TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowe zasady kontroli biletów w Krakowie
ZIKIT KRAKÓW TransInfo.pl - Opublikowano: 04.04.2016 16:42:08
fot. krakow.pl

Od 1 lutego w Krakowie zmieniła się firma prowadząca kontrolę biletów w pojazdach komunikacji miejskiej oraz miejsce, w którym znajduje się punkt obsługi pasażera. Od dwóch miesięcy reklamacje i opłaty można składać przy ul. Wileńskiej 2 A. Także tutaj każdego dnia rozpoczynają i kończą pracę krakowscy kontrolerzy.

Kontrolerzy pracują na trzy zmiany (6-14, 14-22, 22-6). Przed wyjściem w teren zgłaszają się na ul. Wileńską 2 A, gdzie zakładają strój służbowy (połowa pracuje w niebieskich mundurach), a następnie przechodzą kontrolę trzeźwości i odbierają sprzęt: czytniki, terminale płatnicze i telefony komórkowe. W ciągu dnia pracuje na mieście około 40-50 kontrolerów, a wszystkich w Krakowie mamy ponad sto. Wśród nich już blisko dziesięć pań.

W budynku przy ul. Wileńskiej 2. Cały parter przygotowany jest z myślą o pasażerach komunikacji miejskiej. Tutaj znajduje się kasa, w której można np. złożyć opłatę dodatkową albo okazać kartę KMK czy legitymację uprawniającą do przejazdu ulgowego, jeśli tych dokumentów nie mieliśmy przy sobie podczas kontroli biletów. Obok zostało wydzielone, oszklone pomieszczenie, w którym można złożyć reklamację w bardziej poufny sposób.

Krakowianie przyzwyczaili się już do nowego miejsca i często szukają tutaj informacji na temat przejazdów i opłat za bilety. W ciągu dwóch miesięcy do punktu zajrzało kilka tysięcy osób. Przypominamy, że reklamacje można także zgłaszać pisemnie i takie wnioski też rozpatrywane są przy ul. Wileńskiej w Krakowie.Punkt czynny jest w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki w godz. 8-16 oraz w środy w godz. 10 ? 18. Więcej informacji można znaleźć na stronie na stronie internetowej firmy Renoma i pod numerem telefonu 12306 77 11.

Aby zostać kontrolerem w Krakowie trzeba przejść złożony proces rekrutacyjny i szkolenie. Każdy kandydat jest także badany przez psychologa.

? Wybierane są osoby odporne na stres, zdyscyplinowane, dysponujące wiedzą na temat komunikacji miejskiej w Krakowie oraz o wysokiej kulturze osobistej. Zależy nam, aby jakość naszej usługi, była jak na najlepszym poziomie ? mówi Marcin Bonisławski z Renomy.

Kraków jest jednym z niewielu miast w Polsce, w którym połowa kontrolerów pracuje w mundurach, a reszta po cywilnemu:

- Kontrolerzy w mundurach są lepiej postrzegani przez pasażerów i oprócz kontroli biletów, udzielają także informacji. Z drugiej strony mają mniejszą skuteczność w ?łapaniu gapowiczów?, ponieważ na ich widok część osób wysiada z pojazdu ? mówi Marcin Bonisławski.

Z tego powodu, aby wywiązać się z warunków umowy, kontrolerzy mają nieco więcej pracy. Miesięcznie powinni wykonać co najmniej 15 tysięcy kontroli (wakacje 10,5 tys.) i wystawić 6000 opłat dodatkowych (w wakacje mniej ? 4200). Tymczasem w lutym kontroli było 17900 i wystawionych zostało 6189 dopłat dodatkowych. Także w marcu wskazane normy zostały przekroczone.

Gdy kontrolerzy kończą pracę, najpierw wracają na ul. Wileńską 2 A. Rozliczają się finansowo, pozostawiają sprzęt elektroniczny i mundur, ewentualnie spisują notatkę służbową, jeśli w trakcie wykonywanych obowiązków doszło do jakiegoś incydentu lub trudnego zdarzenia. Warto tutaj zaznaczyć, że praca kontrolerska nie należy do spokojnych zajęć, ale dzięki mundurom już widać, że krakowscy kontrolerzy budzą mniej negatywnych emocji.

- Wyjątkowość Krakowa na tle innych miast, polega także na tym, że najwięcej reklamacji składają studenci, którzy wymyślają przeróżne kombinacje i wymówki, aby jednak nie zapłacić kary za przejazd bez biletu ? mówi Pan Rafał z działu reklamacji Renomy.

Zaznacza także, że nie każdy pasażer przyłapany bez biletu jest automatycznie uznawany za gapowicza, który zlekceważył obowiązek opłacenia podróży. ? Zdarzają się szczególnie trudne sytuacje, gdy wsiadamy do tramwaju kompletnie ?bez głowy?. Takie wyjątkowe przypadki rozpatrujemy zawsze indywidualnie ? dodaje.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
Renoma
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....