TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jutro ruszają Czech Raildays
InfoRail - Opublikowano: 13.06.2016 12:51:40
Jutro ruszają Czech Raildays

W dniach 14 do 16 czerwca 2016 roku w Ostrawie odbędą się targi Czech Raildays. Partnerem wydarzenia są Ceske drahy.

Co zatem ciekawego zobaczymy w tym roku? To chociażby nowy dalekobieżny ezt InterPanter i zmodernizowane wagony Kolei Czeskich. Dodajmy, że przewoźnik oferuje także tańsze bilety powrotne na targi. Zwiedzający mogą liczyć na 50% zniżki.

"Koleje czeskie tradycyjnie zaprezentują w Ostrawie nowości ze swojej działalności oraz szeroki zakres usług. Jesteśmy narodowym przewoźnikiem, kluczowym graczem na rynku kolejowym, zorientowanym na klienta. Świadczymy usługi dla szerokiego grona odbiorców. Logicznie rzecz biorąc, największą atrakcją na targach są pojazdy, z których wiele nosi właśnie kolory narodowego przewoźnika lub jednostki zależnej CD Cargo. Oprócz znaczących inwestycji w modernizację naszej floty, nie zapominamy o zachowaniu naszego dziedzictwa kulturowego i technicznego, w tym wielu historycznych pojazdów. Efektem tych starań jest Stříbrný šíp, który także zaprezentujemy w Ostrawie" - wyjaśnia Pavel Krtek, prezes Kolei Czeskich.

Na wstępie wspomnieliśmy o tym, co czeski przewoźnik zaprezentuje w Ostrawie. Będzie to zatem InterPanter, czyli dalekobieżny ezt, którym pasażerowie mogą podróżować z Brna do Ołomuńca czy z Brna do Pragi. Oprócz tego składu w Ostrawie będziemy mogli przekonać się jakie są zalety (a być może także wady?) zmodernizowanych wagonów. I tak przewoźnik pokaże Bmz229, które można spotkać m.in. w składach dojeżdżających z Pragi do Warszawy, ale także do Ostrawy czy Żyliny.

Oprócz tego na Czech Raildays zobaczymy wagon Bdpee231, również po modernizacji. Takie właśnie jednostki można spotkać w składach pociągów z Pragi do Bratysławy i Budapesztu. W obu typach wagonów jest klimatyzacja, gniazda do zasilania urządzeń elektrycznych czy wygodne tapicerowane siedziska. W wagonach serii Bdpee są także wieszaki rowerowe.

Swoistą nowością jest wydzielona część dla najmłodszych pasażerów Ceskich drah, którzy mogą korzystać z kina dziecięcego, a także część gastronomiczna, gdzie można nabyć ciepłe i zimne napoje.

Niewątpliwą ciekawostką na targach będzie odbudowana jednostka M 260.001 Stříbrný šíp. Została zaprojektowany w 1936 roku przez ČKD Praga dla ówczesnych kolei Czechosłowacji CSD. Skład został przystosowany do prędkości 130 km/h. Po raz pierwszy pokazano go w 1939 roku. Teraz, staraniem CD, została odrestaurowana i ponownie będzie ją można podziwiać.

Prawdopodobnie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na tegorocznych targach Czech Raidays zobaczymy także pierwszą lokomotywę Vectron dla CD Cargo. Więcej na ten temat pisaliśmy w InfoRail.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
Czechy
Ostrawa
wagon
Czech Raildays
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....