TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od 1 kwietnia gdańskie bilety okresowe i miesięczne także na pociągi
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 09.01.2020 10:45:50
Od 1 kwietnia gdańskie bilety okresowe i miesięczne także na pociągi

Władze Gdańska chcą od 1 kwietnia wprowadzić na terenie miasta bilet miesięczny i okresowy, który oprócz autobusów i tramwajów, będzie też obowiązywać w Szybkiej Kolei Miejskiej i w Przewozach Regionalnych. Z oferty mogą skorzystać posiadacze Karty Mieszkańca.

Szczegóły nowego rozwiązania przedstawiono w środę na konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

Bilet miesięczny i semestralny na autobusy i tramwaje, SKM i PR w granicach miasta będzie obowiązywał dla posiadaczy Karty Mieszkańca, wprowadzonej przez władze Gdańska dwa lata temu.

"Jest to propozycja pilotażowa. Sprawdzimy, jak mieszkańcy na nią zareagują. Chcę też zapewnić, że rozmowy z władzami Gdyni i Sopotu trwają i jest w nas pełna determinacja do tego, żeby w tej kadencji pełna integracja w kwestii wspólnego biletu w ramach Trójmiasta czy szerzej całej metropolii nastąpiła" - powiedział zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski.

Kiedy pod koniec grudnia ub. roku władze Gdańska po raz pierwszy ujawniły zamiar wprowadzenia w mieście jednego biletu na autobusy, tramwaje i pociągi, niezadowolenie z tego wyrazili we wspólnym oświadczeniu prezydenci Gdyni i Sopotu Wojciech Szczurek i Jacek Karnowski.

"Z przykrością przyjmujemy do wiadomości, że Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Miasto Gdańsk podejmują działania, by pilotażowo wprowadzić zintegrowany bilet, obejmujący komunikację miejską i kolejową jedynie w granicach miasta Gdańska. Żywimy głębokie przekonanie, że taki pilotaż byłby skuteczniejszy, gdyby objął co najmniej całe Trójmiasto, a docelowo system obejmować musi cały obszar metropolitalny" – napisali wówczas obaj prezydenci.

W Gdańsku wzrosną jednocześnie ceny biletów miesięcznych i semestralnych. Obecnie normalny bilet miesięczny bez weekendów kosztuje 82 zł, a od 1 kwietnia jego cena wyniesie 90 zł. Z kolei bilet na wszystkie dni tygodnia, kosztujący 90 zł, podrożeje do 99 zł.

Dojdzie też do likwidacji taryfy nocnej, co oznacza, że każdy bilet na linie dzienne będzie obowiązywał również na liniach nocnych.

Wraz z rozszerzeniem biletów miesięcznych i semestralnych także na SKM i PR, dojdzie też od 1 kwietnia do podwyżek cen biletów jednorazowych. Dla przykładu, bilet normalny zdrożeje z 3,20 zł do 3,80 zł, a godzinny z 3,80 zł do 4,40 zł.

Borawski wyjaśnił, że Gdańsk po podwyżce ceny biletów jednorazowych na komunikację miejską będzie plasować się w połowie stawki największych miast w Polsce. W przypadku biletów godzinnych najtaniej jest w Łodzi (3,80 zł), a najdrożej - w Częstochowie (5,40 zł). W Krakowie 50-minutowy bilet kosztuje 4,60 zł, a w Poznaniu za przejazd 45-minutowy trzeba wydać 5 zł. W przypadku zaś biletów miesięcznych najtaniej jest we Wrocławiu (90 zł), a najdrożej w Poznaniu (118,50 zł).

Nową taryfą opłat za komunikację publiczną Rada Miasta Gdańska zajmie się na styczniowej sesji. W 34-osobowej RMG Koalicja Obywatelska ma 15 radnych, Prawo i Sprawiedliwość - 12, a bezpartyjne stowarzyszenie "Wszystko dla Gdańska" - 7. Miastem rządzi koalicja KO-WdG.

Aby uzyskać Kartę Mieszkańca, kosztującą 1 zł, trzeba być zameldowanym w Gdańsku lub płacić w mieście podatek PIT bądź podatek od nieruchomości. Obecnie posiada ją ok. 232 tys. osób z ponad 462 tys. mieszkańców Gdańska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Gdańsk
Przewozy Regionalne
PKP SKM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....