TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowe kursy Kolei Śląskich
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 12.10.2017 09:53:59 1 komentarz
Nowe kursy Kolei Śląskich

Kilka nowych kursów pociągów na najbardziej obciążonej linii w woj. śląskim wprowadzą wraz z tzw. korektą rozkładu jazdy samorządowe Koleje Śląskie. Od 15 października na trasie między Katowicami i Gliwicami pojawi się pięć nowych pociągów.

Ze względu na remonty prowadzone przez zarządcę kolejowej infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe, przez dwa tygodnie w listopadzie i grudniu część pociągów zmierzających na południe od Katowic będzie kursowała w skróconych relacjach. Krótsze trasy będą też miały okresowo pociągi na linii do Raciborza. Nadal utrudnienia będą występowały na linii do Wisły.

Jak poinformowała PAP w środę Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich, nowe pociągi na linii Sosnowiec/Katowice - Gliwice to w pewnym sensie nadrobienie wcześniejszych ograniczeń związanych z pracami prowadzonymi przez PLK.

"Skorzystaliśmy w tym przypadku z możliwości wprowadzenia zmian przy okazji aktualizacji rozkładu jazdy wynikającej z prac prowadzonych przez PKP PLK. Mogliśmy w ten sposób zagospodarować z korzyścią dla pasażerów te kilometry z naszej puli przyznanej w ramach umowy z urzędem marszałkowskim woj. śląskiego, które zostały zaoszczędzone ze względu na remonty prowadzone przez zarządcę infrastruktury" - wyjaśniła Iwańska.

W efekcie na linii S1 w dni robocze w godzinach szczytu zostanie uruchomionych pięć nowych połączeń na trasie Katowice - Gliwice - Katowice (odjazd z Katowic o 7.30, odjazd z Gliwic o 8.02, odjazd z Katowic o 14.10, odjazd z Gliwic o 14.53 oraz wyjazd z Sosnowca o 18.46. Spółka zmieni też godziny kursowania jednego z wieczornych pociągów z Częstochowy i uruchomi nową wieczorną parę pociągów w relacji Katowice - Oświęcim - Katowice.

Ze względu na prace modernizacyjne na odcinku Katowice Ligota - Tychy Mąkołowiec, 2-10 listopada oraz 1-9 grudnia część pociągów linii S4 (Sosnowiec Główny Tychy Lodowisko), S5 (Katowice - Bielsko-Biała - Zwardoń) i S6 (Katowice - Wisła Głębce) będzie kursować w skróconej relacji, z zapewnieniem zastępczej komunikacji lub przesiadek.

Na linii S6 (Katowice - Wisła Głębce) PLK będą kontynuowały prace między stacjami Wisła Obłaziec i Wisła Głębce, nadal więc będzie tam funkcjonowała komunikacja zastępcza - do stacji Ustroń Polana. Z kolei 6-15 listopada wszystkie kursy na tej linii (oraz wybrane kursy poza tymi dniami) pojadą niedługim objazdem przez Chybie.

Od 15 października do 9 grudnia dwa poranne pociągi do Raciborza i Rybnika dojadą tylko do Rybnika Towarowego. W tym samym czasie wybrane pociągi na linii S72 (Rybnik - Pszczyna - Bielsko-Biała) będą kursowały tylko do Pszczyny - z zapewnieniem zastępczej komunikacji lub przesiadek.

W obecnym rozkładzie jazdy (od grudnia 2016 r. do grudnia br.) pociągi Kolei Śląskich mają przejechać prawie 6,7 mln km. Regionalnemu przewoźnikowi najtrudniej wprowadzać zmiany na trzech najpopularniejszych liniach: S1 Częstochowa - Gliwice czy S4 Sosnowiec Główny - Tychy Lodowisko. Ich przepustowość jest wykorzystana praktycznie do maksimum.

KŚ starają się wprowadzać zmiany, by zwiększać atrakcyjność oferty dla pasażerów. Służyć temu ma też planowane na 2018 r. wycofanie wszystkich dzierżawionych od spółki Przewozy Regionalne ok. 20 pociągów starego typu EN57. Spółka odbiera już nowe pociągi z ostatniego zamówienia, które mają je w pełni zastąpić.

Niezależnie od zmian wprowadzanych przez Koleje Śląskie, w woj. śląskim po korekcie rozkładu inaczej pojadą też niektóre pociągi innych przewoźników. Jak poinformowały w środę PLK, wpłynie na to przebudowa peronów i torów na odcinku Bielsko Biała Lipnik - Wilkowice Bystra.

Według PLK 15 października - 18 listopada oraz 1 - 9 grudnia pociąg TLK Kormoran z Olsztyna do Bielska Białej będzie kursował w skróconej relacji do Katowic. Przez cały czas obowiązywania korekty IC Ondraszek Bielsko-Biała - Białystok będzie rozpoczynał i kończył bieg w Katowicach, natomiast IC Sukiennice Kraków - Gdynia pojedzie przez Częstochowę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
rozkład jazdy
śląskie
  • Damian – 13.10.2017

    Kosztem Cieszyna.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....