TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowe szynobusy w nowym rozkładzie jazdy
Koleje Mazowieckie/InfoRail (KW) - Opublikowano: 22.11.2011 09:29:53 5 komentarzy
Nowe szynobusy w nowym rozkładzie jazdy

11 grudnia 2011 roku wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich, edycji 2011/2012. Jak zapewnia przewoźnik będzie on bardziej przyjazny podróżnym ze względu na ujednolicenie i zmniejszenie liczby terminów kursowania pociągów, a także skomunikowanie połączeń. Poprawi się układ połączeń w godzinach porannego oraz popołudniowego szczytu komunikacyjnego. W nowym rozkładzie utrzymana została cykliczność kursowania pociągów. Rozkład był opracowywany na podstawie wytycznych organizatora przewozów, tj. Samorządu Województwa Mazowieckiego, a także, w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych, preferencji podróżnych uzyskanych z przeprowadzonych badań ankietowych oraz napływających do Spółki wniosków.

Także w grudniu na mazowieckie tory wyjadą dwa nowoczesne szyno busy, jakie Koleje Mazowieckie zakupią, za 12,8 mln zł od PESY. –Szynobusy to najlepsze rozwiązanie na trasy mniej obciążone i linie niezelektryfikowane. Nowe pojazdy będą kursowały na linii Nasielsk –Sierpc oraz Kutno –Sierpc. Oczywiście to nie koniec zakupów. Spółka planuje nabycie kolejnych 13 takich pojazdów –podkreśla marszałek Adam Struzik. W każdym szynobusie znajdzie się 70 miejsc siedzących, co pozwoli obsługiwać trasy, na których do pociągu wsiada maksymalnie kilkadziesiąt osób. W wagonach zostaną zamontowane specjalne stojaki umożliwiające bezpieczne i wygodne przewożenie rowerów. Dla bezpieczeństwa podróżnych wagony zostaną wyposażone w monitoring. Co ważne, szynobusy będą także przyjazne środowisku w zakresie czystości spalin.  –Z roku na rok park taborowy Kolei Mazowieckich powiększa się o kolejne nowoczesne pojazdy szynowe. Jest to możliwe m.in. dzięki wsparciu za strony Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zakupione dzisiaj szynobusy to kolejny krok w nowoczesność. Pojazdy są ekonomiczne w eksploatacji, przyjazne środowisku, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz podróżnych z małymi dziećmi –powiedział Artur Radwan, Prezes Zarządu Spółki Koleje Mazowieckie.

Szczegółowe zmiany w  rozkładzie jazdy:

·        Na wszystkich liniach zostały usystematyzowane terminy kursowania pociągów, a także ujednolicone oznaczenia, w związku z czym ich liczba zmalała ze 105 do 30. Dzięki temu rozkład jazdy będzie bardziej jasny i czytelny dla podróżnych.

·        Znacznie poprawi się komfort podróży na linii do Działdowa, gdzie do eksploatacji zostaną wdrożone nowoczesne pociągi EN76 „Elf”oraz składy „push-pull”.

·        Więcej połączeń pojawi się w weekendy we wczesnych godzinach rannych w celu poprawy dojazdów do zakładów pracy oraz szkół.

·        W nowym rozkładzie będzie 27 pociągów przyspieszonych: 4 na linii do Skierniewic, 7 na linii do Siedlec, 2 na linii do Łowicza, 8 na linii do Radomia, oraz 6 na linii do Działdowa.

·        Poprawi się układ połączeń w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym.

·        Dodatkowe połączeniapojawią się na liniach: Kutno –Płock –Sierpc, Warszawa –Łowicz oraz Radom –Pionki.

·        W nowym rozkładzie założone zostało kursowanie pociągów lotniskowych do realizacji połączeń pomiędzy MPL Okęcie a MPL Warszawa –Modlin oraz MPL Warszawa –Modlin a Warszawa Gdańska. Uruchomienie połączeń planowane jest na 1 czerwca 2012 r.

·        Zostaną uruchomione pociągi nocne z Warszawy do Mińska Mazowieckiego, Tłuszcza, Pilawy, Góry Kalwarii oraz Warki.

Na niektórych liniach obsługiwanych przez pociągi Kolei Mazowieckich, zarządca infrastruktury –PKP Polskie Linie Kolejowe, będzie kontynuował rozpoczęte modernizacje, w związku z tym będzie obowiązywał zastępczy/zamknięciowy rozkład jazdy pociągów. Od 11 grudnia 2011 r. do 29 lutego 2012 r. prace będą kontynuowane na następujących trasach:

·        kolejna faza modernizacji linii Warszawa –Gdynia. Zamknięcia na odcinkach: Legionowo –Chotomów, Gąsocin –Ciechanów, Ciechanów –Konopki, Konopki –Mława oraz Iłowo –Działdowo.

·        kolejna faza modernizacji liniiWarszawa –Łódź. Zamknięcia na odcinkach: Warszawa Zachodnia –Grodzisk Mazowiecki oraz Radziwiłłów Mazowiecki –Żyrardów.

Linia KM1 (Warszawa –Skierniewice)

Polskie Linie Kolejowe będą kontynuowały modernizację linii Warszawa –Łódź, dlatego będzie obowiązywał zamknięciowy rozkład jazdy pociągów. Część połączeń dalekobieżnych zostanie skierowana torami podmiejskimi, w związku z czym niektóre pociągi Kolei Mazowieckich zostaną odwołane. W celu zmniejszenia uciążliwości dla pasażerów wybrane pociągi Kolei Mazowieckich będą kursowały w zestawieniu 3 EZT EN57.

Linia KM2 Warszawa –Siedlce –Łuków:

Na linii zostało uruchomione nowe połączenie przyspieszone (Warszawa Zachodnia 14:10 –Siedlce 15:36). Wzorem lat ubiegłych połączenia na tej linii będą obsługiwane EZT ER75 „Flirt”. W niedzielne popołudnie zaplanowane zostało także szybkie połączenie Siedlce –Warszawa Centralna (55 minut).

Linia KM3 Warszawa - Łowicz:

W porannym szczycie komunikacyjnym zostały uruchomione dwa dodatkowe połączenia: z Warszawy Wschodniej do Błonia oraz z Sochaczewa do Warszawy Gdańskiej i Warszawy ZOO.

Linia KM6 Warszawa –Małkinia:

W celu poprawy dostępności połączeń, do obsługi linii zaplanowano EZT EN71, które posiadają o ok. 50 miejsc siedzących więcej niż EZT EN57.

Linia KM7 Warszawa –Dęblin:

Na linii uruchomione zostały dwie pary nowych połączeń do Celestynowa:

·   Warszawa Zachodnia (15:14) –Celestynów (16:22)

·   Warszawa Zachodnia (17:14) –Celestynów (18:22)

·   Celestynów (17:23) –Warszawa Zachodnia (18:26)

·   Celestynów (19:17) –Warszawa Zachodnia (20:26)

Jeden z pociągów do Dęblina będzie kursował w zestawieniu z wagonów „push-pull”.

Linia KM8 Warszawa –Radom –Skarżysko Kamienna:

Na stacji Radom, w miarę możliwości technicznych, skomunikowane zostały połączenia z/do Dęblina i Skarżyska Kamiennej z połączeniami do/z Warszawy. Połączenia przyspieszone będą obsługiwane przez pociągi „push-pull”.

Linia KM9 Warszawa –Działdowo:

W związku z zakończeniem przez PKP Polskie Linie Kolejowe prac modernizacyjnych na odcinku Warszawa –Ciechanów zwiększy się liczba połączeń. Do obsługi linii zostanie wykorzystany nowy tabor EZT EN76 „Elf”, co znacznie przyczyni się do poprawy komfortu podróży i skrócenia czasu przejazdu.

Linia KM10 Legionowo –Tłuszcz:

Będzie to nowa linia obsługiwana przez Koleje Mazowieckie. Zostaną na niej uruchomione 2 pociągi w relacji Warszawa Gdańska –Tłuszcz oraz dwa pociągi w relacji Tłuszcz –Legionowo –Warszawa Gdańska.

Linia KM26 Radom –Dęblin:

Na odcinku Radom –Pionki zostaną uruchomione dwie dodatkowe pary pociągów:

·   Radom (7:35) –Pionki (8:02)

·   Radom (17:40) –Pionki (18:07)

·   Pionki (8:12) –Radom (8:40)

·   Pionki (18:20) –Radom (18:48)

KM33 Kutno -Sierpc:

Na linii uruchomiona została dodatkowa para połączeń (pociąg z Sierpca o g. 8:42 oraz pociąg z Kutna o g. 12:25), w odpowiedzi na wnioski pasażerów dotyczące lepszego skomunikowania Płocka z dużymi miastami w Polsce.  

Pociągi nocne:

Na linii KM2:

·   Warszawa Zachodnia (0.51) –Mińsk Mazowiecki (1:50) –w soboty i niedziele.

·   Warszawa Zachodnia (23.52) –Mińsk Mazowiecki (0:50) –od poniedziałku do piątku.

Na linii KM6:

·   Warszawa Wileńska (0:45) –Tłuszcz (1:26) –od poniedziałku do piątku oprócz świąt.

·   Warszawa Wileńska (1:45) –Tłuszcz (2:26) –w soboty, niedziele i święta.

Na linii KM7:

·   Warszawa Zachodnia (0:44) –Pilawa (2:07) –w piątki oraz soboty.

·   Warszawa Zachodnia (23:44) –Pilawa (1:07) –od poniedziałku do czwartku oraz w niedziele.

Na linii KM8:

·   Warszawa Wschodnia (3:57) –Góra Kalwaria (5:10) –codziennie.

·   Warszawa Wschodnia (23:49) –Warka (1:21) –w piątki i soboty.

·   Warszawa Wschodnia (23:08) –Warka (0:36) –od poniedziałku do czwartku oraz w niedziele.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
PESA
szynobus
rozkład jazdy
 • Tr.P.S. – 22.11.2011

  Działdowo dostaje push-pulle, no co to jeszcze nie wymyślą...

 • PAZ – 22.11.2011

  A do Radomia będzie trzeba się tłuc 2,5 godziny w szrocie bo przecież EN57KM a już nie mówiąć o AKM się tu nigdy nie pojawi

 • Sebastian Sznauder – 22.11.2011

  Zastanawia mnie, dlaczego spalinowy szynobus na odcinku Kutno-Płock jedzie 1:10, zatrzymując się na kilku okolicznych stacyjkach, a pociąg piętrowy ciągnięty Traxxem, mający mniej przystanków potrzebuje 7 minut więcej. Rozumiem, że masa, którą trzeba rozbujać, ale czy mniejsza ilość przystanków nie daje odpowiedniego zysku czasowego? Czy inne są prędkości dla szynobusów, a inne dla cięższych pasażerskich pociągów?

 • Gaweł – 22.11.2011

  hmm - lepsze skomunikowanie - czemu usunięto aż 3 pociągi w ścisłym szczycie porannym 7:00-9:00 w relacji Piaseczno - Warszawa Wschodnia, oglądając nowy rozkład już wiem, że mając tylko dwa pociągi w tych godzinach do pociągu zwyczajnie nie wsiądę. Już jest bardzo źle, a co będzie gdy zabraknie aż trzech pociągów? Całe Piaseczno jeździ do stacji Warszawa Służewiec właśnie w tych godzinach. niech usuwają kursy np. po 9:00 które jeżdżą puste, ale nie zabierajcie kursów porannych!

 • nowy – 24.11.2011

  @Sebastian Sznauder - jaka jest przy obecnych cenach paliw frekwencja w pociągach na trasie Kutno-Płock? Kiedy byliśmy z wycieczką w Płocku jakieś 2 lata temu, widziałem tam tylko cysterny (kolej) i miałem wrażenie, że prócz busów wzdłuż Wisły, nikogo nic nie interesuje? (Potem w inforail mignęło, że chcą kolej przesunąć, czy likwidować)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....