TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kłodzko Miasto przemienia się w stację
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.02.2020 13:45:06
Kłodzko Miasto przemienia się w stację (foto: PKP PLK)

Kłodzko Miasto staje się stacją, na której podróżni wygodnie wsiądą do pociągów. Obsługę ułatwią windy i nowe perony.

Przebudowane tory i nowe urządzenia pozwolą zwiększyć liczbę pociągów. Na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. powstaje dodatkowy peron i odnawiane jest przejście podziemne. Inwestycja za blisko 60 mln zł finansowana jest z budżetu.

Na Kłodzku Mieście podróżni cały czas mogą korzystać z pociągów. Równocześnie, na zabezpieczonej części stacji widać efekty prac. Wykonawca buduje dodatkowy peron nr 2. Zamontowane są już pierwsze segmenty. Powstaje szyb windy, która ułatwi podróżnym dostęp z przejścia na poziomie ulicy na peron. Betonowane są fundamenty wiaty. Również na peronie nr 1 są już umieszczone żelbetowe części, które stopniowo zastępują starą konstrukcję. Korzystnie zmienia się przejście pod torami. Jego ściany i podłoga będą wyłożone płytami. Trwają prace przy budowie pochylni, którą podróżni wygodne wejdą na peron nr 1, od ulic Lutyckiej i Kościuszki.  Przygotowywane są też instalacje dla urządzeń zabezpieczenia ruchu kolejowego.

Pomiędzy stacją Kłodzko Główne, a posterunkiem Kłodzko Nowe jest już nowy tor. Zamontowano nowe rozjazdy – ważne elementy linii kolejowej, odpowiadające za przejazd pociągów z toru na tor. Gruntownie odnowione, wyczyszczone i zabezpieczone, są przęsła pobliskiego wiaduktu kolejowego, nad ul. Kościuszki.

Na stacji Kłodzko Miasto do dwóch torów zostaną dobudowane i zelektryfikowane dwa dodatkowe tory. Nowa nastawnia oraz dziewięć rozjazdów zapewni sprawny i bezpieczny przejazd większej liczby pociągów w kierunku: Kudowy, Międzylesia, Kamieńca Ząbkowickiego i Wałbrzycha. Dotychczasowy przystanek Kłodzko Miasto w 2021 r. będzie stacją; to znaczy, że pociągi będą mogły w centrum miasta zaczynać i kończyć trasę. Z większej dostępności do kolei i poprawy komfortu obsługi skorzystają mieszkańcy i turyści odwiedzający Kotlinę Kłodzką.

Wartość przedsięwzięcia wynosi 59 778 672.26 zł (netto). Inwestycja jest realizowana ze środków budżetowych.

Na Dolnym Śląsku zwiększa się dostępność do kolei

Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., prowadzone z Krajowego Programu Kolejowego, na dolnośląskich stacjach warte są ok. 300 mln zł. To nowe perony, wiaty, windy, przejścia pod torami  Prace obejmują m.in. Kłodzko, Wałbrzych Szczawienko, Świebodzice, Lubin, Legnicę, Jaworzynę Śląską. Zmodernizowane stacje i przystanki zapewniają lepszą informację i dogodniejszy dostęp do pociągów osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Na stacji Kłodzko Główne podróżni już korzystają z przebudowanych peronów. W grudniu 2019 r. oddano podróżnym dwa nowe przystanki w Jeleniej Górze, a pod Wrocławiem przystanek Mokronos Góry. W ramach projektów RPO woj. dolnośląskiego zostaną odnowione lub przebudowane stacje i przystanki na liniach: z Wrocławia przez Sobótkę i Świdnicę do Jedliny Zdroju oraz na trasie z Wrocławia Sołtysowic do Jelcza Miłoszyc. Przebudowany jest przystanek Wrocław Muchobór i powstaje nowy przystanek Wrocław Szczepin, pomiędzy stacją Wrocław Nadodrze i przystankiem Wrocław Mikołajów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
stacja
Kłodzko
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....