TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Newag startuje w przetargach Ceskich Drah na jednostki spalinowe
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.11.2018 09:11:44
Newag startuje w przetargach Ceskich Drah na jednostki spalinowe (wiz. CD)

W III kwartale 2018 roku Newag złożył dwie oferty w przetargach organizowanych przez Ceske drahy.

Jak poinformował producent złożona została oferta wstępna w postępowaniu na dostawę 10 spalinowych zespołów trakcyjnych dla Kolei Czeskich oraz wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na zawarcie umowy ramowej na dostawę do 60 spalinowych zespołów trakcyjnych dla tego samego przewoźnika. Spółka podała, że w przypadku pozytywnych rozstrzygnięć prowadzone będą dalsze działania mające na celu złożenie ofert ostatecznych.

Jak informowaliśmy na łamach InfoRail.pl czeski przewoźnik chce kupić 60 spalinowych składów o pojemności 120 miejsc. Umowa ramowa zawarta z producentem ma umożliwić elastyczność w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony regionów, jak najszybciej po zawarciu umów o świadczenie usług transportowych, poprzez wprowadzanie nowych i komfortowych pojazdów. Koleje Czeskie chcą pozyskać nowoczesne, klimatyzowane jednostki niskopodłogowe. Podczas pracy będzie można połączyć je w składy złożone z 3 jednostek, kierowane przez jednego maszynistę. Łączna pojemność to 360 miejsc siedzących. Wysokie bezpieczeństwo zapewniać ma najnowocześniejszy europejski system ETCS i system łączności GSM-R. Jednostki muszą kursować z maksymalną prędkością co najmniej 120 km/h. Oczekuje się, że wartość tej umowy ramowej wyniesie około 5,1 miliarda CZK.

Koleje czeskie przygotowuje się do otwarcia rynku, konkurencji i nowych kontraktów na usługi transportowe po roku 2019. W tym kontekście, narodowy przewoźnik chce zapewnić sobie wystarczającą liczbę nowoczesnych pociągów, które mogą być, po zawarciu umów dotyczących usług transportu, zamówione i wprowadzone po 2019 roku do eksploatacji.

Z raportu opublikowanego przez Newag wynika natomiast, że producent nie złożył ofert na jednostki elektryczne, które również chcą kupić Ceske drahy.

Newag poinformował również, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy oczekiwane jest zakończenie procedur homologacyjnych mających na celu uzyskanie zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji trzyczłonowego elektrycznego zespołu trakcyjnego IMPULS 2 we Włoszech. Po uzyskaniu dopuszczenia producent będzie kontynuował działania mające na celu zwiększenie obecności na rynku włoskim i sprzedaż kolejnych pojazdów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Newag
Ceske drahy
szt
Czechy
przetarg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....