TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ministerstwo nie dofinansuje pociągu Piła ? Berlin
InfoRail - Opublikowano: 15.05.2016 19:04:51 3 komentarze
Ministerstwo nie dofinansuje pociągu Piła ? Berlin

Ze względów finansowych oraz uwzględniając ww. priorytety, resort transportu nie ma możliwości objęcia dofinansowaniem pociągu międzynarodowego Piła - Gorzów Wielkopolski - Berlin w ramach umowy o świadczenie usług publicznych na 2016 r. ? poinformował wiceminister Piotr Stomma.

Ponadto, Minister Infrastruktury i Budownictwa nie planuje dotować tego połączenia ze środków budżetu państwa w ramach rozkładu jazdy pociągów 2016/2017. Połączenie kolejowe Piła ? Berlin może być realizowane jako połączenie wojewódzkie i finansowane przez samorząd województwa na podstawie umowy o świadczenie usług publicznych w ramach wojewódzkich przewozów pasażerskich. Od 20 marca 2016 r. spółka Przewozy Regionalne realizuje przewozy do Berlina w skróconej relacji Krzyż - Gorzów Wielkopolski - Berlin.

W celu uzyskania wsparcia finansowego na szczeblu lokalnym, spółka Przewozy Regionalne planuje zwrócić się do samorządu województwa wielkopolskiego z propozycją włączenia wydłużonego o odcinek Krzyż - Piła połączenia do umowy o świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich zawartej pomiędzy Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego a Przewozami Regionalnymi. Termin i warunki kursowania pociągów w relacji Piła - Berlin zostaną uzgodnione pomiędzy stronami umowy.

Zgodnie z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym minister właściwy ds. transportu jako organizator publicznego transportu zbiorowego zapewnia funkcjonowanie przewozów międzywojewódzkich i międzynarodowych w ramach dostępnych na ten cel środków budżetu państwa. W związku z limitem tych środków na 2016 r. przewoźnicy zostali zobligowani do ograniczenia liczby pociągów zgłaszanych do dofinansowania w ramach umowy o świadczenie usług publicznych. Ponadto, w sytuacji ograniczeń finansowych, priorytetem dla resortu transportu jest zapewnienie funkcjonowania i finansowania przewozów międzywojewódzkich oraz przewozów międzynarodowych w kierunku wschodnim. Według resortu transportu, w przypadku połączeń międzynarodowych dofinansowaniem powinny być objęte przede wszystkim te połączenia kolejowe, które mają szczególne znaczenie ze względu na interes państwa i aspekt społeczny, tj. konieczność zapewnienia Polakom mieszkającym za granicą stałej łączności z krajem. Obecnie, połączenia międzynarodowe w ramach umowy o świadczenie usług publicznych zawartej bezpośrednio przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa z PKP Intercity realizowane są w kierunku wschodniej i południowej granicy Polski.

Jak informuje Stomma dotowanie przewozów międzynarodowych przez ministra właściwego ds. transportu w ramach umowy o świadczenie usług publicznych nie jest obligatoryjne. Biorąc pod uwagę limit wydatków na dany rok budżetowy i priorytetowy charakter połączeń międzywojewódzkich, organizator ma bardzo ograniczone możliwości dofinansowania przewozów międzynarodowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Piła
Berlin
Przewozy Regionalne
 • dlp – 16.05.2016

  no to wpisdu, szkoda

 • DLP – 16.05.2016

  No i wpisdu... szkoda. Mogliby chociaż skomunikować połączenie w Krzyżu.

 • Kolejarz – 23.05.2016

  Ministerstwo to powinno w łeb się walnąć. Ciekawe na co pójdą te pieniądze. Widać jak bardzo urzędnicy i politycy nie umieją rozdysponować pieniędzmi

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....