TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Metrobilet w GZM od 27 czerwca
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 18.06.2019 13:56:53
Metrobilet w GZM od 27 czerwca

Metrobilet, dający możliwość korzystania w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) z komunikacji miejskiej i z usług kolei, będzie dostępny w Metropolii od 27 czerwca - poinformował we wtorek przewodniczący zarządu GZM Kazimierz Karolczak.

W ramach Metrobiletu będzie można z jednym biletem jeździć Kolejami Śląskimi i korzystać z transportu organizowanego przez Metropolię. W tej sprawie GZM porozumiał się z samorządem woj. śląskiego, do którego należy regionalny przewoźnik kolejowy: spółka Koleje Śląskie (KŚ).

"27 czerwca Metrobilet będzie wprowadzony w życie i od tego dnia będzie można go zakupić. Emitentem biletu będą Koleje Śląskie, ale będzie on rozprowadzany na platformie Śląskiej Karty Usług Publicznych" - powiedział Karolczak podczas wtorkowej sesji zgromadzenia GZM w Sosnowcu.

Metrobilet będzie na terenie GZM pierwszym biletem obejmującym komunikację miejską (autobusy, tramwaje i trolejbusy) i kolej, którego dystrybutorem będzie m.in. Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM), czyli komórka Metropolii organizująca w jej imieniu komunikację publiczną. Metrobilet ma być rozpowszechniany w sieci sprzedaży ZTM, obejmującej ponad 1 tys. punktów i dostępny na funkcjonującej Śląskiej Karcie Usług Publicznych. Bilet będzie można także kupić przez internet.

"Mam nadzieję, że będziemy cieszyli się dobrym rozwiązaniem. Po pierwszym pół roku będziemy oceniać skuteczność wprowadzenia tej oferty i na bieżąco ją usprawniać" - zadeklarował we wtorek przewodniczący GZM i przypomniał, że prace nad obejmującym także kolej biletem trwały ponad rok.

Według ubiegłorocznego porozumienia władz Metropolii i województwa koncepcja Metrobiletu zakłada podział Metropolii na sześć stref. Pięć z nich obejmuje leżące w granicach GZM odcinki poszczególnych linii kolejowych prowadzących do Katowic, szósta – samą stolicę regionu.

Wszystkie bilety mają zapewniać możliwość korzystania z komunikacji miejskiej w całej Metropolii. Najtańszy z nich, za 119 zł, zapewni dodatkowo przejazdy pociągami KŚ na terenie Katowic, droższy – za 179 zł - dodatkowo przejazdy KŚ na terenie Katowic i jedną z wybranych linii (w odpowiadającej jej strefie dojazdowej, np. z Sosnowca, Tychów, Bytomia czy Gliwic), a najdroższy – za 229 zł – wszystkimi pociągami KŚ w obrębie GZM.

"Ta oferta powstała w wyniku połączenia dwóch ofert operatorów, przy upustach. Nasz (ZTM) upust to 40 proc., upust kolei to 30 proc. Łącznie dwa bilety kupowane osobno kosztowałyby ponad 35 proc. drożej niż w ramach Metrobiletu" - mówił Karolczak.

Metrobilet jest następstwem podpisania w październiku ub. roku przez władze regionu i Metropolii porozumienia ws. wdrożenia biletu okresowego, umożliwiającego podróżowanie autobusami, tramwajami i trolejbusami oraz pociągami Kolei Śląskich. Planowaną ofertę nazwano wówczas Metrobiletem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
GZM
bilet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....