TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Na ratunek Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej
Kamil Puternicki - Opublikowano: 29.07.2013 12:15:23 3 komentarze
Na ratunek Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej

To będzie jedno z największych przedsięwzięć, w jakie kiedykolwiek zaangażowana była gmina Krośniewice (powiat kutnowski, województwo łódzkie). W skrócie chodzi o „przywrócenie do życia”Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej, która zdaniem mieszkańców może przyciągnąć do miasta turystów z całej Polski. A ponieważ w Krośniewicach zachowała się cała infrastruktura kolejowa, wliczając tory i przestarzały tabor, jest szansa na rewitalizację.

Na stronie internetowej krośniewickiego ratusza ukazał się nie tak dawno pierwszy poważny dokument w tej sprawie - tzw. koncepcja wstępna rewitalizacji terenu o powierzchni 8,5 hektara w centrum miasta, uwzględniająca istniejącą infrastrukturę kolejową. Z analizy wspomnianego dokumentu wynika, że w centrum Krośniewic mają powstać m.in.: teren hotelowo-usługowy, teren handlu, tereny atrakcji dla dzieci, tereny muzealne, a także, co cieszy wszystkich fanów „wąskotorówki”teren parowozowni i rozrywki, teren dworca z funkcją wystawienniczą oraz specjalne miejsce przeznaczone na ekspozycje zabytkowych składów pociągów. Cały dokument wygląda niezwykle obiecująco. Jeszcze większe wrażenie wzbudza projekt przebudowy stacji kolejowej, zakładający m.in. budowę dwóch obiektów 1-2 kondygnacyjnych w kształcie półksiężyca, z łączącym je deptakiem. W planach uwzględniono również teren przeznaczony pod budowę parkingów.

O powodzeniu całego projektu z pewnością będą decydowały pieniądze. Nie od dziś wiadomo, że gmina nie będzie w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów rewitalizacji kolejki wąskotorowej i potrzebne będzie wsparcie z zewnątrz. Samorząd o taką pomoc zabiega od lat w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, ale nie ma najmniejszej wątpliwości, że wąskotorówka nie jest dla województwa priorytetem.  A szkoda bo Krośniewicka Kolei Wąskotorowa mogłaby przynieść wymierne korzyści i pobudzić ruch turystyczny w całym regionie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Krośniewice
wąskotorówka
 • smolen – 29.07.2013

  wizualki pierwsza klasa :) Paint jak nic :)

 • ja – 29.07.2013

  Ten "projekt: robił chyba ktoś z pracowników UM jako kiełbasa wyborcza. Nawet o średniego grafika się nie postarali. Konserwator zabytków nie zgodzi się na takie niszczenie stacji.

 • Juliusz W. – 25.10.2013

  To tylko stacja i okolice, a co z prawie 100 km torów do Izbicy, Boniewa, Brześcia, Sompolna? Jeszcze w 2009 i 10 były imprezy i przejazdy okazjonalne z niesamowita frekwencją - np. przejazd do Izbicy i 3 kursy Izbica - Boniewo. Co dalej? Ginie największa sieć wąskotorowa w Europie. Mógłby to być "produkt turystyczny" na wielką skalę, ale ...kilku pasjonatów z SKKW nie udźwignie tematu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....