TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ŁKA wydłuży Flirty3 i kupi nowe ezt-y
PAP - Opublikowano: 08.10.2015 10:50:45 3 komentarze
ŁKA wydłuży Flirty3 i kupi nowe ezt-y

Łódzka Kolej Aglomeracyjna od stycznia 2016 r. uruchomi połączenie z Łodzi do Skierniewic - zapowiedział w środę marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Na konferencji prasowej w środę marszałek podsumował pierwszy etap działania istniejącej od 2012 r. ŁKA - która jest spółką samorządu łódzkiego - i przedstawił plany dalszego jej rozwoju w ciągu najbliższych pięciu lat.

"Obecnie ŁKA to 20 nowoczesnych pociągów FLIRT 3, nowe zaplecze techniczne na stacji Łódź Widzew, 56 przystanków i stacji kolejowych obsługiwanych przez ŁKA, z czego 21 zostało zmodernizowanych. Kolej Aglomeracyjna to także 120 pociągów dziennie" - mówił Stępień.

Marszałek zapowiedział uruchomienie w styczniu 2016 r. nowego połączenia pomiędzy Łodzią i Skierniewicami. Obecnie ŁKA kursuje na trasach łączących Łódź z Sieradzem, Koluszkami, Łowiczem i Kutnem, a także oferuje połączenia wokół aglomeracji łódzkiej na trasie Łódź Kaliska - Łodź Widzew oraz Łódź Widzew - Zgierz.

"Na początku 2015 r. zaczynaliśmy od 120 tys. pasażerów, liczba ta rośnie i szacujemy, że w październiku wyniesie ponad 200 tys. Według statystyk Urzędu Transportu Kolejowego, ŁKA należy do najpunktualniejszych przewoźników w kraju - w I półroczu br. jej punktualność wyniosła 98 proc." - dodał Stępień.

Plany na kolejne pięć lat zakładają - obok utrzymania uruchomionych wcześniej linii ŁKA - uruchomienie przy wykorzystaniu środków UE pociągów relacji Łódź - Piotrków Trybunalski/Radomsko, Łódź - Tomaszów Mazowiecki/Opoczno oraz połączenie Skierniewice - Łowicz - Kutno.

Do tej pory wartość całego projektu budowy systemu ŁKA przekroczyła 457 mln zł. Jak zaznaczył poseł Cezary Grabarczyk, ŁKA otrzymała 220 mln zł dofinansowania ze środków europejskich. "To świetnie zainwestowane pieniądze, o czym świadczy główna nagroda dla ŁKA przyznana podczas tegorocznych międzynarodowych targów kolejowych TRAKO" - podkreślił.

W drugim etapie rozwoju ŁKA - w ramach nowej perspektywy UE - planuje się wydanie 510 mln zł.

"Aby zwiększyć możliwości przewozowe, chcemy zakupić kolejne elektryczne zespoły trakcyjne. Chcemy też skracać czas dojazdu poprzez utworzenie połączenia ekspresowego między Sieradzem a Łodzią Kaliską - na tym szlaku pociąg ekspresowy będzie zatrzymywał się na czterech stacjach. W ramach projektu przewidziana jest integracja ekologicznego transportu drogowego i kolejowego, m.in. inwestowanie w ekologiczne autobusy spinające lokalny ruch" - podkreślił Stępień.

Według prezesa ŁKA Andrzeja Wasilewskiego, rozwój połączeń aglomeracyjnych jest nieunikniony, ponieważ cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. "Pociągi, w których jest 120 miejsc siedzących, są już pełne. Pasażerowie domagają się zwiększenia liczby miejsc, dlatego zakup trzeciego członu do zespołów trakcyjnych jest nieunikniony" - wyjaśnił.

Spółka inwestuje w sieć sprzedaży; bilety można kupić we własnych kasach ŁKA, w kasach Przewozów Regionalnych, Kolei Mazowieckich i Kolei Wielkopolskich, biletomatach oraz przez internet i urządzenia mobilne.

Jak zapowiedział wiceprezes ŁKA Janusz Malinowski, w połowie grudnia wraz ze zmianą rozkładu jazdy pojawi się więcej połączeń do Sieradza i Łowicza. Na linii Łódź Kaliska - Łódź Widzew liczba połączeń ulegnie podwojeniu; ŁKA planuje, że będzie ich 24 w ciągu doby.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Łódzkie
 • Gruby z Bydgoszczy – 08.10.2015

  To są ostatnie flirty w Polsce. Następnych nie będzie bo resztę przetargów my wygrywamy. Buahahahahhahaha może coś małego damy wygrać newagowi ale wątpię. Huehuehue

 • ŁDZ – 08.10.2015

  [komentarz usunięty, powód: komentarz niezgodny z regulaminem]

 • obiektywnie-subiektywnie – 09.10.2015

  Pytanie kierują do ludzi mających pojęcie w kwestii szeroko pojętych zagadnień technicznych ŁKA. Proszę mi powiedzieć, czemu od razu nie zamawiano np. 3-4 członowych flirtów do obsługi ŁKA? brak pojęcia ze strony urzędników jaki potencjał może mieć w miarę sensownie działająca kolej, czy też sprawa jest bardziej złożona? Pozdrawiam.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....