TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Od wtorku (24 marca) zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Łokietka w Krakowie
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 23.03.2020 11:45:04
Od wtorku (24 marca) zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Łokietka w Krakowie (foto: PKP PLK)

We wtorek rozpocznie się ostatni etap przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Łokietka w Krakowie. W związku z tym przejazd w tym miejscu zostanie zamknięty dla samochodów na ok. pięć miesięcy. Początkowo będzie utrzymany tam ruch pieszych i rowerzystów.

Przebudowa jest elementem trwającej od 2017 r. modernizacji linii średnicowej E30 Kraków Główny Towarowy - Rudzice, biegnącej przez centrum miasta.

Jak poinformował Piotr Hamarnik z PKP PLK, ostatni etap modernizacji wiaduktu nad ul. Łokietka będzie się wiązał z utrudnieniami dla kierowców i pieszych. Najpierw wykonawca zamknie przejazd dla samochodów w tym miejscu na około pięć miesięcy. Objazdy będą możliwe przez ul. Prądnicką lub ul. Wrocławską.

Ruch pieszych i rowerzystów będzie utrzymany pod wiaduktem przynajmniej do połowy kwietnia. "Piesi i rowerzyści będą przepuszczani przez bezpieczny korytarz na placu budowy. Potem nastąpią wyburzenia i przejazd będzie całkowicie zamknięty. Gotowy będzie jesienią tego roku" - zapowiedział Hamarnik.

Po zakończeniu prac – dodał przedstawiciel PKP PLK - oddany do użytku zostanie nowy, większy wiadukt. "Ten nowy obiekt będzie miał dużo większe wymiary – będzie wyższy i szerszy, dzięki czemu będziemy mogli zmieścić tam dwukierunkową jezdnię i chodniki, a więc poprawi się przepustowość tego miejsca a także poprawi się bezpieczeństwo pieszych" - zaznaczył.

Przebudowa wiaduktu kolejowego nad ul. Łokietka jest elementem modernizacji linii średnicowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy - Rudzice. Rozpoczęte w lipcu 2017 r. prace są obecnie najważniejszym przedsięwzięciem na terenie krakowskiego węzła kolejowego.

W ramach inwestycji powstają także nowe, 850-metrowe estakady w miejsce usuniętego nasypu ziemnego, biegnącego przez centrum Krakowa od ul. Kopernika do ul. Miodowej, na których znajdą się dodatkowe dwie pary torów, a także stacje kolejowe. W sumie PLK przebudowują odcinek torów o łącznej długości 20 kilometrów. Po zakończeniu inwestycji pociągi pojadą z prędkością 160 km/h, a w centrum Krakowa - 100 km/h.

Wartość inwestycji przekracza 1 mld zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 194,9 mln euro. Zakończenie całości prac planowane jest w 2021 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wiadukt
Kraków
PKP PLK
E30

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....