TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowy S-bahn Berlin na testach
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.04.2019 09:14:22
Nowy S-bahn Berlin na testach (foto: Stadler)

Nowa jednostka dla S-bahn Berlin, wyprodukowana wspólnie przez Stadlera i Siemensa przechodzi testy na torze testowym w Wildenrath.

W grudniu 2015 r. S-Bahn Berlin, spółka DB Regio, podpisała z konsorcjum Stadler Pankow i Siemens kontrakt na dostawę 106 pociągów składających się z 85 zestawów 4-wagonowych serii 484 i 21 dwuwagonowych klasy 483, które wejdą do eksploatacji między 2021 a 2023 rokiem.

Pudła tych jednostek są produkowane w zakładzie Stadlera w Szolnok na Węgrzech i przewożone drogą lądową do ostatecznego montażu w fabryce Stadlera w Berlinie. Szczegółowe prace projektowe zostały przeprowadzone przez wspólny zespół Stadler Pankow & Siemens. Drugi ze wskazanych producentów dostarcza urządzenia trakcyjne i wózki, które pochodzą z projektu zastosowanego w ostatnich pociągach MX3000 dla metra w Oslo.

Na początku 2021 r. chcemy zapewnić naszym pasażerom pociąg, który zawiezie ich do celu szybko, sprawnie i wygodnie. Aby tak się stało, nowe pociągi będą przechodziły intensywne testy przez okres dwóch lat. Jako przewoźnik będziemy wspierać zakłady producenta w ich pracy – powiedział Peter Buchner, szef kolejki miejskiej S-Bahn w Berlinie

Dzięki naszej najnowocześniejszej infrastrukturze, wykwalifikowanej kadrze i fachowcom oraz innowacyjnym testom przeprowadzanym w naszym Centrum, zadbamy o to, by nowe pociągi mogły bezproblemowo kursować od pierwszego dnia. Dzięki Centrum możemy przeprowadzać testy 24 godziny dziennie, 365 dni w roku - powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Program testowy w Wildenrath obejmie pięć prototypowych pociągów, z których pierwszy dotarł na miejsce pod koniec 2018 roku. Łącznie odbędzie się 160 000 km próbnych przejazdów, wymaganych przed uzyskaniem dopuszczeni do ruchu. Do tej pory wykonano 2000 km.

Oprócz testowania poszczególnych systemów i komponentów w Wildenrath, niektóre prototypowe pociągi zostaną poddane testom w berlińskiej sieci S-Bahn jeszcze w tym roku. W szczególności umożliwi to testowanie starszego systemu sygnalizacji, który jest nadal używany w niektórych częściach berlińskiej sieci.

W ramach jazd w PWC zostaną przeprowadzone m.in.:

· testy obciążeniowe i zakłóceniowe mające na celu potwierdzenie braku możliwości wykolejenia składu oraz testy kompatybilności elektromagnetycznej

· testy hamulcowe mające na celu potwierdzenie zaprojektowanej drogi hamowania

· testy i dostrajanie zabezpieczeń przed poślizgami oraz utratą kontroli nad maszyną przy różnych obciążeniach i prędkościach

Zajezdnia Grunau we wschodnim Berlinie jest modernizowana, aby utrzymać nową flotę. Dostawy umożliwią wycofanie jednostek klasy 480 i 485 z końca lat 80. XX wieku. Kolejne wagony zastąpią zbudowane w latach 90. składy klasy 481/482.

Pierwsze 10 pociągów wejdzie do eksploatacji na linii S47 z Spindlersfeld do Berlina Südkreuz od stycznia 2021 roku. Kolejne trafią na linie S41/42 Ring oraz S46. W 2023 r. wyjadą na linię S8.

DB podają, że nowe pociągi charakteryzują się zwiększonym rozstawem siedzeń i większą przestrzenią wokół drzwi. Mają również obszar wielofunkcyjny bez stałych siedzeń dla osób na wózkach inwalidzkich lub pasażerów z rowerami lub wózkami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Siemens
SBahn
test

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....