TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Leonkiwicz: Przyglądamy się ofercie międzynarodowej
InfoRail - Opublikowano: 18.02.2016 11:23:13 4 komentarze
Leonkiwicz: Przyglądamy się ofercie międzynarodowej

W nowym rozkładzie jazdy zwiększyliśmy pracę przewozową na trasach międzynarodowych ? powiedział Prezes PKP Intercity. Więcej pociągów przewoźnika jeździ zwłaszcza w kierunku południowym, przez przejście w Chałupkach. Na marginesie warto przypomnieć, że w ostatnich dniach, w związku z pożarem nastawni w Bohuminie, połączenia te zaliczały opóźnienia, o czym informowaliśmy na łamach InfoRail. Winy w tym przewoźnika nie ma jednak żadnej.

W tym roku chcemy się mocno przyjrzeć tej ofercie ? zapewnia Jacek Leonkiewicz. Jest ona przecież nie tylko nowa, ale również niedoskonała, z czego na pewno sprawę zdaje sobie przewoźnik. Przypomnijmy, że segment przewozów międzynarodowych to nie tylko nowe połączenia, ale także cięcia. W nowym rozkładzie jazdy pociągi PKP Intercity nie docierają przecież na Litwę.

Kontrowersje budzą też wagony, jakie obsługują połączenia międzynarodowe. Nierzadko są one, delikatnie mówiąc, nie pierwszej świeżości. Nasze pociągi, które wjeżdżają do Czech, stają się tam pociągami w zasadzie regionalnymi ? tłumaczy Jacek Leonkiewicz. Zatrzymują się ?co chwilę?, jest też duża wymiana pasażerów, co nie sprzyja utrzymaniu wagonów ? dodaje. Część wagonów obsługuje też połączenia wewnętrzne w innych krajach. Inaczej stałyby niewykorzystane ? podsumowuje szef przewoźnika.

Na marginesie warto dodać, że podobne praktyki stosowane są w Polsce. Wagony obsługujące połączenie EC (EIC) Sobieski z Gdyni do Wiednia są wykorzystywane również przy obsłudze IC Neptun, który, podobnie jak czeskie expressy, zatrzymuje się dość często. Wymiana pasażerów jest także znaczna.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Czechy
Austria
 • Witek – 19.02.2016

  Przyjrzyjcie się też, na miłość boską, BWE. Albo padają wagon, że trzeba je wyczepiać po drodze, albo pociąg przyjeżdża z 2 h opóźnienia (na trasie Berlin -Frankfurt) albo nie działa ogrzewanie... Masakra

 • ktoś – 19.02.2016

  Moje pytanie jest następujące:Kto uruchomił te połączenia przez Chałupki strona Polska czy Czeska, bo wg mnie są to pociągi uruchomione przez przewoźnika Czeskiego. Pociągi Praha, Comenius i Porta Moravica składają się wyłącznie z wagonów czeskich.Nasze pociągi, które wjeżdżają do Czech, stają się tam pociągami w zasadzie regionalnymi ? tłumaczy Jacek Leonkiewicz. Zatrzymują się ?co chwilę?, jest też duża wymiana pasażerów, co nie sprzyja utrzymaniu wagonów ? dodaje.To najlepiej jakby woziły powietrze i by były wtedy tańsze w utrzymaniu, a potem by się zlikwidowało bo były nieopłacalne - czysta polityka polskich przewoźników kolejowych.To może by Pan Jacek Leonkiewicz udostępnił wyniki przewozowe tych pociągów bo wg mnie są strzałem w dziesiątkę.

 • pyrlander – 19.02.2016

  @Witek - niektóre wagony w składzie BWE są 15-18 letnie (dotyczy to zwłaszcza bezprzedziałowych (nr 267 w składzie)).Wczorajsze opóźnienia na trasie Berlin - Frankfurt (Oder) związane były z wypadkiem z okolicach Fuerstenwalde, w wyniku czego BWE jechały objazdem przez Cottbus - sam wieczorem czekałem na peronie we Frankfurcie nieco ponad dwie godziny.

 • Korektor – 19.02.2016

  dlaczego usunięto mój post? Nawet bez "dziękuję". przykre.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....