TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Linie do Ustki i Łeby zostaną zmodernizowane
INFORAIL - Opublikowano: 10.06.2015 09:30:16
Linie do Ustki i Łeby zostaną zmodernizowane

List intencyjny, dotyczący rewitalizacji 4 linii kolejowych na Pomorzu, został podpisany we wtorek pomiędzy Zarządem Województwa Pomorskiego oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W uroczystości wzięli udział marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz wiceprezes Zarządu PKP PLK S.A. Andrzej Filip Wojciechowski.

?Widać już efekty inwestycji. Na głównych ciągach komunikacyjnych obserwowany jest wzrost liczby przewożonych pasażerów. W kolejnym okresie programowania unijnego, w latach 2014-2020, chcemy kontynuować współpracę z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy rewitalizacji czy modernizacji kolejnych odcinków linii kolejowych ważnych dla naszego regionu. List intencyjny ma być motywacją dla PKP PLK do rozpoczęcia realizacji kolejnych przedsięwzięć infrastrukturalnych? mówiMieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Obie strony ? PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i zarząd województwa pomorskiego ? w podpisanym liście deklarują podjęcie wspólnych działań, dzięki którym pasażerowie będą mogli korzystać ze sprawnych i szybkich połączeń kolejowych. Pozwala na to m.in. Regionalny Program Operacyjny dla województwa pomorskiego na lata 2014-20, z którego istnieje szansa na sfinansowanie rewitalizacji czterech linii:

? Rewitalizacja linii kolejowej nr 405 na odcinku granica województwa ? Słupsk ? Ustka;

? Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 na odcinku granica województwa ? Kwidzyn ? Malbork;

? Rewitalizacja linii kolejowej nr 229 na odcinku Lębork ? Łeba;

? Rewitalizacja linii kolejowej nr 211 na odcinku Lipusz ? Kościerzyna.

Linie biegnące ze Słupska do Ustki i z Lęborka do Łeby będą szczególnie intensywnie wykorzystywane w sezonie wakacyjnym. Samorząd wraz z PLK chce również przyśpieszyć połączenia kolejowe na trasie z Lipusza do Kościerzyny. Natomiast rewitalizacja trasy z Grudziądza do Malborka będzie kontynuacją inwestycji PLK przeprowadzonej na odcinku z Torunia do Grudziądza, dzięki temu pociągi regionalne na całej trasie Toruń ? Malbork będą korzystały z nowych torów.

?Województwo pomorskie to ważne miejsce na inwestycyjnej mapie zarządcy infrastruktury.PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 2010 roku zrealizowały tu projekty o wartości przekraczającej 5 mld zł. Zmodernizowaliśmy najważniejsze magistrale. Z Gdańska do Warszawy pociągi docierają w ciągu 2 godzin i 56 minut, a do Poznania można dojechać w trzy godziny. Dzięki funduszom regionalnym UE zarządzanym przez samorząd województwa, zmodernizowaliśmy linię na Hel i do Kościerzyny. Przebudowujemy stację w Gdańsku Wrzeszczu, Rębiechowie i Osowie. Nie zapominamy o transporcie towarów ? modernizujemy linię do Portu Północnego i przygotowujemy inwestycje usprawniające ruch do portu w Gdyni. Poza tym, jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie? mówiAndrzej Filip Wojciechowski, wiceprezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Zarządca sieci kolejowej przygotowuje kolejne inwestycje, które zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższych 5 lat m.in. z wykorzystaniem centralnych funduszy UE. Jedną z najważniejszych będzie modernizacja trasy Gdynia ? Słupsk wiążąca się z podwyższeniem maksymalnej prędkości pociągów do 160 km/h i skróceniem czasu przejazdu nie mniej niż o 20 min. PLK zmodernizuje również połączenie do portu w Gdyni oraz planuje zelektryfikować linię z Gdyni przez Kościerzynę do Bydgoszczy. Wartość wszystkich planowanych przez PLK inwestycji w województwie pomorskim na lata 2014 ? 20 sięgnie 5 mld złotych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pomorskie
PKP PLK
Ustka
Łeba

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....