TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Modernizacja trasy kolejowej Trzebinia – Czechowice-Dziedzice skróci podróże
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.04.2020 15:45:17
Modernizacja trasy kolejowej Trzebinia – Czechowice-Dziedzice skróci podróże (foto: PKP PLK)

Prace na szlaku Chełmek – Oświęcim to kolejny etap robót na linii Trzebinia - Oświęcim - Czechowice - Dziedzice.

Jak podały PKP Polskie Linie Kolejowe efektem będą krótsze podróże oraz dostępniejsze stacje i przystanki. Korzystnie zmienią się warunki przewozu towarów. Inwestycja realizowana przez Spółkę za około 800 mln zł wspófinansowana jest  ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W kwietniu na szlaku Chełmek - Oświęcim wykonawca rozpoczął usuwanie starych torów. To przygotowanie terenu do budowy nowych. Będą także wymienione urządzenia sterowania ruchem kolejowym i sieć trakcyjna. Prace obejmą przebudowę wiaduktów, mostów oraz przejazdów kolejowo-drogowych.

Już na przełomie roku rozpoczął się demontaż starych elementów trasy kolejowej na odcinku Brzeszcze Kopalnia - Czechowice - Dziedzice. Aby roboty przebiegały bez szkód, zabezpieczane są skarpy nasypów z wykorzystaniem tzw. ścianek szczelnych. Prowadzone są równocześnie badania geologiczne. Roboty w terenie poprzedził etap projektowy.

Lepsza kolej w regionie

Dzięki pracom PKP PLK czas przejazdu z Trzebini do Czechowic - Dziedzic skróci się o ok. 30 minut, obecnie wynosi ok.1 godz. i 30 min. Podniesienie standardów podróżowania będzie osiągnięte dzięki przebudowie 10 stacji i przystanków: Chrzanów, Chrzanów Śródmieście, Chełmek Fabryka, Gorzów Chrzanowski, Oświęcim, Brzeszcze, Brzeszcze Jawiszowice, Jawiszowice Jaźnik, Dankowice, Kaniów. Na zmodernizowanych peronach będą nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne. Dla osób niedowidzących przewidziano system tzw. ścieżek dotykowych. W Chrzanowie i Oświęcimiu windy ułatwią komunikację wszystkim podróżnym.

Inwestycja między Trzebinią a Oświęcimiem i Czechowicami - Dziedzicami zapewni sprawniejsze i bezpieczniejsze przejazdy pociągów pasażerskich z prędkością 120 km/h, a towarowych – 80 km/h. Dla przewoźników towarowych, będą bardziej atrakcyjne warunki przewozu.

Prace realizowane są z listy Krajowego Programu Kolejowego. Umowę za 303 mln zł netto na zaprojektowanie i wykonanie robót na odcinku Trzebinia – Oświęcim podpisano 2 października 2017 r. Umowę za 495 mln zł netto na zaprojektowanie i wykonanie robót na odcinku Oświęcim – Czechowice - Dziedzice, podpisano 27.08.2019 r. Inwestycje wchodzą w skład projektu: "Prace na linii kolejowej nr 93 Trzebinia – Zebrzydowice", współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ 5.1-12). Dofinansowanie unijne wynosi 686 518 646,97 PLN (netto).Zakończenie robót planowane jest w 2021 r.

PKP Polskie Linie Kolejowe realizują również prace na odcinku Czechowice - Dziedzice - Zabrzeg, w ramach projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską z instrumentu CEF.

Rozkład jazdy

Pociągi kursują wg ogłoszonego rozkładu jazdy. Niektóre składy pociągów POLREGIO mają zastępczą komunikację autobusową między Krzeszowicami a Oświęcimiem. Od 25 maja, w związku z naprawą nasypu na szlaku Trzebinia – Chrzanów, autobusy komunikacji zastępczej zapewnią przejazd na trasie z Krzeszowic do Oświęcimia albo do Chrzanowa. Szczegóły na temat kursowania pociągów dostępne w rozkładzie jazdy stronie internetowej portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz na stronach przewoźników.

Inwestycja liczbach

Na trasie Trzebinia - Czechowice - Dziedzice prace obejmują:

10 stacji i przystanków

29 wiaduktów

17 przejazdów kolejowo-drogowych

45 km linii kolejowej

135 rozjazdów

(PKP PLK)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
remont
tor
torowisko
infrastruktura
Czechowice-Dziedzice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....