TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Newag wycofał odwołanie w przetargu Przewozów Regionalnych (aktualizacja)
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.01.2017 13:20:50 13 komentarzy
Newag odwołuje się w przetargu Przewozów Regionalnych

Krajowa Izba Odwoławcza nie zajmowała się dziś odwołaniem wniesionym przez Newag w przetargu na dostawę fabrycznie nowych spalinowych zespołów trakcyjnych.

Newag wycofał odwołanie. Jak poinformowała nas Magdalena Grabarczyk Rzecznik Prasowy Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie zostało wycofane. Izba wydała dziś postanowienie o umorzeniu postępowania odwoławczego.

Firma z Nowego Sącza twierdziła, że opis przedmiotu zamówienia został dokonany niejednoznacznie. Polega to na:

1. zobowiązaniu wykonawcy do dostarczenia wraz z pojazdami dokumentu uprawniającego do eksploatacji, bez sprecyzowania czy tym dokumentem powinno być świadectwo dopuszczenia do eksploatacji czy też wyłączenie zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji;

2. brak sprecyzowania czy pojazdy mogą być wyprodukowane przed zawarciem umowy.

Newag wnosił ponadto o zmianę terminu dostarczenia pojazdu z 1 grudnia 2017 roku na 30 czerwca 2018 roku oraz zmiany zapisów odnoszących się do ww. kwestii.

Newag uważa, że przy obecnych zapisach przetargowych tylko PESA będzie mogła stanąć do przetargu. A to dlatego, że w ostatnich latach rynek szt-ów skurczył się, przewoźnicy zaś zamawiali głównie jednostki dwuczłonowe. Zdaniem Newagu wyprodukowanie pojazdu trwa około 12 miesięcy, zaś badania to kolejne 6-8 miesięcy. Zrealizowanie przedmiotu zamówienia w terminie do grudnia 2017 roku jest niemożliwe. Newag stwierdza, że PESA posiada już gotowe pojazdy 223M, które mogłaby dostarczyć zamawiającemu.

Newag zwraca też uwagę na konieczność dostarczenia pojazdu zgodnego z TSI, ale według specyfikacji technicznej w wersji 2014 z późniejszymi zmianami. Ponadto przewoźnik nie wskazuje szlaków, na jakich pojazdy miałyby kursować.

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia jest dostawa trzech dwuczłonowych jednostek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Przewozy Regionalne
KIO
 • sphinx – 17.01.2017

  Kto przeszkadza Newagowi mieć w hali kilka gotowców? Jak mieli 35we to było ok. Nie spełniasz warunków to nie stajesz do przetargu. Proste.

 • KoD – 17.01.2017

  Dokładnie. Jak wygrywali przetargi na dostawy dla KD czy Zach-Pom to już mieli poprodukowane impulsy.

 • krystian126p – 17.01.2017

  dokladnie :) zgadzam się z wami. Śmieszą mnie takie wnioski o zmiane terminu dostawy....Jak producent może narzucać kupującem termin dostawy. Nie jesteś w stanie się wyrobić w terminie to Twój problem. W ogóle takie protesty powinne być z marszu odrzucone. To tak jakby facet w salonie samochodowym miał pretensje że wybrałem auto z innego salonu które było dostępne od ręki bo nie chciałem poczekać pól roku...

 • lipton – 17.01.2017

  przetarg w którym może wygrać tylko jedna firma to praktycznie przetarg ustawiony. macie dużo racji, ale takie praktyki prowadzą do korupcji i zawyzonych wycen, czyli zmarnowanych pieniędzy z Waszych podatków. nie mówiąc o takich sytuacjach jak z Pesą i tramwajami dla Krakowa w tamtym roku.

 • dilmah – 17.01.2017

  Czyli? Bo w krakowie to chyba było więcej ofert niż jedna?

 • sąsiad – 17.01.2017

  W Krakowie było więcej ofert, ale tylko PESA zechciała przedłużyć związanie z ofertą i brnąć w skracający się termin. Reszta zrezygnowała.

 • sąsiadka – 17.01.2017

  @ sąsiadZupełnie nie zrozumiałeś sensu pytania dilmaha.Chodziło mu o bezsens ostatniego postu liptona.

 • jeszcze raz sąsiadka – 17.01.2017

  Ostatniego zdania postu liptona.

 • lipton – 17.01.2017

  @sąsiadka ale czego nie rozumiesz? Newag zamiast składać odwołanie równie dobrze mógł złożyć ofertę, wygrać przetarg, a później robić taki cyrk jak Pesa w Krakowie. Krótki czas na wykonanie zamówienia prowokuje takie sytuacje, Newag chcąc tego uniknąć musi praktycznie oddać przetarg, więc odwołanie jak najbardziej ma sens. Jak dla mnie zachowanie klasa, że rezygnują z niego żeby nie kopać pod PR dołków.

 • uho prezesa – 17.01.2017

  @lipton albo do kuriozalnych sytuacji, gdzie zamawiający są zmuszani do zakupu kolejnego typu pojazdu, niekompatybilnego pod żadnym względem z posiadanym. To też niegospodarność, bo obsługa i naprawy kilku typów będą dużo droższe, a pociągu z 2 różnych jednostek się nie zestawi za psa.

 • uho prezesa – 17.01.2017

  A co do Krakowa, do dzięki Pesie dotacja nie przepadła i są tramwaje. Gdyby Pesa zrezygnowała kasa unijna by przepadła i by było 0 nowych tramwajów.

 • Pablo – 18.01.2017

  Jeżeli do PRów mają trafić Linki to i nic tylko się cieszyć, bardzo dobre SZTy.

 • kolejFAN – 18.01.2017

  abstrahując, to malowanie KM widoczne na zdjęciu jest tak tragiczne,że mogłoby wystąpić w konkursie na kicz 10-lecia... wieś tańczy i spiewa.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....