TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Koleje Śląskie wydzieliły strefy bezpieczeństwa w pociągach
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 17.03.2020 09:45:33
Koleje Śląskie wydzieliły strefy bezpieczeństwa w pociągach (foto: KŚ)

Ze względu na bezpieczeństwo pracowników w związku z zagrożeniem epidemiologicznym z przodu pociągów Kolei Śląskich wydzielono strefy bezpieczeństwa – oznaczone taśmami. Przewoźnik prosi też, aby pasażerowie w miarę możliwości zajmowali oddalone od siebie miejsca.

Jak przekazały w poniedziałek należące do samorządu woj. śląskiego Koleje Śląskie, podróżni są proszeni o niewchodzenie do wydzielonych stref. Spółka zaleca też pasażerom zajmowanie w miarę możliwość miejsc siedzących - z zachowaniem odpowiedniego odstępu od innych podróżnych.

Ponadto KŚ poinformowały, że od poniedziałku, w związku z zawieszeniem połączeń granicznych (co miało miejsce już w sobotę), zdecydowano o odstąpieniu od konieczności uzupełniania Kart Podróżnych. "Karty lokalizacyjne mogą być wypełniane przez pasażerów doraźnie, na prośbę służb sanitarnych – w przypadku wdrożenia procedury związanej z obecnością na pokładzie pociągu pasażera z podejrzeniem zarażenia koronawirusem" - wyjaśniły w poniedziałkowej informacji służby prasowe KŚ.

Przewoźnik potwierdził też, że legitymacje studenckie i doktoranckie będzie honorował do 31 maja br. - w związku z zagrożeniem epidemiologicznym ważność tych legitymacji została wydłużona decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

"Legitymacje, których ważność została potwierdzona w pierwszym semestrze roku akademickiego 2019/2020, zachowują swoją ważność do 31 maja 2020 r. automatycznie, bez konieczności aktualizacji danych w układzie elektronicznym oraz umieszczania w kolejno oznaczonych polach legitymacji odpowiedniego hologramu" - uściśliły KŚ.

W poprzednich dniach przewoźnik deklarował, że mimo zagrożenia epidemiologicznego nie ogranicza częstotliwości oraz zasięgu swoich połączeń – z wyjątkiem odcinków transgranicznych. Od soboty pociągi KŚ nie wjeżdżają do czeskiego Bohumina, kończąc kursy w Chałupkach.

Wcześniej spółka informowała o swoich działaniach mających zapobiegać zakażeniom koronawirusem: to m.in. automatyczne otwieranie drzwi, wzmożone prace w zakresie czystości i bezpieczeństwa czy dodatkowe procedury dla pracowników.

Koleje Śląskie zachęcały też do korzystania z elektronicznych kanałów sprzedaży: strony internetowej, mobilnej aplikacji sprzedażowej e-KŚ czy zewnętrznych aplikacji, jak SkyCash czy ePodróżnik. Tak kupiony bilet wystarczy podczas kontroli pokazać załodze np. na ekranie telefonu.

Koleje Śląskie przypominają, że zawsze w razie pogorszenia samopoczucia warto zgłaszać się do obsługi pociągu. Można to zrobić osobiście, ale również poprzez przyciski bezpieczeństwa, które pozwalają na bezpośrednie połączenie głosowe z kabiną maszynisty.

W niedzielę weszła w życie tzw. korekta rozkładu jazdy, wraz z którą pojawiły się zmiany w ruchu pociągów, wiążące się przede wszystkim z remontami kolejowej infrastruktury. W woj. śląskim wpłynęły one m.in. na utrudnienia między Częstochową i Myszkowem; zamknięta została też linia do Wisły, wzdłuż której uruchomiono dwie linie autobusowe.

Wydzielanie stref bezpieczeństwa w pobliżu kabin kierowców (np. poprzez otaśmowanie barierek), wprowadzili też w regionie niektórzy przewoźnicy komunikacji miejskiej. Wiąże się z tym brak możliwości korzystania z przednich drzwi pojazdów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....