TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowe lubuskie pojazdy spalinowe pojadą z Kostrzyna do Poznania [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.11.2018 09:56:56 1 komentarz
Nowe lubuskie pojazdy spalinowe pojadą z Kostrzyna do Poznania (foto: lubuskie.pl)

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl już za dwa lata na lubuskie tory wyjadą dwa nowe spalinowe zespoły trakcyjne, które dostarczy firma NEWAG.

Będą nowoczesne, komfortowe i bezpieczne. Kupujemy kolejne pociągi za 43 mln zł. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy przesiadali się z własnego transportu do pociągu, ale nie byle jakiego – podkreślała podczas podpisania umowy marszałek Elżbieta Anna Polak.

Jak będą się nazywały? Zdecydują mieszkańcy regionu, bo Urząd Marszałkowski chce ogłosić konkurs na "imiona" dla nowych pociągów. Szczegóły wkrótce.

Lubuskie podaje, że od kilku lat mocno inwestuje w kolej. Na przestrzeni 15 lat na tory regionu wyjechało łącznie 19 pojazdów szynowych o łącznej wartości ponad 184 mln zł. Na zakupy pozyskano dotacje z różnych programów UE w kwocie około 100 mln. Zakupione od firmy NEWAG dwa kolejne pojazdy kursować będą na trasie Kostrzyn – Gorzów Wlkp. – Krzyż – Poznań. Zakup będzie możliwy dzięki wsparciu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 na poziomie 83%.

Na lubuskie tory wyjadą supernowoczesne pojazdy, wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Będą to pojazdy trójczłonowe spełniające najnowsze wymagania techniczne obowiązujące w Europie. Pojazdy będą gwarantowały komfort podróżowania. Na wyposażeniu znajdzie się m.in. system zliczania pasażerów i monitoring pojazdów, będą również aplikacje umożliwiające zarządzenie i diagnostykę pojazdów. Pojazdy będą się poruszały z prędkością max. 120 km na godzinę. Nowoczesne pojazdy będą przenosić siłę pociągową na zespół kołowy. Pojazdy dostarczymy do końca 2020 roku. Co ważne będą przygotowane do eksploatacji w strefie przygranicznej na terenie Niemiec – mówił Józef Michalik, wiceprezes firmy NEWAG. To pierwsze tego typu pociągi na polskich torach. O wysokiej jakości produkowanych przez firmę pojazdów mówił także Senator RP Waldemar Sługocki. To są sprawdzone pociągi. Świetnie funkcjonują, a pasażerowie są zadowoleni. NEWAG słynie z jakości i myślę, że te pociągi będą nam dobrze służyć. Cieszę się, że te pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej. Lubuszanie coraz części i chętniej korzystają z transportu kolejowego, bo jakość taboru jest coraz lepsza – podkreślał.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubuskie
Newag
szt
  • kolejFAN – 22.11.2018

    kolejne smrodzenie pod drutem! dość! do Krzyża i skomunikowana przesiadka!! tak powinno to wyglądać! uczcie się od Czechów!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....