TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

LEO Express ponownie jeździ do Polski. Od wakacji codziennie
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.03.2019 09:29:48 1 komentarz
LEO Express ponownie jeździ do Polski. Od wakacji codziennie (foto: LE)

Leo Express poinformował o wznowieniu swojego weekendowego połączenie kolejowego z Krakowa do Ostrawy i Pragi oraz z powrotem.

Pociągi zaczną kursować na tej linii codziennie od 28 czerwca 2019 do 2 września 2019. Po tym okresie połączenie weekendowe powróci. Czeska firma pozostaje na razie jedynym prywatnym przewoźnikiem kolejowym w transporcie pasażerskim w Polsce.

Po raz kolejny wyjeżdżamy naszymi pociągami z Krakowa do Czech i z powrotem. Od połowy roku pasażerowie będą mogli podróżować do Ostrawy, Ołomuńca lub Pragi i z powrotem każdego dnia. Niestety, będziemy musieli przerwać codzienną operację z powodu dalszych napraw na polskich torach - powiedział Emil Sedlařík, rzecznik Leo Express.

Leo Express uruchomił połączenie z Krakowem w 2014 roku autobusami dowożącymi podróżnych do połączeń kolejowych z Bohumina. Pierwszy pociąg Leo Express odwiedził polskie tory 20 lipca 2018 roku. Ze względu na remonty polskich torów i wydłużony czas przejazdu połączenie musiało zostać tymczasowo zawieszone na okres od 9 października do 30 listopada 2018. W tym czasie połączenie zostało zastąpione transportem autobusowym. Kolejna przerwa z tych samych powodów trwała od 7 stycznia do 22 marca 2019. Teraz połączenie weekendowe zostało wznawione.

Od 28 czerwca 2019 roku do 2 września 2019 roku pociągi Leo Express będą kursować codziennie. Po tym okresie połączenia znowu zostaną zmienione ze względu na naprawy torów na weekendowe. Naszym celem jest zaoferowanie pasażerom codziennych połączeń kolejowych do Polski i z powrotem. Planujemy rozszerzyć te połączenia na Ukrainę, gdzie obecnie kursujemy naszymi autobusami. Bez napraw na polskich torach pojedziemy codziennie bez żadnych przerw w kursowaniu. Od początku operacji pracujemy nad dalszym rozwojem naszych usług w Polsce. Ogłosiliśmy przedłużenie obecnych połączeń, w czasie przeprowadzania kolejnych naszych działań – wyjaśnia Emil Sedlařík.

Firma Leo Express wnosi do Polski wysoki komfort podróży, z którego klienci korzystają już na linii autobusowej do Krakowa oraz na linii autobusowej z Warszawy do Wiednia czy linii minibusów na lotnisko w Katowicach. Pasażerowie mogą korzystać z połączenia Wi-Fi, przekąsek oraz mają do dyspozycji przyjazny personel pokładowy, a bilety zakupione online nie muszą być drukowane. Cena biletów między Pragą, a Krakowem rozpoczyna się już od 19 złotych.

Przystanki pociągu w Czechach to: Praha dworzec główny, Praha – Libeň, Kolín, Pardubice, Zábřeh na Moravě, Olomouc, Přerov, Hranice na Moravě, Suchdol nad Odrou, Studénka, Ostrava – Svinov, Ostrava Main Station, Bohumín.

Przystanki pociągu w Polsce to: Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice, Mysłowice, Jaworzno, Trzebinia, Krzeszowice, Kraków.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LEO Express
Kraków
Praga
  • kolejFAN – 27.03.2019

    Ostrava Main Station ? chyba raczej Ostrava Hln

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....