TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowe perony na linii kolejowej Starachowice – Skarżysko-Kamienna
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 01.11.2019 11:45:40
Nowe perony na linii kolejowej Starachowice – Skarżysko-Kamienna (foto: PKP PLK)

Siedem wyremontowanych peronów – w Starachowicach, Wąchocku, Marcinkowie i Skarżysku Kościelnym – oddano do użytku na linii kolejowej Skarżysko-Kamienna – Starachowice.

To jeden z etapów inwestycji prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, której łączny koszt wyniesie blisko 380 mln zł.

Wszystkie obiekty są wyższe, by ułatwić podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Pochylnie oraz ścieżki naprowadzające ułatwiają dostęp do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na stacjach i przystankach zamontowano też ławki i wiaty, które zapewniają oczekiwany komfort. Bezpieczne poruszanie się po peronach gwarantuje antypoślizgowa nawierzchnia i nowe oświetlenie – powiedziała PAP Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Trwają natomiast prace na peronie nr 3 w Skarżysku-Kamiennej, gdzie budowana jest wiata. Po zamontowaniu ławek i gablot informacyjnych, także on będzie służył podróżnym.

Na trasie Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie wymieniono tory i sieć trakcyjną. Dla bezpieczeństwa podróży i sprawnego ruchu pociągów przebudowanych zostało 8 przejazdów kolejowo-drogowych. To także wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w komunikacji drogowej – zaznaczyła Miernikiewicz. Dodała, że kolejny etap prac na mostach i przepustach na odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie wymaga zmian w komunikacji.

Od 4 listopada do 14 grudnia za 3 z 15 par pociągów regionalnych kursujących na trasie Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegółowe informacje dostępne są na portalpasazera.pl.

Inwestycja obejmuje przebudowę 18 obiektów inżynieryjnych – małych mostów i przepustów. Do końca roku prace zaplanowano na 14 obiektach. W toku prac, konieczne było wykonanie szczegółowych badań podłoża i stanu obiektów oraz rozszerzenie zakresu ich przebudowy. Wpływa to na przedłużenie prac budowalnych na tym odcinku – zaznaczyła Miernikiewicz. Dodała, że po zakończeniu inwestycji prowadzonej na linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz, której koszt wyniesie 379 mln zł, będzie możliwość przywrócenia regularnych połączeń między miastami, poprawi się także wygoda i bezpieczeństwo podróży.

Inwestycja została dofinansowana z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia kwotą blisko 340 mln zł. Jej zakończenie planowane jest w 2021 roku.

Do tej pory na linii kolejowej Skarżysko-Kamienna – Sandomierz zmodernizowano 22 stacje i przystanki oraz 35 peronów. Wyremontowano 107 obiektów inżynieryjnych, zmodernizowano też 69 przejazdów kolejowo-drogowych, 104 km linii kolejowej i wymieniono 25 km sieci trakcyjnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Starachowice
Skarżysko-Kamienna

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....