TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kolejny Vectron w Polsce. CARGOUNIT!
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.09.2018 14:09:37
Kolejny Vectron w Polsce. CARGOUNIT!

6 września na torze Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie została przekazana pierwsza lokomotywa Siemens Vectron dla CARGOUNIT i będzie jeździć w barwach LOTOS Kolej.

-"Vectrony to najnowocześniejsze na rynku europejskim, uniwersalne lokomotywy, o modułowej konstrukcji, umożliwiającej łatwe dostosowanie do wymogów użytkowania i specyfiki jazdy w różnych krajach, a dzięki temu kompleksowo odpowiadające zapotrzebowaniu większości dzisiejszych przewoźników kolejowych. Cieszymy się, że CARGOUNIT dołącza do grona czołowych polskich firm takich jak PKP Cargo, czy DB Cargo Polska, które posiadają w swojej flocie lokomotywy Vectron. To pojazd, który sprawdzi się nie tylko dzisiaj, ale i przez kolejne kilkadziesiąt lat – powiedział Krzysztof Celiński, dyrektor Siemens Mobility Sp. z o.o.

- Vectron jest kolejną lokomotywą w parku pojazdów LOTOS Kolej, dzięki której z powodzeniem będziemy realizować przewozy pociągów na długich trasach. Lokomotywa będzie obsługiwała jedne z ważniejszych tras transportowych LOTOS Kolej realizowanych na potrzeby przewozu paliw wyprodukowanych w rafinerii Grupy LOTOS – dodał Anatol Kupryciuk, prezes zarządu LOTOS Kolej Sp. z o.o.

Lokomotywa na lata

Nowoczesna modułowa i uniwersalna lokomotywa Siemens Vectron MS dysponuje mocą 6,4 MW i jest przeznaczona do prowadzenia zarówno składów towarowych, jak i pasażerskich. Pojazd może poruszać się z prędkością do 200 km/h i jest wyposażony w system ETCS. Lokomotywa posiada homologację na Polskę, Niemcy, Austrię, Czechy, Słowację, Rumunię i Węgry, przy czym pojazdy z platformy Vectron mają możliwość kursowania aż w 18 europejskich krajach i odpowiadają zapotrzebowaniu większości dzisiejszych przewoźników kolejowych łatwo dostosowując się do wymogów użytkowania. W ciągu kilku lat flota ponad 730 lokomotyw Vectron przejechała ponad 110 milionów kilometrów

Kolej 4.0

W trakcie oficjalnej prezentacji lokomotywy Siemens przekazanej dla CARGOUNIT obyło się seminarium z cyklu Kolej 4.0. Tematem tegorocznej edycji były nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne pojazdów trakcyjnych na przykładzie lokomotywy Vectron. Podczas panelu dyskusyjnego jego uczestnicy: Ignacy Góra - Urząd Transportu Kolejowego, Andrzej Massel – Instytut Kolejnictwa, Jakub Majewski – Fundacja ProKolej, Krzysztof Celin?ski – Siemens Mobility, Anatol Kupryciuk – LOTOS Kolej i Piotr Ignasiak – CARGOUNIT dyskutowali na temat korzyści wynikających z operowania wielosystemowymi lokomotywami w ruchu pasażerskim i towarowym na terenie Europy. Doszło do wymiany opinii i prezentacji dobrych praktyk wdrażania nowych technologii w obszarze lokomotyw, a także przedstawiono nowoczesne metody badawcze taboru kolejowego.

Pierwsze Vecrton

Obecnie CARGOUNIT posiada m.in. 4 lokomotywy E6ACT Dragon oraz 3 lokomotywy Gama. W planach spółki jest zakup kolejnych nowoczesnych lokomotyw z przeznaczeniem do przewozów zarówno towarowych, jak i pasażerskich, w Polsce i w Europie.

-"Stale powiększamy naszą flotę pojazdów szynowych dostosowując ofertę handlową do potrzeb Klientów. Nowa lokomotywa modułowa Siemens Vectron wpisuje się w strategię CARGOUNIT zwiększania udziału nowoczesnych pojazdów szynowych w całej naszej flocie. Bardzo ważny jest dla nas fakt, że platforma Vectrona jest uniwersalna i może służyć przewoźnikom większości krajów europejskich. Co niezmiernie nas cieszy, nowa lokomotywa już znalazła swoje przeznaczenie i będzie służyć przewoźnikowi LOTOS Kolej – podsumował dzisiejsze wydarzenie Wojciech Gruszka, menedżer ds. Kluczowych Klientów CARGOUNIT.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lokomotywa
Siemens
CARGOUNIT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....