TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ŁKA z umową na pociągi do Krakowa
InfoRail - Opublikowano: 29.06.2016 14:55:10 1 komentarz
ŁKA z umową na pociągi do Krakowa

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podpisało z Łódzką Koleją Aglomeracyjną umowę na uruchomienie specjalnych połączeń do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Z przejazdów skorzysta blisko 4500 osób, które udadzą się na spotkanie z Papieżem Franciszkiem na krakowskich Błoniach i w podkrakowskich Brzegach. Spółka uruchomi również pociągi specjalne do Częstochowy. Pielgrzymów bezpłatnie wozić będzie również po województwie łódzkim.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna - wspólnie z Samorządem Województwa Łódzkiego i Archidiecezją Łódzką - opracowała rozkłady jazdy pociągów. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej ma przebywać blisko 10 tys. osób z zagranicy, głównie z Hiszpanii, Włoch, Słowenii, Węgier, USA, Kolumbii i Kanady.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie wozić pielgrzymów na terenie województwa łódzkiego w dniach 20-25 lipca w ramach Dni Diecezjalnych. Osoby, posiadające identyfikatory pielgrzyma ŚDM, będą mogły bezpłatnie korzystać ze wszystkich połączeń Spółki. Dodatkowo uruchomione zostaną kursy m.in. do Łęczycy, Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego, zgodnie z zaplanowanym programem zwiedzania.

28 lipca przewoźnik zawiezie pielgrzymów na spotkanie z Ojcem Świętym do Częstochowy. Uruchomione zostaną 2 pary połączeń. Pociągi wyruszą z Łodzi, po drodze zatrzymując się m.in w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim. Oferta ta skierowana jest do grup, które zgłoszą chęć przejazdu organizatorom ŚDM na terenie Archidiecezji Łódzkiej. Spółka zapewni miejsca dla 1000 osób.

Na Światowe Dni Młodzieży Spółka uruchomi łącznie 11 połączeń - siedem do i cztery z Krakowa. Pociągi wyruszą 25 i 29 lipca z Łodzi, Piotrkowa i Tomaszowa Maz. Dotrą do Dworca Kraków Główny. ŁKA jest jednym z dwóch przewoźników, który zatrzyma się w centrum miasta. Pozostałym wyznaczone zostały stacje na obrzeżach Krakowa. W powrotną drogę pociągi ŁKA wyruszą 31 lipca. Bilety na przejazd dystrybuuje Archidiecezja.

- Pomoc w zapewnieniu transportu pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży to dla Samorządu Województwa Łódzkiego i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej szczególne wyróżnienie. Spółka z dużą uwagą przygotowuje się do tego wydarzenia. Pielgrzymi będą korzystać z nowoczesnych pociągów FLIRT3, wyposażonych m.in w klimatyzację, bezpłatne wifi, gniazdka elektryczne oraz szereg innych udogodnień zapewniających komfort podróży ? podkreśla marszałek województwa Witold Stępień.

Pracownicy Spółki wielokrotnie spotykali się z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe oraz innymi przewoźnikami, by właściwie skoordynować działania na szlakach kolejowych. Przeprowadzone zostały szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, z udziałem m.in. przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Przygotowywane są specjalne opaski dla pielgrzymów, które mają usprawnić odprawę na dworcach kolejowych. Pociągi - specjalnie na tę okoliczność - zostaną udekorowane, aby już w trakcie podróży pasażerowie odczuli wyjątkową atmosferę Światowych Dni Młodzieży.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Łódzkie
Kraków
ŚDM
  • sx – 30.06.2016

    Do krakowa 1000 osób? Czym? Zepną po 5 tych pociążków?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....