TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Maszynista pilnie poszukiwany
Kamil Puternicki - Opublikowano: 05.04.2012 12:16:15 1 komentarz
Maszynista pilnie poszukiwany

W Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi przy ul. Wielkopolskiej, dwunastu przyszłych kolejarzy rozpoczęło naukę zawodu maszynisty pojazdu trakcyjnego. Kształcenie będzie realizowane w formie 3-miesięcznego kursu podzielonego na część teoretyczną –będzie się odbywała w CKU –i praktyczną –zajęcia w Łódzkim Zakładzie Przewozu Regionalnego. Uruchomienie kursu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy na wyspecjalizowane kadry przemysłu kolejowego.
To jedna z atrakcyjnych propozycji pracy dla techników, którzy po odbyciu stażu i praktyki będą mogli samodzielnie prowadzić pociągi. Stawiamy na komunikację, stawiamy na kolej. To priorytet na dziś i na przyszły okres programowania. Firmy, które funkcjonują na rynku czyli Przewozy Regionalne, Intercity, są zainteresowane absolwentami takich kursów. Niestety to kolejarskie pokolenie się starzeje. Uzupełnianie kadr jest więc niezwykle konieczne i potrzebne. Cieszymy się, wspólnie z naszymi Centrami Kształcenia Ustawicznego, że wykorzystując doświadczenie kolejarzy, udało się uruchomić kurs maszynisty. Kilkanaście osób wkrótce będzie mogło odebrać stosowne świadectwa, a w kolejce stoją już następni –komentuje Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Uruchomienie kursu maszynisty pojazdu trakcyjnego jest niezwykle istotne, zwłaszcza w kontekście Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Dodatkowe pociągi i więcej kursów sprawiają, że maszyniści są potrzebni niemal od zaraz.

Liczymy na przekwalifikowanie się pracowników kolei, którzy tam już funkcjonują. Ale także oczekujemy na zainteresowanie nowych, młodych kadr. Matura, wykształcenie techniczne –ludzi z takimi kwalifikacjami potrzebujemy. Dziś maszynista to osoba obsługująca nowoczesny pociąg, w pełni skomputeryzowany. I trzeba być do tego odpowiednio przygotowanym –podsumowuje Witold Stępień

Budowa podziemnego dworca Łódź Fabryczna, tworzenie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz budowa tunelu średnicowego pod Łodzią to inwestycje które sprawią, iż województwo łódzkie w ciągu najbliższych lat stanie się ważnym ośrodkiem rozwoju przemysłu kolejowego.

Uruchomienie kursu maszynisty pojazdu trakcyjnego pozwoli na dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb regionalnego rynku pracy, zróżnicowanie jej oraz dostosowanie do strategicznych założeń polskiej gospodarki i gospodarki województwa łódzkiego. Po ukończeniu szkolenia absolwenci przystąpią do egzaminu testowego. Po jego zdaniu będą mogli złożyć wniosek o wydanie licencji maszynisty w Urzędzie Transportu Kolejowego. Ostatni etap w drodze do wykonywania pracy maszynisty to trwające ponad 2 lata szkolenie u przewoźnika w liczbie ok. 2500 godzin. Kurs w łódzkim CKU kosztuje 4 tys. zł –To dwukrotnie mniej niż w innych województwach. Nowi maszyniści w Przewozach Regionalnych będą mogli liczyć na uposażenie w wysokości ok. 3 tys. zł netto.
Kursy maszynisty pojazdu trakcyjnego będą kontynuowane. 28 grudnia 2011 roku Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi 28 grudnia 2011 r. zostało wpisane przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na listę podmiotów uprawnionych do szkolenia i egzaminowania osób ubiegających się o licencję maszynisty i świadectwo maszynisty.

Dołącz do nas na Facebooku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
maszynista
szkolenie
Łódź
Przewozy Regionalne
  • adam – 05.04.2012

    "kursy maszynisty pojazdu trakcyjnego będą kontynuowane. 28 grudnia 2011 roku" -a juści!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....