TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Koleje Dolnośląskie pojadą do Głogowa. W 41 minut z Legnicy
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.12.2019 12:45:44
Koleje Dolnośląskie pojadą do Głogowa. W 41 minut z Legnicy (foto: KD)

Zaledwie 41 minut będzie trwać od 15 grudnia 2019 r. podróż bezpośrednim pociągiem Kolei Dolnośląskich z Legnicy do Głogowa. To efekt rewitalizacji za 197 mln złotych linii 289, na którą kolej wraca po 15 latach.

Dzięki uruchomieniu w tym roku połączeń do Lubina i Głogowa, po niemal 15 latach, dostęp do transportu kolejowego odzyskało całe Zagłębie Miedziowe. Inauguracyjny przejazd wyremontowana trasą do Głogowa odbył się 11 grudnia 2019 r.

Pasażerowie każdego dnia będą mogli skorzystać z kilkunastu połączeń. 6 par pociągów będzie kursować na linii Legnica – Lubin, którą będzie pokonywało w zaledwie 13 minut w przypadku najszybszych połączeń. Natomiast 8 par będzie obsługiwać trasę Legnica – Głogów, na której czas przejazdu wyniesie od 41 minut.  

Kolej nareszcie połączy największe miasta subregionu, Cieszę się, że możemy docierać z naszą ofertą do kolejnych miast Dolnego Śląska. Mieszkańcy Głogowa zyskują bezpośrednie połączenia z Lubinem i Legnicą – powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. Transport kolejowy to szybki i komfortowy środek transportu, do którego mam nadzieję, już niedługo przekonają się mieszkańcy Głogowa – dodał.

Ekspres do Wrocławia

Jak wskazywał prezes Kolei Dolnośląskich nowością będzie ekspres "Wyżykowski", który będzie kursował na trasie z Głogowa do Wrocławia przez Lubin i Legnicę w zaledwie godzinę i 22 minuty. Wtórował mu Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego, który mocno wspierał projekt przebudowy linii do Głogowa przez Rudną Gwizdanów.

Cieszę się, że udało się zmodernizować połączenie między Głogowem, Lubinem i Legnicą. To szansa na stworzenie prawdziwej kolei aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego. W przyszłości będziemy zabiegali o uruchomienie połączenia  na trasie Lubin-Polkowice-Głogów – powiedział Tymoteusz Myrda.

Oprócz "Wyżykowskiego" Koleje Dolnośląskie wprowadzają od 15 grudnia br. dwa kolejne szybkie połączenia. Ekspres "Kaczawa" połączy Wrocław ze Zgorzelcem, jadąc przez Legnicę i Bolesławiec, a "Bornit" – Lubin z Wrocławiem.

Miliony na remont

Remont linii 289 na odcinku Legnica – Rudna Gwizdanów pochłonął łącznie 197 mln złotych, w tym 131 mln złotych dofinansowano ze środków unijnych. Była to jak dotychczas największa inwestycja kolejowa na Dolnym Śląsku zrealizowana przez PKP PLK.

Koleje Dolnośląskie nie zwalniają tempa

Koleje Dolnośląskie cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkańców regionu. Dzięki powiększeniu sieci połączeń w województwie, w październiku 2019 r. spółka przewiozła rekordową liczbę pasażerów – 1 mln 390 tysięcy, co stanowi wzrost o 22,3 proc. w porównaniu do statystyk z roku poprzedniego. W planach na 2020 rok spółka ma m.in. zakończenie remontu linii do Sobótki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Legnica
Głogów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....