TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Koleje Dolnośląskie z nowym rekordem. Milion pasażerów więcej
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.08.2019 14:22:00 13 komentarzy
Koleje Dolnośląskie z nowym rekordem. Milion pasażerów więcej

Przez pierwsze sześć miesięcy 2019 r. Koleje Dolnośląskie przewiozły ponad milion pasażerów więcej, niż w analogicznym okresie przed rokiem. To nowy rekord, co jest także następstwem uruchomienia dwóch nowych połączeń regionalnych.

Od stycznia do czerwca 2019 r. Koleje Dolnośląskie przewiozły ponad 6,6 mln pasażerów. Oznacza to wzrost liczby podróżnych rok do roku na poziomie prawie 20 procent. To najlepszy wynik w 11-letniej historii spółki i potwierdzenie coraz większej popularności Spółki wśród pasażerów.

Świetne wyniki przewozowe potwierdzają, że władze województwa obrały słuszny kierunek. W tym roku uruchomiliśmy już dwa nowe połączenia, do Lubina i Krotoszyna, a w planach mamy także Bielawę i Głogów. Warto również podkreślić, że w lipcu z naszych usług skorzystał 50-milionowy pasażer, co - jak na 11 lat historii spółki - jest imponującym wynikiem - powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Więcej nowych połączeń

Do wzrostu liczby pasażerów przyczyniły się nie tylko wysoka jakość świadczonych usług i nowoczesny tabor, ale również dwa nowe połączenia w ofercie. W marcu br. spółka uruchomiła połączenie do Krotoszyna, dzięki czemu mieszkańcy Milicza zyskali bezpośrednie połączenie z Wrocławiem. W czerwcu, po prawie 10 latach przerwy, kolej powróciła do Lubina. Dzięki temu dostęp do transportu kolejowego zyskało 150 tys. mieszkańców regionu. Tylko w dwa miesiące po uruchomieniu połączenia Lubin – Legnica – Wrocław skorzystało z niego ponad 60 tys. pasażerów.

Chcemy zapewnić dostęp do kolei jak największej liczbie mieszkańców regionu. Jako samorząd województwa przejmujemy kolejne trasy kolejowe, które rewitalizujemy, tak jak w przypadku Bielawy, gdzie jesienią po 9 miesiącach od przejęcia nieczynnego torowiska powinniśmy zobaczyć pociągi, które wrócą do tego miasta po 42 latach – dodaje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Oprócz nowego połączenia na trasie Dzierżoniów – Bielawa, Koleje Dolnośląskie we współpracy z UMWD planują jeszcze w 2019 r. uruchomić połączenie do Głogowa. Dzięki temu dostęp do transportu kolejowego zyska kolejnych 150 tys. mieszkańców Dolnego Śląska, a łącznie tylko w tym roku w województwie dolnośląskim będzie to 300 tys. osób. Zgodnie z założeniami, trasy będą obsługiwane przez 8 par pociągów, co pozwoli na stworzenie siatki połączeń dostosowanej do potrzeb podróżnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
 • railman – 06.08.2019

  Kiedy wróci Bilet Sudecki i zostanie obniżona cena biletu Euronysa do akceptowalnych standardów?? Przy takiej polityce cenowej - likwidacja najatrakcyjniejszych ofert - to ostatni rok ze wzrostem liczby pasażerów w KD.

 • AdamTyczynski – 06.08.2019

  @railman: W jeleniogórskim MZK bilet ZVON nadal jest po 25 zł (grupowy po 75 zł) :)) Jak ktoś miejscowy to radzę kupować właśnie tam. Albo u Czechów, bo u nich też nie podrożał. Tylko KD zachciało się nachapać i przez swoją chciwość nie zarobią nic. A przepraszam, zarobią na wrocławiakach, bo oni nie mają wyboru i muszą kupić w KD xDD

 • Zdzich – 06.08.2019

  @ AdamTyczyński W którym miejscu można kupić bilet ZVON w MZK Jelenia Góra? Próbowałem kupić w POK Bankowa ale kobieta tam pracująca nie wiedziała co to jest.Wiesz może ile kosztuje bilet ZVON w PKS Jelenia Góra?

 • empek – 06.08.2019

  @ Zdzich są wyszczególnione w powyższym linku punkty sprzedaży tego biletu. Swoją drogą KD nieźle się zbłaźniły - jako jedyne podwyższyły jego cenę i to jeszcze o zaporową kwotę.

 • empek – 06.08.2019

  Link z punktami sprzedaży biletu Euro-Nysa: https://mzk.jgora.pl/pl/punkty-sprzedazy-biletow-miesiecznych

 • Zdzich – 07.08.2019

  Punkty podane na stronie MZK są nie aktualne ponieważ już nie istnieją. Pojechałem więcdo COK do MZK ale pani poinformowała mnie że biletów na razie nie ma ponieważ jeszcze ZVON nie dostarczył nowych po nowych cenach. Pojechałem do PKS i to samo. MZK oraz PKS mają kartonowe bilety dostarczane przez ZWON. No niestety pozostaje na razie zakup biletu w kasie KD.

 • AdamTyczynski – 07.08.2019

  To ktoś cię zrobił w balona, bo ja akurat kupiłem w poniedziałek i jeszcze po starej cenie. Właśnie taki kartonikowy, z datą dziurkowaną dziurkaczem. ZVON nie dostarcza biletów, bo każdy kraj ustala własne ceny. Poza tym jeśli w regulaminie i cenniku jest napisane, że cena jest 25 zł, to za taką cenę mają obowiązek ci sprzedać. Pojeździj po punktach sprzedaży, pewnie jeszcze mają stare bilety. Dla pewności warto mieć ze sobą regulamin MZK i się na niego powołać.

 • Zdzich – 07.08.2019

  Tak też zawsze kupuje ten kartonowy w MZK lub PKS ale tam już nie ma.Jak kupiłeś gdzieś indziej to napisz adres to tam jutro skocze i sprawdzę.Dam znać tutaj jak gdzieś znajdę jeszcze po starej cenie.

 • czeslaw22 – 07.08.2019

  No właśnie chłopaki dajcie namiar bo w pks i mzk wiedzą że nic nie wiedzą tylko wysyłają na dworzec kolejowy a tam ceny z kosmosu :(((((((((((

 • AdamTyczynski – 07.08.2019

  Ja kupowałem przy Wolności i bez problemu dostałem. Kolega empek podał ci wykaz punktów sprzedaży biletu. Pochodź po nich, pomachaj regulaminem i na pewno gdzieś dostaniesz za taką cenę jaka jest napisana w cenniku. Mnie najbardziej rozbawiło zachowanie konduktora w pociągu gdy pokazałem mu ten bilet. Patrzył jakby pierwszy raz zobaczył taki bilet a w końcu stwierdził, że powinien kosztować 40 a nie 25 zł. To mu powiedziałem, że inni przewoźnicy nie podnieśli ceny tylko Koleje Dolnośląskie, a Koleje Dolnośląskie mają obowiązek honorować bilety zakupione u innych przewoźników. Wzruszył ramionami i poszedł dalej sprawdzać xD

 • AdamTyczynski – 07.08.2019

  A jak nie dasz rady kupić w Jeleniej to jedź do Szklarskiej i kup od Czechów. Zazwyczaj i tak jest po drodze, a normalny bilet do Szklarskiej kosztuje 5 zł. Też wyjdzie ci sporo taniej.

 • Zdzich – 08.08.2019

  Sprawa wygląda tak-na dzień dzisiejszy w Jeleniej Górze oprócz KD która sobie sama drukuje bilety ZVON ani MZK ani PKS nie posiadają takowych.Nawet w nowych cenach.Z punktów które za stroną MZK podał empek istnieje tylko COK.Reszta po prostu jest zlikwidowana bo kioski w Jeleniej praktycznie padły. Najdłużej istniał Caro na Małej Poczcie,którego zamknęli w tym roku na wiosnę i do samego końca miał bilety ZVON(tam zawsze kupowałem).Tutaj ukłon w stronę redakcji InfoRail,która mogła by się zająć zniknięciem tych bardzo popularnych w naszych stronach biletów i to w środku sezonu turystycznego.Obecnie tylko KD może na nich zarabiać a inni przewoźnicy nie.Przypadek?@AdamTyczyński-tak właśnie zrobię,wybieram się jutro na Czechy,zawsze zostanie trochę kasy na browarka ;) Pozdrawiam.

 • empek – 09.08.2019

  @ Zdzich na pewno sprawdziłeś wszystkie punkty? Dzisiaj przechodząc spytałem w saloniku prasowym przy Placu Piastowskim (cały czas działa, koło Żabki i jest wyszczególniony w wykazie). Nadal mają i za 25 zł. Nie kupowałem, bo na razie mi niepotrzebny. Przecież te bilety nie zniknęły z dnia na dzień 1 sierpnia. Mają, tylko nie chcą sprzedawać. Pokazywałeś im regulamin? Napisz jak wrócisz z Czech czy udało ci sie kupić i w jakiej cenie. Jak w późniejszym czasie nie da się kupić w Jeleniej to będzie opcja rezerwowa.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....