TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nieruchome uruchomienie. Za późno na pociągi na Pol and Rock?
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.06.2019 13:35:16 2 komentarze
Nieruchome uruchomienie. Za późno na pociągi na Pol and Rock?

Wszystko wskazuje na to, że trudno, aby słowo ciałem się stało. Deklaracja Pana Premiera – owszem dobitna, zdecydowana, ale to nie ona na samym końcu uruchomi dodatkowe pociągi. Wygląda na to, że jest po prostu za późno – pisze na Facebooku Jurek Owsiak.

System dodatkowych pociągów MusicRegio działał przez kilkanaście lat bardzo dobrze, ale tak jak każdy system - musi w odpowiednim momencie uruchomić swoje tryby, które zazębiają się o kolejne, te o kolejne, tworząc na końcu skomplikowaną sieć połączeń kolejowych wielu polskich regionów z miastem Kostrzyn n. Odrą. Dodatkowe pociągi przyjeżdżały i czekały na bocznych torach, aby je uruchomić w drodze powrotnej. Dzięki bardzo sprawnej pracy kolei kilkadziesiąt tysięcy ludzi (wg danych z zeszłego roku – ilość bliska 80 000 osób) mogło w ten sposób bezpiecznie przyjechać na organizowany przez nas Festiwal.

Dzisiaj w Gdańsku ekipa Fundacji spotkała się z przedstawicielami urzędów marszałkowskich z 5 województw. To one, zaraz po podjęciu takiej inicjatywy przez panią Marszałek Województwa Lubuskiego, zgłosiły gotowość do organizowania pociągów na Pol'and'Rock Festival. A więc spotkali się z nami przedstawiciele województw lubuskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Do tego w kontakcie mieliśmy także - również deklarujących pomoc - przedstawicieli województw mazowieckiego, opolskiego i wielkopolskiego. To była inicjatywa samorządowa, która pozwala mieć nadzieję, że wrócimy do dobrych, kolejowych obyczajów – podaje Jurek Owsiak.

Ale to nie jest proste i dzisiejsze spotkanie to dopiero początek drogi do realnego skonstruowania rozkładów jazdy. Możemy powiedzieć, że będziemy szczęśliwi jeśli zdołamy dowieźć 30-40 tysięcy ludzi drogą kolejową. Co tu dużo gadać - decyzja o wycofaniu pociągów uderza bardzo mocno w możliwości dotarcia na nasz Festiwal. Tym bardziej nie możemy zrozumieć, że w ogóle taka decyzja zapadła, stawiając wszystko na głowie – dodaje Owsiak.

Zatem, Moi Drodzy, z jeszcze z większym żarem i energią zapraszamy wszystkich do tworzenia możliwości przyjazdu na nasz Festiwal na stronach Banku Podróży (www.bankpodrozy.polandrockfestival.pl), czy BlaBlaCar. Musimy pomóc sobie sami. Nie tylko przywieźć siebie na Festiwal, ale także odwieźć do domu. Wolne miejsca w samochodach, autobusach, będą bardzo, bardzo w cenie. Brawo dla Pani Prezydent Świdnicy, która wraz z miastem i miejskim transportem zorganizowała specjalny autobus na Festiwal za symboliczną opłatę. Oferta skierowana jest do fanów z miasta i powiatu. To się nazywa wspaniała, obywatelska postawa! Zgłaszajcie zatem wszelkie możliwości. Każde miejsce się liczy, bo kiedyś przeze mnie zapowiadany festiwal "pod górę", mam uczucie, właśnie ma miejsce – apeluje Owsiak.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • daarst – 26.06.2019

    "Co tu dużo gadać - decyzja o wycofaniu pociągów uderza bardzo mocno w możliwości dotarcia na nasz Festiwal. Tym bardziej nie możemy zrozumieć, że w ogóle taka decyzja zapadła, stawiając wszystko na głowie – dodaje Owsiak." - przecież to oczywiste! Za tą decyzją stoi ideologia obecnie rządzących Polską.

  • zeus04 – 27.06.2019

    STK was zawiezie ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....