TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Koleje Śląskie od soboty korygują rozkład jazdy pociągów
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.04.2020 11:15:18
Koleje Śląskie od soboty korygują rozkład jazdy pociągów

Koleje Śląskie, które w związku z epidemią koronawirusa już w poprzednich tygodniach ograniczyły liczbę kursujących pociągów, od soboty wprowadzą skorygowany rozkład jazdy – mający lepiej odpowiadać potrzebom podróżnych.

Jak przekazała rzeczniczka Kolei Śląskich Magdalena Iwańska, zmiany są wynikiem m.in. analiz frekwencji w poszczególnych pociągach, a także wniosków podróżnych.

"W zaktualizowanym rozkładzie jazdy część pociągów zostanie odwołana lub będzie kursować w skróconej relacji, część kursów zostanie jednak przywrócona. Finalnie rozkład jazdy od 11 kwietnia w dni robocze będzie miał o trzy pociągi więcej niż obecnie" - zasygnalizowała Iwańska.

"Podczas wprowadzania zmian kierowaliśmy się w pierwszej kolejności uwagami zgłaszanymi przez naszych podróżnych oraz zapełnieniem poszczególnych pociągów – przestrzegamy bowiem zaleceń, aby podczas każdego kursu podróżni mogli zajmować co drugie miejsce siedzące" - zapewniła.

Zmiany będą dotyczyły kursowania pociągów już w okresie świątecznym. W poniedziałek wielkanocny obowiązywał będzie rozkład jazdy, jak w dni wolne, jednak są przypadki, że pociąg weekendowy w tym akurat dniu nie będzie kursował. "Dlatego przed planowaniem podróży na ten okres zalecamy dokładne sprawdzenie rozkładu jazdy" - podkreśliła rzeczniczka KŚ.

Przewoźnik w swoich mediach społecznościowych sygnalizował, że jego połączenia w Portalu Pasażera zaktualizowano po północy w nocy z czwartku na piątek, natomiast w pozostałych wyszukiwarkach (SitKol, epodróżnik) w trakcie piątku. Spółka zapewniła też, że jego infolinia pracuje w zwiększonym składzie – pod numerem 32 428 88 88.

Już w poprzednich tygodniach, w związku z zagrożeniem epidemicznym KŚ stopniowo ograniczyły liczbę wysyłanych pociągów – początkowo o kilkadziesiąt kursów, a od 23 marca o kolejnych blisko sto. Zmiany dotyczą wszystkich relacji; niektóre pociągi kursują na skróconych trasach, a kursy przyspieszone stały się osobowymi, aby zapewnić obsługę większej liczby stacji i przystanków.

Przewoźnik stara się jednocześnie utrzymywać możliwie pełną ofertę. Na swej kluczowej linii S1 Gliwice – Katowice – Częstochowa w dni robocze wysyła obecnie między Gliwicami i Katowicami 30 par pociągów.

KŚ zgodnie z powszechnymi zasadami wprowadziły szereg ograniczeń i rozwiązań mających służyć bezpieczeństwu, m.in. oznaczyły strefy dla załogi z przodu składów i proszą, aby pasażerowie w miarę możliwości zajmowali oddalone miejsca. Wdrożyły też automatyczne otwieranie drzwi, wzmożone prace w zakresie czystości czy dodatkowe procedury dla pracowników.

KŚ zachęcają do korzystania z elektronicznych kanałów sprzedaży: strony internetowej, mobilnej aplikacji sprzedażowej e-KŚ czy zewnętrznych aplikacji, jak SkyCash czy epodróżnik. Tak kupiony bilet wystarczy podczas kontroli pokazać załodze np. na ekranie telefonu.

KŚ przypominają, że w razie pogorszenia samopoczucia warto zgłaszać się do obsługi pociągu. Można to zrobić osobiście, ale też poprzez przyciski bezpieczeństwa, które pozwalają na bezpośrednie połączenie głosowe z kabiną maszynisty. (PAP)      Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
rozkład jazdy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....