TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kolejne czeskie nowości – tym razem dla regionu Pardubice
INFORAIL/CD - Opublikowano: 05.06.2012 12:38:21 1 komentarz
Kolejne czeskie nowości – tym razem dla regionu Pardubice

Czesi dalej modernizują swój tabor kolejowy.  Nowoczesne tapicerowane siedzenia, przestrzeń do umieszczenia wózków inwalidzkich, klimatyzacja, gniazdka elektryczne do zasilania małej elektroniki, przystosowane dla osób niepełnosprawnych toalety z zamkniętym obiegiem, z których można korzystać także na stacji, udogodnienia dla rowerów -  to cechy charakterystyczne dla nowych pociągów, które pojawiły się właśnie na liniach w regionie Pardubice. Składy, o których mowa to push&pulle. Wyprodukowała je Skoda. Mogą być prowadzone zarówno z lokomotywy, jak i wagonu sterującego. Dzięki temu nie wymagają oblotu maszyny wokół składu przy zmianach kierunku jazdy. Nowe pociągi będą kursowały na połączeniach osobowych i ekspresowych w regionie pardubickim na trasach łączących Pardubice z Kolína přes Přelouč, Chocně, Ústínad Orlicíi dalej do Letohradu a Lichkova nebo i ČeskéTřebové.

W tym roku został już także oddany do użytku kolejny pociąg Regionova z zabudowanym nowym wnętrzem z tapicerowanymi siedzeniami, częściowo niskopodłogowy i wyposażony w toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Ten rodzaj pociągów przeznaczony jest do obsługi połączeń Pardubic do Chrudimi a dalej aż do Havlíčkova Brodu, z Chocně do Vysokého Mýta a także z ČeskéTřebovédo Lanškrouna i do Zábřehu na Moravě.

Na trasach  Letohrad –Týniště nad Orlicí–Hradec Královéi z Chocně přes Týniště nad Orlicíi dalej do Náchoda a Meziměstíjeżdżą natomiast zmodernizowane spalinowe zestawy trakcyjne. Ich wnętrza również wyposażono w tapicerowane siedzenia, miejsca dla transportu rowerów i zamknięte WC, a także gniazdka elektryczne 230 V 50 Hz.

Ostatnią nowością na czeskich szlakach kolejowych będą nowe, klimatyzowane pociągi z rodziny RegioPanter, które wyjadą na linię Pardubice –Hradec králové–Jaroměř. Będą rzecz jasna przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Pierwsi pasażerowie pojadą tymi pociągami w drugiej połowie 20-12 roku. Wcześniej jednostki te będzie można zobaczyć na międzynarodowych targach kolejowych Czech Raildays w Ostrawie, które odbędą się w dniach 19-22 czerwca br.   

Przypomnijmy, że 800 składów i wagonów zostało wyposażonych przez Ceske drahy w toalety z zamkniętym obiegiem.  

Dołącz do nas na Facebooku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Ceske drahy
Czechy
Skoda
  • Jerzy_CZ – 06.06.2012

    To nie jest "Jednopodlažní elektrická jednotka", ta wygłąda zupelnie inaczej. Na zdjęciach przedstawiono wagon sterowniczy, powstający w zakładach PARS w Šumperku; spółka ta jest obecnie częścią grupy ŠKODA Transportation. Chodzi o przebudowę starych wagonów pocztowo-bagażowych. Podobne jeździą już koło Ústí nad Labem na północy Czech. "Jednopodlažní elektrická jednotka", nazywana téż RegioPanter, jeszcze nie jeździ w regularnym ruchu pasażerskim, obecnie trwają testy homologacyjne. Niestety nie wiadomo, kiedy wyruszy...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....