TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Luxtorpeda i inwestycje kolejowe ? plany Ministerstwa Rozwoju
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.02.2017 10:04:16
Luxtorpeda i inwestycje kolejowe ? plany Ministerstwa Rozwoju

Przełomowym okresem dla mobilizacji środków w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju będą pierwsze dwa kwartały tego roku - oceniła w rozmowie z PAP wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

W pierwszej kolejności ruszą inwestycje infrastrukturalne, m.in drogowe i kolejowe. Według resortu "kontraktacja środków unijnych w tym zakresie dynamicznie postępuje".

Jak podkreśliła Emilewicz, niezależnie od przebiegu formalnej ścieżki przyjęcia przez Radę Ministrów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, prace przygotowawcze do realizacji największych inwestycji "nie zaczęły się wczoraj, ani nie zaczną się dzisiaj". Trwały w poprzednim roku, a część z nich udało się już uruchomić.

"Przełomowym okresem dla mobilizacji środków na inwestycje w ramach Strategii będą pierwsze dwa kwartały tego roku. Są to pieniądze zarówno krajowe, jak i europejskie, którymi dysponują agencje rządowe, Polski Fundusz Rozwoju oraz Bank Gospodarstwa Krajowego" - powiedziała Emilewicz.

W pierwszych dwóch kwartałach, jak zaznaczyła wiceminister rozwoju, zostaną uruchomione środki na inwestycje w sektorze publicznym, czyli duże inwestycje infrastrukturalne. Według Jadwigi Emilewicz, są to już projekty na tyle przygotowane, że "będziemy mogli obserwować pierwsze przetargi związane z realizacją inwestycyjnych projektów drogowych czy kolejowych".

"W Ministerstwie Rozwoju pracujemy już np. z przewoźnikami kolejowymi w kontekście jednego z projektów flagowych, umownie w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zwanego Luxtorpedą 2.0, który miałby posłużyć uruchomieniu dużych zamówień na modernizację taboru" - powiedziała Emilewicz.

Zdaniem Emilewicz, dzięki temu impulsowi nasi przewoźnicy staną się konkurencyjni nie tylko na polskim rynku, ale i europejskim. "Pobudzi to także branżę, która dostarcza podzespoły, m.in. projektantów nowych modeli, ale też tych, którzy produkują nowe wagony czy lokomotywy" - oceniła.

Według resortu, istotne jest z jednej strony uruchomienie zamówień w spółkach, a z drugiej środki, które zostaną przeznaczone do czerwca tego roku na badania i rozwój w programach realizowanych i współfinansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Są one dostosowane do projektów flagowych, zdefiniowanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, takich jak E-bus.

Jak powiedziała wiceminister Emilewicz, są już kolejne polskie projekty zgłaszane do planu inwestycyjnego dla Europy, czyli tzw. planu Junckera. Jednym z nich jest tzw. Trasa Łagiewnicka, która zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych czterech lat w Krakowie. Montaż finansowy dla tego projektu został przygotowany we współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju. Kolejne tego typu inwestycje są w przygotowaniu.

Celem planu inwestycyjnego dla Europy tzw. planu Junckera jest wzrost inwestycji europejskich w sektorze badań i rozwoju, infrastruktury, wzrost konkurencyjności, zwiększenie miejsc pracy oraz ożywienie gospodarcze w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Jednym z jego założeń jest, by uruchomione środki finansowe stanowiły wsparcie dla inwestycji publicznych i prywatnych, których łączna wartość wyniesie co najmniej 315 mld euro.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Luxtorpeda
Ministerstwo Rozwoju

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....