TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

LEO Express chce skomunikować Podkarpacie ze Słowacją
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.03.2017 09:16:35 1 komentarz
LEO Express chce skomunikować Podkarpacie ze Słowacją

Marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Bogdan Romaniuk spotkali się z Ivanem Škorupą, Konsulem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie oraz przedstawicielami firmy LEO Express, która zainteresowana jest otwarciem połączenia z Rzeszowa do Koszyc.

Niestety autobusowych. W kontekście słabej oferty dla pasażerów na pograniczu polsko-słowackim dobre i to. Być może współpraca ta rozwinie się i za kilka lat pojedziemy na Słowację pociągiem LEOExpress. Skoro bowiem żaden z polskich przewoźników nie jest zainteresowany obsługą tych tras to warto chyba dogadać się z Czechami?

Samorząd Województwa Podkarpackiego od dłuższego czasu zabiega o to, by lepiej skomunikować nasz region ze Słowacją. W ubiegłym roku udało się uruchomić dwa promocyjne przejazdy kolejowe do miasta Medzilaborce, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ? podkreślił Marszałek Wiesław Ortyl.

Przedstawiciele firmy LEOExperss mają w planach stworzenie siatki komunikacyjnej, która w przyszłości pozwoli na skomunikowanie południowo ? wschodniej części Polski z Preszowem, Koszycami a w dalszej perspektywie nawet i Bratysławą czy Budapesztem.

Połączenia, które chcemy otworzyć mają służyć zarówno mieszkańcom Podkarpacia jak i mieszkańcom regionów Słowackich. Stąd też zależy nam na współpracy z przedstawicielami władz regionalnych bo to one znają potrzeby lokalnych społeczności. Naszym zadaniem jest stworzenie siatki połączeń, dzięki której będzie możliwe zaplanowanie podróży do kilku destynacji ? powiedział Peter Janocovic, Dyrektor Zarządzający LEO Experess Polska.

Ponadto marszałek Władysław Ortyl zaznaczył, że powstające plany powinny uwzględniać także rozkład lotów w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Rzeszów ? Jasionka, co w konsekwencji pozwoli na rozszerzenie oferty komunikacyjnej. W dzisiejszych czasach transport multimodalny ma ogromne znaczenie, daje coraz więcej możliwości, pozwala na zaplanowanie podróży w sposób optymalny ? mówi Ortyl.

Przypomnijmy, że LEO Express cały czas próbuje wejść na polski rynek kolejowy. Na początek chciałby jeździć z Warszawy do Pragi Wiedenką. Pisaliśmy o tym jakiś czas temu w InfoRail.pl. Przewoźnik poszukuje też chętnych do pracy w firmie. Obecnie rekrutacja dotyczy również stanowisk kolejowych, m.in. managera ds. transportu kolejowego oraz stażysty do organizowania przewozów kolejowych w Polsce. Szczegóły znajdziecie na stronie www.le.cz .

Niezależnie od powyższego przewoźnik cały czas rozwija siatkę połączeń autobusowych z Polski. Plany obejmują uruchomienie kolejnych linii. Po zlikwidowaniu kursów przez Lux Express zrobiło się nieco miejsca, czy dla LEO Express?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LEO Express
Podkarpackie
Słowacja
  • gutek – 14.03.2017

    można odnieść takie wrażenie że LEO opanuje przewozy z Polski na południe.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....