TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Łódzkie: Policja zatrzymała złodziei trakcji kolejowej
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 30.01.2018 12:22:36
zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Wieruszowa (Łódzkie) zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców woj. śląskiego, którzy zajmowali się kradzieżami trakcji kolejowej. Za okradanie i dewastację infrastruktury kolejowej grozi do 8 lat więzienia.

Wieruszowscy policjanci wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei od kilku miesięcy starali się przeciwdziałać uszkodzeniom infrastruktury kolejowej na terenie regionu łódzkiego. Według rzecznik łódzkiej KWP Joanny Kąckiej, dobra znajomość środowiska przestępczego i topografii terenu pomogła im, gdy około północy z czwartku na piątek namierzyli podejrzany samochód dostawczy parkujący w lesie przy torach w miejscowości Przywory.

Gdy dostawczy lublin odjeżdżał z wygaszonymi światłami, policjanci zatrzymali go do kontroli. Pojazdem podróżowało dwóch mieszkańców województwa śląskiego w wieku 27 i 55 lat. Przy mężczyznach oraz w samochodzie znaleziono znaczną ilość przedmiotów mogących służyć do kradzieży elementów trakcji elektrycznej, a także 210 metrów miedzianego drutu jezdnego oraz 210 metrów linii nośnej stanowiących elementy sieci trakcyjnej, które tej nocy zostały skradzione.

Wartość odzyskanych elementów linii oszacowano wstępnie na co najmniej 20 tys. zł. W trakcie śledztwa policja ustaliła, że zatrzymani mężczyźni popełnili podobny czyn w październiku ubiegłego roku w miejscowości Stępna w gm. Czastary; skradli tam 1,1 tys. metrów miedzianego drutu i linii sieci trakcyjnej wraz z wysięgnikami. Straty związane z tą kradzieżą PKP oszacowały na ponad 870 tys. zł.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży elementów sieci trakcyjnej oraz zakłócenia działania linii kolejowej, za co grozi do 8 lat więzienia. Jeszcze wyższa kara - do 12 lat więzienia - grozi 55-latkowi, który był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Wobec 27-letniego mężczyzny prokurator zastosował dozór oraz poręczenie majątkowe, natomiast wobec 55-latka skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Okoliczności kradzieży infrastruktury kolejowej wyjaśniają - pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu - policjanci z wieluńskiej KP. Śledczy uważają, że sprawa jest rozwojowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódzkie
sieć trakcyjna
Policja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....