TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kolejna wąskotorówka odratowana!
INFORAIL - Opublikowano: 21.07.2014 10:32:07 1 komentarz
Kolejna wąskotorówka odratowana!
Północne Mazowsze wzbogaci się o kolejną atrakcję turystyczną. Będzie nią kolejka wąskotorowa, którą do życia przywróci Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza. Będzie kurować na trasie liczącej 12 km na odcinku Leszno –Przasnysz –Górki. Zrewitalizowany zostanie także 22 km odcinek ruchu drezyn rowerowych. Wąskotorówka, która już w najbliższym czasie zostanie przywrócona do użytku publicznego kolejka wąskotorowa wchodzi w skład Mławskiej Kolei Dojazdowej. Jak informuje Mazowiecki Urząd Marszałkowski inwestycja ta ucieszy nie tylko miłośników pojazdów szynowych, ale też historyków. Jej trasa przebiega bowiem wzdłuż miejsc związanych z pamięcią I wojny światowej oraz łączy wiele zabytków –m.in. w Przasnyszu (klasztor pobernardyński, kościół św. Wojciecha, Muzeum Historyczne w zabytkowym ratuszu na odrestaurowanym rynku), sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie, zabytkowy park z wyremontowaną wieżą ciśnień w Krasnem, idealne miejsce widokowe –kościół i dzwonnica na wzgórzu w Czernicach Borowych, dworek szlachecki w Chojnowie oraz cmentarze z czasów I wojny światowej –w Chojnowie, Obrębcu, Przasnyszu i Lesznie.Inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana dzięki przyznanej unijnej dotacji, blisko 500 tys. zł, która przeznaczona będzie zarówno na naprawę torowiska (ok. 22 km), jak i na remonty peronów –w Przasnyszu (tu również odremontowana będzie stacja), w Lesznie i Górkach. Inwestycja obejmie także tabor kolejowy –naprawione zostaną lokomotywa i wagony, przy czym jeden z nich zostanie dostosowany do potrzeb rodzin z małymi dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Poza tym kupione zostaną drezyny rowerowe. Dzięki temu powstanie mobilna wypożyczalnia. Inwestycja swoimi działaniami obejmie także dworek w Chojnowie, w którym utworzona zostanie ekspozycja Frontu Wschodniego I Wojny Światowej. Przy biegnącej trasie kolejki ustawione będą tablice informacyjne, z których turystyczni podróżni będą mogli zasięgnąć wiedzy na temat historii kolejki wąskotorowej oraz poznać zabytkowe miejsca.Przywrócenie do ruchu wąskotorówki będzie realizowane w ramach projektu: Promocja i rozbudowa produktu turystycznego „Panorama Północnego Mazowsza”poprzez uruchomienie odcinka szlaku kolejki wąskotorowej, remont zabytkowego dworku i budowę ekspozycji frontu wschodniego I Wojny Światowej w Chojnowie. Inwestycja będzie dofinansowana z środków unijnych w kwocie 499 995,00 zł, całkowita wartość projektu to 672 810,00 zł. Umowa na dofinansowanie została podpisana w ubiegłym tygodniu. Dotacje unijne zostały przyznane w formie bezzwrotnej dotacji w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych z Działania 6.2 Turystyka oraz z Działania 4.3 Ochrona powietrza, energetyka.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wąskotorówka
Przasnysz
  • FRanek – 21.07.2014

    A koleje kujawskie nadal są demolowane. Zostało jeszcze ok 100 km szlaku od Krośniewic do węzła w Boniewie i do Izbicy Kujawskiej, jest sprawny wagon motorowy i lokomotywa "rumun" oraz drezyna i kilka wagonów. Miejscowi przy szlaku zalewają przejazdy asfaltem i rozkradają co się da. Czy znajdzie się ktoś odważny (urząd, organizacja, firma?), kto pomoże pasjonatom z Krośniewic uratować i ożywić kolej?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....