TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od niedzieli wracają pociągi na trasę Olsztyn-Działdowo. Ale będą inne utrudnienia
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 12.12.2019 13:45:18
Od niedzieli wracają pociągi na trasę Olsztyn-Działdowo. Ale będą inne utrudnienia (foto: PKP PLK)

Od niedzieli pociągi będą jeździły na całej trasie kolejowej Olsztyn-Działdowo - poinformował na konferencji prasowej w Olsztynie prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Ruszą też połączenia na modernizowanej ostatnio trasie Szczytno-Ełk.

"Przeszliśmy z etapu mówienia o planowaniu, ogłaszania przetargów i wchodzenia na plac budowy do etapu mówienia o efektach realizacji inwestycji" - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Olsztynie prezes PKP PLK Ireneusz Merchel i poinformował, że od niedzieli zostaną przywrócone połączenia kolejowe pomiędzy Olsztynem a Działdowem na całej długości linii. Od niedzieli także będą realizowane połączenia na modernizowanej ostatnio trasie Szczytno-Ełk.

140 km/h

Z informacji przekazanych przez Merchela wynika, że z Olsztyna do Działdowa pociągi będą rozwijały prędkość 140 km na godz. (dotąd było to 100 km na godz.), przy czym takie prędkości zostaną wprowadzone dopiero w marcu. "Żeby przyzwyczaić ludzi do powrotu pociągów, na wszelkich przejazdach pociągi będą na razie zwalniały" - powiedział Merchel.

Modernizacja linii Olsztyn-Działdowo kosztowała ponad 260 mln zł; została sfinansowana z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Więcej pasażerów do Olsztyna

Podczas konferencji w Olsztynie Merchel poinformował, że pociągi na trasie Olsztyn-Warszawa notują najwyższy przyrost pasażerów. "Osiem par pociągów na tej trasie notuje pełne obłożenie" - powiedział. Dodał, że ma nadzieję, że władze regionalne w nowej siatce połączeń uwzględnią fakt zmodernizowania torów i wprowadzą więcej połączeń np. między Szczytnem a Ełkiem.

"Potrzebne są połączenia rano i wieczorem, o dogodnych dla pasażerów porach, a nie jedno połączenie na dzień, które mało komu godzinowo pasuje" - powiedział Merchel.

Modernizacja trasy Ełk-Giżycko

Prezes PKP PLK zapowiedział także, że przygotowywana jest modernizacja trasy z Ełku do Giżycka, która nie jest teraz zelektryfikowana. W dalszej kolejności ma być przeprowadzona elektryfikacja z Giżycka do Korsz.

W fazie przetargów jest modernizacja trasy kolejowej na odcinku z Olsztyna Gutkowa do Dobrego Miasta. Merchel ma nadzieję, że trasa ta zostanie wydłużona do Braniewa, ale - jak mówił - na razie nie ma zapewnionego finansowania tych robót.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Działdowo
Olsztyn
PKP PLK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....