TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Na Podkarpaciu składy wagonowe zamiast nowoczesnych szynobusów
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.09.2018 09:27:51 1 komentarz
Szynobus Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu

Na Podkarpacie awaryjnie zostały ściągnięte wagony z Chojnic. Po drodze skład zaliczył zderzenie na przejeździe kolejowym, finalnie jednak dotarł na miejsce. Wagony zastąpią nowoczesne szynobusy.

O sprawę zapytaliśmy operatora publicznego transportu zbiorowego w województwie podkarpackim czyli Przewozy Regionalne. O dziwo otrzymaliśmy odpowiedź, ale taką, która wzbudziła jeszcze większe zdziwienie niż sam fakt jej otrzymania. Nie komentujemy bieżącej sytuacji taborowej – napisał rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Dominik Lebda. Przygotowanie tak obszernej informacji zajęło aż 6 dni. Zapytaliśmy jakie są powody odmowy udzielenia informacji nt. tego ile jednostek spalinowych jest obecnie wyłączonych z ruchu na Podkarpaciu, bo taki było nasze zapytanie. Na to pytanie już odpowiedzi nie było. Podobnie jak na to, gdzie pojadą składy wagonowe. Rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych stwierdził: obecnie analizujemy różne możliwości wykorzystania wagonów z Chojnic w woj. podkarpackim. Ponownie bardzo pomocne i odkrywcze twierdzenie pracownika spółki, która funkcjonuje dzięki naszym podatnikom.

Nie pozostaje zatem nic innego jak podzielić się naszymi ustaleniami. A z tych wynika, że składy wagonowe na Podkarpaciu będą kursowały, bo Przewozy Regionalne, tak samo jak w województwie lubuskim, o czym pisaliśmy na łamach InfoRail.pl, nie przeprowadziły wymaganych przeglądów w pojazdach, które dostały od Urzędu Marszałkowskiego. Dodatkowo, też o tym pisaliśmy, najnowsza jednostka SA140 kilka miesięcy czekała aż Przewozy Regionalne wyślą ją na naprawę powypadkową. Ile dokładnie podkarpackich szynobusów jest aktualnie wyłączonych bądź za chwilę zostanie wyłączonych z ruchu tego nie wiemy, od przewoźnika się nie dowiemy, będziemy to ustalać innymi kanałami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Podkarpackie
szynobus
 • Zdzich – 06.09.2018

  Wystarczy wyjść na kładkę i widać ile szynobusów stoi odstawionych.Całkiem niezły park taborowy szkoda że większość tego sprzętu nie nadaje się do jazdy.

 • Paweł Pasternak – 06.09.2018

  Przewozy Ordynarne.

 • Dawid Kajzer – 06.09.2018

  Budujemy dobrą kolej i relacje, ot co :V

 • Piotr Gromski – 06.09.2018

  Akurat to, że pojawiły się tam składy wagonowe, to bardzo dobrze.Trafiły z Chojnic na Podkarpacie dwie bonanzy po naprawach głównych całkiem przyzwoite, które będą na dwóch składach (jeden planowy, drugi zaszynobus) tam jeździć. Właściwie jeden już jeździ, podobno do Zagórza teraz, bo wcześniej śmigał do Horyńca-Zdrój.

 • Łukasz Garbacz – 06.09.2018

  Redakcja widzę usilnie stara się dostać do złóż ropy na szelfie, bo skutecznie przebija dno takimi clickbait'owymi artykułami. Niby fachowa gazeta, a potrafi pisać bzdury o "zajeżdżaniu".

 • Igor Wójciak – 06.09.2018

  Spokojnie , to tylko do wyborów. Potem KKZ i likwidacje kursów.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....