TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Na linię do Zakopanego wraca komunikacja zastępcza
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.09.2018 09:18:05
Na linię do Zakopanego wraca komunikacja zastępcza (foto: PKP PLK)

We wrześniu rusza kolejny etap inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na trasie Skawina – Sucha Beskidzka. Wiąże się to z ponownym wprowadzeniem autobusów za pociągi.

Jak podały PKP PLK na linii Skawina – Sucha Beskidzka przebudowano szlaki Skawina – Radziszów i Radziszów – Leńcze. Na wakacje wygodniejszy dostęp do pociągów zapewniły nowe perony na przystankach w miejscowościach Rzozów, Wola Radziszowska, Przytkowice i w stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Po zakończeniu inwestycji, do dyspozycji podróżnych będzie 9 zmodernizowanych stacji i przystanków pomiędzy Skawiną a Suchą Beskidzką, a także dodatkowy przystanek Radziszów Centrum.

W przyszłym tygodniu ruszają prace na odcinku Leńcze – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona oraz Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Stryszów. Wykonawca przebuduje perony w stacjach Radziszów i Podolany. Będzie nowy przystanek Radziszów Centrum. Przystanki zostaną dostosowane do lepszej obsługi podróżnych, w tym osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Łatwiejszą komunikację zapewnią im min. pochylnie, a w stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona windy.

Prace między Skawiną a Suchą Beskidzką są kontynuacją inwestycji PLK na trasie Kraków – Zakopane. Przedsięwzięcie obejmuje kompleksową przebudowę torów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym i sieci trakcyjnej oraz obiektów inżynieryjnych i przejazdów kolejowo-drogowych. Prace to również przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym na 18 przejazdach kolejowo-drogowych, na odcinku Skawina – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona oraz w stacjach Leńcze i Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Nowe urządzenia sterowania ruchem zwiększą poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniach drogi z torami.

Jak poinformowały PKP PLK szeroki zakres robót wymaga zmian w organizacji ruchu pociągów i uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej. Zmiany już uwzględniono w rozkładzie jazdy pociągów. Są planowane tak, by zapewnić podróżnym jak najlepszą komunikację – podała spółka.

Od 17 września br., Przewozy Regionalne uruchamiają zastępcze autobusy na odcinku Kraków Płaszów – Sucha Beskidzka, za pociągi kursujące z Krakowa do Suchej Beskidzkiej i Zakopanego oraz na odcinku Kraków Płaszów – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, za pociągi kursujące na trasie Kraków – Bielsko. W dniach od 1.10 – 20.10.18, za pociągi kursujące w stronę Bielska, komunikacja zastępcza będzie na odcinku Kraków Płaszów - Kalwaria Zebrzydowska.

W wakacje realizowano roboty podczas ruchu pociągów. Dzięki temu umożliwiono bezpośrednie połączenia kolejowe na trasie Kraków – Zakopane, bez konieczności przesiadania się na autobus.

Zadanie na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka (linia nr 97) – warte 192 mln zł netto jest częścią większego projektu za ponad 930 mln zł netto -"Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka Zakopane".

Zakończenie inwestycji na linii nr 97 planowane jest w 2020 r. a całego projektu do 2023 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
peron
remont
Zakopane
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....