TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Morawiecki: KDP i CPK priorytetami
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 03.07.2017 05:32:08 12 komentarzy
Morawiecki: KDP i CPK priorytetami

Centralny Port Komunikacyjny jest kluczowym projektem infrastrukturalnym - ocenił na konwencji Zjednoczonej Prawicy wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Zapowiedział budowę mostów, które zwiększą szansę na rozwój podzielonych przez rzeki regionów.

"Jak patrzymy na wielkie zmiany, które są nam potrzebne, to myślimy oczywiście o infrastrukturze" - powiedział Morawiecki. Zapowiedział m.in. budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego.

"To jest dla nas kluczowy projekt infrastrukturalny, bijące serce komunikacyjne Polski, porównywalne z Gdynią dla II Rzeczpospolitej. Będzie wybudowany i będzie szybciej wybudowany niż się wielu przeciwnikom tej inwestycji wydaje. Przełamiemy ten imposybilizm, który królował w Polsce przez wiele lat" - zapewnił wicepremier.

Podkreślił, że rozważana jest budowa kolei dużych prędkości. "Polska jest krajem dość owalnym, nie tak bardzo rozległym, jak byśmy sobie życzyli. Koleje dużych prędkości bardzo szybko pomogłyby w (...) dobrej komunikacji wielu naszych bardzo dużych aglomeracji" - powiedział.

Zaznaczył, że polski zespół bierze udział w projekcie budowy pociągu próżniowego Hyperloop. "Kto wie, może po tych drogach, które wytyczymy dla kolei dużych prędkości, kiedyś będą jeździły pociągi próżniowe. Chcemy technologicznie, w sposób zaawansowany zdobywać nowe przyczółki" - mówił.

Zadeklarował, że będą też środki na budowę nowych mostów. "Polska jest podzielona przez piękne polskie rzeki (...), ale one często (...) jednocześnie powodują pewien rozziew, pewien rozdźwięk między poszczególnymi regionami. Jest co najmniej osiem, dziesięć mostów, których bardzo brakuje" - stwierdził Morawiecki. Wśród nich wymienił m.in. miejsce między Kazimierzem Dolnym i Janowcem, czy brak mostu na 75. kilometrowym odcinku Wisły od Góry Kalwarii do Dęblina.

"Wiele takich inwestycji jest potrzebnych. Mając na uwadze, jak zwiększa to szanse regionów, jak zwiększa to szanse na przyciągnięcie inwestorów, my na pewno wybudujemy więcej mostów w najbliższych sześciu latach, niż dzisiaj jest to w planie. Te mosty w najbliższym czasie zostaną zaplanowane i rozpoczniemy proces budowy" - dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KDP
CPK
 • advisor – 03.07.2017

  Jakbym słyszał towarzysza Edwarda Gierka...

 • Bravik – 03.07.2017

  Ja to bym dołożył jeszcze centralny port morski pod Mszczonowem i kosmodrom pod Strykowem. Jak to mawiał klasyk Siara - mają rozmach skurwiesyny. A na serio - faktycznie wczesny Gierek, zabrakło jeszcze słynnego "pomożecie". A tępy naród to kupi.

 • ja – 03.07.2017

  @Braviktępy naród to kupi,bo tępy naród wie,że jak TA władza obieca to dotrzyma,za to nietępa i totalnie ostra łoPOzycja obiecuje imigrantów w każdej gminie i tępy naród wie,że w tym wypadku to nie są żarty i że tę jedną jedyną obietnicę spełniliby w trymiga

 • soad – 03.07.2017

  Panie Morawiecki - pan mosty na księżyc budujesz ale modernizację węzła katowickiego olewasz jak wszystkie poprzednie rządy od 27 lat. Pan i pańscy koledzy jesteście fałszywi tak samo jak poprzednicy!!!!!!!!!!!! Ze śląsko-zagłębiowskim niepozdrowieniem!!!!!!!!!!!!!!

 • Zetes – 03.07.2017

  Niedawno premier Morawiecki stwierdził, że najbardziej wykluczonym komunikacyjnie regionem jest środkowe wybrzeże (Koszalin, Słupsk). Zapewne dlatego - w ramach "zrównoważonego rozwoju" - rząd postanowił odsunąć w czasie budowę S6 na odcinku Koszalin - Trójmiasto... Brakuje pieniędzy! O modernizacji linii kolejowej 202 też nic nie słychać. I to by było na tyle...

 • G.kolejarz – 03.07.2017

  Czekamy na czyny.Łatwo powiedzieć - trudno wykonać. Mam nadzieję usłyszeć w telewizji na zakończenie roku takie oto słowa : w tym roku PLK oddała do użytku 300 kilometrów nowych linii kolejowych po których pociągi pojadą z prędkością 200 km/h.I jeszcze taka formułka : zadanie wykonano przed planem!

 • Ravik – 03.07.2017

  @jaWidzę że jesteś następnym porytym gostkiem dla którego fakt, że jeżeli ktoś nie wierzy w banana pisiorów, to oczywiście musi być zwolennikiem platformersów. Ten wasz czarno-biały, chory świat. A z drugiej strony - to które obietnice nakręcające rozwój spełnili? Tylko nie pisz o 500+, bo za tą kręcę ktoś zapłaci w przyszłošci. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak rentowność inwestycji. Zmusisz kogoš do korzystania z lotniska i stacji kolejowej w szczerym polu. Pisuary już sobie lotnisko w metropolii Radom podbudowali, to beka jest do dzisiaj. Samoloty bez pasażerów startują. Ale sukces odtrąbiono... I historia się powtórzy....

 • gonzo – 03.07.2017

  K..fa już budowałem Hutę Katowice i Port Północny, mam tego dośc!!!

 • soad – 04.07.2017

  Bez Huty nie byłoby możliwości inwestowania w kolej (szyny)Bo samoloty to kupią u boeinga.

 • ja – 04.07.2017

  @Ravikty taki gupi sam z siebie czy ktoś ci jeszcze podpowiada???-czy ty myślisz,że lotnisko się w tydzień buduje,że Radom PIS-owi przypisujesz???-co do lotnisk w polu,to jak żyję nie widziałem jeszcze żadnego w centrum,ale może u ciebie na wsi sołtys takie buduje???

 • Mikey – 04.07.2017

  @jaTo wielkie lotnisko ma być między Łodzią a Warszawą, w tym sensie w polu - daleko od miast. Budowa takiego lotniska w Polsce jest absurdem. Nie ma tutaj tylu firm (podróże biznesowe), a LOT jako główna linia lotnicza to już żal mówić, skansen.KDP ? Ile lat modernizują CMK i jakie są efekty? Obecnie odcinek na 200 km/h ma około 65 km.KDP + CPL = PRL bis

 • Misiek Krk – 04.10.2017

  Pora skorzystać z porady specjalisty panie "ministrant"

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....