TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Link i zapowiedź zmodernizowanych pociągów. W Łódzkim
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.06.2017 09:46:51 6 komentarzy
Link i zapowiedź zmodernizowanych pociągów. W Łódzkim (foto: PR)

W czwartek 22 czerwca na Dworcu Kaliskim w Łodzi odbyła się prezentacja ostatniego, piątego wyprodukowanego przez PESĘ Bydgoszcz nowoczesnego pojazdu spalinowego Link dla Przewozów Regionalnych.

Przewoźnik informuje, że to nie jedyna zmiana w jakości obsługi podróżnych w regionie i twierdzi, że jest już na końcowym etapie negocjacji nowej umowy z samorządem województwa. Zapowiada też dostawę zmodernizowanych pociągów.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl od niedawna nowe pociągi służą mieszkańcom Pomorza oraz Warmii i Mazur.

Nowoczesne pociągi spalinowe Link to zwiastun zmian, jakie POLREGIO będzie przechodzić w ciągu najbliższych lat – zapowiada Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych. Spółka ma w planach m.in. pozyskanie łącznie 53 nowych i w pełni zmodernizowanych pojazdów. Wszystkie wyjadą na tory jeszcze przed końcem 2018 r. Z nowego pojazdu na co dzień będą korzystali pasażerowie podróżujący z Łodzi w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna – dodaje.

Poza zaprezentowanym dziś całkiem nowym składem już wkrótce mieszkańcom regionu będzie służyło kilka gruntownie zmodernizowanych pociągów elektrycznych. Spółka negocjuje też z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego podpisanie dwuletniej umowy na świadczenie usług przewozowych – mówi Krzysztof Zgorzelski. Oznacza to, że na terenie woj. łódzkiego pozostajemy liderem – największym przewoźnikiem kolejowym – podsumowuje.

Dzięki nowemu porozumieniu przewoźnik będzie realizował usługi transportowe na obszarze województwa łódzkiego oraz na trasach prowadzących do sąsiednich regionów. Pociągi Przewozów Regionalnych w dalszym ciągu będzie można spotkać m.in. na trasach: Łódź – Skierniewice, Łódź – Tomaszów Maz. – Opoczno, Łódź – Radomsko – Częstochowa, Łódź – Sieradz – Poznań i Skierniewice – Kutno. Można nimi także bezpośrednio dojechać do innych dużych miast, np. do Torunia, Warszawy i Wrocławia.

Dzięki rozbudowanej siatce połączeń POLREGIO pasażerowie z całej Polski mogą każdego dnia wygodnie i sprawnie przemieszczać się, swobodnie realizując swoje plany. Bez względu na to, gdzie mieszkają – w małej czy dużej miejscowości – twierdzi Krzysztof Zgorzelski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Link
Przewozy Regionalne
PESA
 • yogeeboo – 23.06.2017

  boję się otworzyć lodówkę bo mi link PR-ów wyskoczy....

 • zc – 23.06.2017

  Te cyrki PR pokazują jak biednym jesteśmy krajem.Kupili 5 SZTów i od miesiąca jeżdżą po kraju i się chwalą jakby wymienili cały tabor.

 • bun – 23.06.2017

  Jakby kupili 300 szt (wedle potrzeb), to libacja by trwała 2 lata non stop.

 • czyngis – 23.06.2017

  @zc to już prezentacja ostatniej 5 sztuki, więc chyba to już ostatnia wizyta gospodarska, choć ręki sobie za to nie dam uciąć ;) A co do ilości to pozostaje mi zgodzić się z przedmówcami. Linków powinno się kupić o wiele więcej i wówczas byłby powód do świętowania.

 • Magda – 23.06.2017

  moim zdaniem Linki powinni prezentować w każdej szkole na zakończenie roku. Ludzie by widzieli "to nasze, przez nas wyprodukowane i to nie jest ostatni Link"

 • Mechamik – 25.06.2017

  Przewozy Regionalne. 5 pociągów w 15 lat!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....