TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowe szynobusy Kolei Mazowieckich kursują już w Płocku
INFORAIL - Opublikowano: 18.12.2012 14:34:20 3 komentarze
Nowe szynobusy Kolei Mazowieckich kursują już w Płocku

Kolejne dwa nowoczesne autobusy szynowe SA135 wyjechały na mazowieckie tory. W barwach Kolei Mazowieckich będą one kursowały na trasie Nasielsk –Sierpc –Płock –Kutno. W uroczystym przekazaniu pociągów, które odbyło się 18 grudnia 2012 roku w Płocku, połączonym z przejazdem inauguracyjnym na trasie Płock –Sierpc wzięli udział Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Waldemar Kuliński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Kolei Mazowieckich oraz członkowie zarządu Spółki: Czesław Sulima i Dariusz Grajda. Koszt zakupu pojazdów to 13,5 mln zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz dotacji rządowej. Oprócz obsługi trasy Nasielsk –Sierpc –Płock –Kutno, nowe pojazdy, ze względu na niskie koszty eksploatacyjne i wymagania techniczne, mogą być wykorzystywane na liniach niezelektryfikowanych i trasach mniej obciążonych, np. na linii do Ostrołęki.

Nieustannie dbamy o zwiększenie komfortu podróży pociągami Kolei Mazowieckich. Rozwój taboru kolejowego naszej spółki to jedno z najważniejszych zadań Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dlatego cieszę się, że na płockie trasy wyjadą nowoczesne szynobusy. Mam nadzieję, że podróż pociągami klimatyzowanymi, monitorowanymi, przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz matek z dziećmi będzie dla wszystkich pasażerów bardzo komfortowa i bezpieczna –podkreślił Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Nowe pojazdy to przede wszystkim większy komfort dla pasażerów. W każdym jest 68 miejsc siedzących. Dodatkowo wszystkie są wyposażone w klimatyzację, zamknięty system WC oraz przewijaki dla niemowląt. Składy są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

–Z roku na rok park taborowy Kolei Mazowieckich powiększa się o kolejne nowoczesne pojazdy szynowe. To priorytet naszej działalności. Realizacja inwestycji jest możliwa m.in. dzięki wsparciu ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wdrożone dzisiaj do eksploatacji dwa nowe autobusy szynowe to przede wszystkim większy komfort podróży dla naszych pasażerów. Dzięki nim będą mogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do pracy czy szkoły –mówi Artur Radwan Prezes Zarządu Spółki.

W pojazdach zostały zamontowane także specjalne stojaki umożliwiające wygodne przewożenie rowerów. Dla bezpieczeństwa podróżnych szynobusy wyposażono w monitoring. Dodatkowo zamontowane zostały kamery: spełniające funkcje lusterek bocznych oraz czołowe. Pojazd posiada także wbudowany system zliczania pasażerów, GPS oraz czujniki dymu z sygnalizacją pożarową. W kabinie maszynisty zainstalowany został system rozgłoszeniowy, umożliwiający porozumiewanie się z pasażerami.

–Mamy ogromną satysfakcję, że konsekwentne unowocześnianie taboru Kolei Mazowieckich odbywa się przy tak znaczącym udziale PESA Bydgoszcz. Przypomnę, że w barwach KM jeżdżą już nasze elektryczne Elfy, a obecnie przekazujemy kolejne pojazdy na linie niezelektryfikowane. Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu w produkcji jednostek spalinowych wiem, że przekazywane dziś pojazdy typu 214 Mb są dopracowane i sprawdzone, a pasażerom życzę wiele satysfakcji z podróżowania - mówi Tomasz Zaboklicki, prezes PESA Bydgoszcz SA.

Co ważne, szynobusy są także przyjazne środowisku, ponieważ wyposażono je w silniki spalinowe nowej generacji spełniające normę EURO3b, charakteryzujące się mniejszą emisją substancji szkodliwych do atmosfery. Ich zakup to w dłuższej perspektywie oszczędność dla spółki. Przejazd pojedynczego szynobusu jest bowiem znacznie tańszy, co ma duże znaczenie w przypadku linii o mniejszym natężeniu.

Całkowita długość pojazdu to 24,5 m, a maksymalna prędkość –120 km/h. Umowa na dostawę dwóch nowoczesnych autobusów szynowych została podpisana w lipcu br., pomiędzy firmą PESA Bydgoszcz SA., a województwem mazowieckim. Koszt zakupu to 13,5 mln zł, z czego 7,3 mln zł pochodzi z dotacji rządowej, a 6,2 mln zł ze środków samorządu województwa mazowieckiego.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
PESA
SA135
Płock
 • ja – 19.12.2012

  jak powszechnie wiadomo jednoczłon to nie jest żaden szynobus tylko wagon motorowy- nawet w rynku kolejowym już się nauczyli, proszę nie powielać błędów i w branzowym portalu używać właściwego nazewnictwa

 • – 19.12.2012

  A od kiedy nie jest?

 • MB – 19.12.2012

  Od 2010 roku model SA135 (214 Mb) był produkowany tylko przez ZNTK Mińsk Mazowiecki, jako starszy, prostszy i tańszy model. Czyżby firma Pesa miała tak mało zamówień, że przeniosła jego produkcję z powrotem do Bydgoszczy?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....