TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Lepsza kolejowa oferta dla Lubina i Legnicy
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.11.2019 10:45:19 1 komentarz
Lepsza kolejowa oferta dla Lubina i Legnicy

Z opublikowanych przez PKP Intercity założeń do rozkładu jazdy na rok 2019 / 2020, który zacznie obowiązywać od 15 grudnia br. wynika, iż zarówno Lubin jak też Legnica uzyskają dodatkowe połączenia dalekobieżne.

Dzięki zakończeniu prac modernizacyjnych na linii kolejowej nr 289 (Legnica - Rudna Gwizdanów) możliwa będzie zmiana trasy niektórych pociągów a tym samym ich powrót na dawne trasy przez Zagłębie Miedziowe. Zmianie ulegnie trasa pociągów Wolin (wakacyjny), Bolko, Szyndzielnia, Mehoffer i Swarożyc.

Dane dostępne w portalu pasażera Polskich Linii Kolejowych sugerują, że zarówno z Lubina jak też Legnicy będzie można bezpośrednio dotrzeć m.in. do Świnoujścia, Bohumina, Katowic, Szczecina, Krakowa czy Bielska Białej.

Nowe wytrasowanie uzyska także międzynarodowy pociąg "Nightjet" uruchamiany przez Koleje Austriackie OBB wraz z PKP Intercity - dzięki niemu Lubin oraz Legnica uzyskają bezpośrednie połączenie z Berlinem (stacja docelowa Charlottenburg przez Berlin Hbf.) oraz Wiedniem. Skład Nightjet ma prowadzić również bezpośrednie wagony z Berlina do Przemyśla i z powrotem, a także do Budapesztu. O ile przewoźnicy OBB i MAV START, a także Polskie Linie Kolejowe w swoich planowanych rozkładach jazdy publikują dane dotyczące tych połączeń o tyle w PLK brak jest jeszcze informacji o przepinaniu wagonów do Przemyśla - które mają być prowadzone składem "Przemyślanin", jest to jednak prawdopodobnie tylko kwestia czasu kiedy dane te oficjalnie pojawią się w rozkładzie jaki zostanie opublikowany po 23 listopada br.

Wartym przypomnienia jest fakt, iż od 9 czerwca br. Koleje Dolnośląskie na uruchomionej linii D-11 z Lubina do Wrocławia przewiozły już blisko 150 tysięcy pasażerów - co pokazuje jak niezbędny był powrót kolei do Stolicy Polskiej Miedzi.

Wraz z oddaniem do użytku dalszego odcinka linii 289 - z Lubina do Rudnej Gwizdanowa wydłużeniu ulegnie także kursowanie połączeń D-11 realizowanych przez Koleje Dolnośląskie. Większość dotychczas realizowanych połączeń z Wrocławia do Lubina teraz dotrze aż do Głogowa (przez Lubin), zaś pociągi KD zatrzymają się w Lubinie dwukrotnie w każdą stronę - prócz stacji Lubin także na nowym przystanku kolejowym Lubin Stadion usytuowanym przy ul. M. Curie - Skłodowskiej (nieopodal siedziby KGHM, szpitala MCZ oraz w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego Zagłębia Lubin).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Lubin
Legnica
rozkład jazdy
  • VVVJJJ – 08.11.2019

    We Wsiocławiu i tak nikogo nie stać na bilety kolejowe, więc może Legnica i Lubin podniosą frekwencję w Nightjet. Tak samo nikt z Lubina nie jeździ do Wsiocławia (bo po co miałby jeździć jak o wiele lepiej płatna praca jest na miejscu w KGHM?) i wszyscy wysiadają z pociągów w Legnicy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....