TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Lubelskie z pełnomocnikiem ds. kolei. 5 mld zł na inwestycje
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 01.02.2018 14:21:19
Lubelskie z pełnomocnikiem ds. kolei. 5 mld zł na inwestycje

Blisko 5 mld zł sięga wartość inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego w Lubelskiem. Większość projektów została już rozpoczęta. Kolej w regionie potrzebuje dużych nakładów - powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

"Infrastruktura kolejowa w województwie lubelskim jest bardzo zapóźniona. Nakłady na tę infrastrukturę muszą być bardzo duże i one są bardzo duże. Są realizowane duże inwestycje, w dobrym tempie, a kolejne są planowane" – powiedział Czarnek.

Wojewoda przedstawił dziennikarzom powołanego tego dnia swojego pełnomocnika do spraw rozwoju infrastruktury kolejowej, Tomasza Gontarza. Pochodzący z Lublina Gontarz jest pracownikiem Ministerstwa Infrastruktury, doradcą wiceministra Andrzeja Bittela. Funkcję pełnomocnika wojewody lubelskiego będzie pełnił społecznie.

Gontarz poinformował, że z Krajowego Programu Kolejowego - który przewiduje wydanie około 67 mld zł na modernizacje linii kolejowych do 2023 r. - blisko 5 mld zł zostanie zainwestowanych w linie kolejowe na Lubelszczyźnie. "Większość z tych środków została już uruchomiona" – powiedział Gontarz.

Wskazał na rozpoczętą w ubiegłym roku modernizację linii E-20, od Siedlec do Terespola, stanowiącej część Jedwabnego Szlaku prowadzącego do Chin. W wyniku tej modernizacji poprawi się przepustowość linii i bezpieczeństwo. Pociągi osobowe będą po niej jeździć z prędkością do 160 km/h, zaś towarowe - do 120 km/h.

Także w ubiegłym roku rozpoczęła się elektryfikacja linii nr 68 z Lublina do Stalowej Woli. Dzięki niej czas podróży pomiędzy tymi miastami skróci się o kwadrans, poprawi się bezpieczeństwo, trasa będzie mniej szkodliwa dla środowiska.

W październiku ubiegłego roku oddana do użytku została łącznica w Rejowcu. Służy ona głównie pociągom towarowym na trasie z Lublina do Zamościa, pozwala ominąć im stację w Rejowcu.

Trwa najważniejsze inwestycja kolejowa w regionie, modernizacja linii nr 7 z Lublina do Warszawy, jedna z największych w Krajowym Programie Kolejowym. Jej wartość wynosi 3,5 mld zł. Po jej zakończeniu – co planowane jest na 2022 r. - czas podróży koleją między Lublinem a Warszawą skróci się do 1,5 godziny. Przed rozpoczęciem modernizacji podróż zajmowała 2 godziny i 15 minut.

Za kilka tygodni ogłoszony ma być przetarg na projekt i wykonanie modernizacji linii nr 30 na odcinku Parczew – Lubartów – zapowiedział Gontarz.

W ramach Programu Inwestycji Dworcowych zmodernizowanych ma być 10 dworców kolejowych w Lubelskiem, m.in. w Lublinie, Dęblinie, Świdniku, Kraśniku i Nałęczowie.

Dworzec Główny w Lublinie ma być przebudowany, zwiększona ma być na nim powierzchnia handlowa, będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się prace i jakie będą szczegółowe rozwiązania, bo projekt jeszcze nie jest gotowy – powiedział Gontarz.

Gontarz zadeklarował gotowość współpracy z samorządem Lublina, który planuje wybudowanie dworca metropolitalnego dla autobusów i busów obok dworca PKP. Oba dworce mają być połączone tunelem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubelskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....