TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od lipca `Wojak Szwejk` pojedzie z Rzeszowa i Sanoka do Medzilaborce na Słowacji
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 06.03.2017 08:02:52 5 komentarzy
Od lipca `Wojak Szwejk` pojedzie z Rzeszowa i Sanoka do Medzilaborce na Słowacji

Od lipca w ofercie Przewozów Regionalnych pojawią się nowe, bezpośrednie połączenia z Polski na Słowację. Pociągi będą kursowały w każdy weekend do 3 września br. na trasie z Rzeszowa i Sanoka do Medzilaborce.

Jak poinformował PAP Krzysztof Pawlak z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych, wakacyjne pociągi o nazwie "Wojak Szwejk" wyjadą na trasę po raz pierwszy 1 lipca 2017 r. "Dwa pociągi kursujące w relacjach Rzeszów?Medzilaborce?Rzeszów oraz Sanok?Medzilaborce?Sanok to świetna propozycja dla osób podróżujących w Bieszczady, Beskid Niski oraz dla odwiedzających położony na północy Słowacji Kraj Preszowski" - dodał.

Pawlak zaznaczył, że rozkład jazdy pociągów został stworzony z myślą nie tylko o turystach z Podkarpacia, ale także z innych regionów Polski.

"Będzie to możliwe dzięki dogodnym przesiadkom w Rzeszowie, bowiem rozkład jazdy dostosowany został do godzin kursowania pociągów PKP Intercity. Zatem na Słowację będą mogli wybrać się także mieszkańcy m.in. Krakowa, Warszawy, Trójmiasta i wielu innych miejscowości" - powiedział.

Bilet normalny w taryfie podkarpackiej z Rzeszowa do Łupkowa (stacja graniczna) będzie kosztował jedynie 21,6 zł. Aby dojechać do słowackiej stacji Medzilaborce, wystarczy dokupić bilet o wartości 1 euro. Pawlak zaznaczył, że w promocję połączeń, poza podkarpackim urzędem marszałkowskim, zaangażowane są także samorządy lokalne oraz twórcy kampanii społecznej "Kochamkolej.pl".

"Warto wspomnieć, że fragment trasy pociągu do Medzilaborce jest częścią międzynarodowego szlaku +Śladami dobrego wojaka Szwejka+. Sam tytułowy bohater popularnej powieści, pełniąc służbę w cesarsko-królewskiej armii, podróżował koleją na trasie Łupków ? Sanok. I właśnie w centrum Sanoka można znaleźć pomnik-ławeczkę Józefa Szwejka" - dodał Pawlak.

Medzilaborce to niewielkie miasteczko, w którym znajduje się jedyne w Europie muzeum Andy'ego Warhola, amerykańskiego artysty pochodzącego z łemkowskiej rodziny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Słowacja
Rzeszów
Sanok
 • kolejFAN – 06.03.2017

  Odmieniać nazw was nie uczyli??! Do MEDZILABORCÓW a nie Medzilaborce!!

 • Przemo Z – 06.03.2017

  No nareszcie. Ostatnio to pociągi ( słowacki motorak) jeździły na trasie Łupków - Medzilaborce w 2010 roku. Tylko kiepsko było z frekwencją Można by spróbować również w piątki.

 • WRB – 06.03.2017

  To jeszcze "Jabol punk" do Ustrzyk Dolnych i mamy komplet. Drezynki puścić z Ustrzyk do Krościenka albo po przekuciu z Wetliny do Moczarnego.

 • www – 06.03.2017

  A co ma Wojak Szwejk ze Słowacją? Ktoś nie pomylił kraju?

 • kolejFAN – 07.03.2017

  Dalej analfabeci nie widzicie błędu w tytule?! wio na lekcje polskiego!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....