TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Opóźni się budowa szybkiej kolei w Kalifornii
Jacek Pudło - Opublikowano: 04.10.2013 15:20:13
Opóźni się budowa szybkiej kolei w Kalifornii


Na przeszkodzie do rozpoczęcia budowy stoją 2 pozwy sądowe, związane z wykupem nieruchomości. Obecnie od miesiąca trwają jedynie badania wstępne dotyczące gruntów.
Władze kolejowe mają wszystkie niezbędne pozwolenia, a także zakupiły niemal wszystkie grunty celem rozpoczęcia budowy 47-kilometrowego odcinka pomiędzy Fresno a Madera, znajdującego się w połowie drogi pomiędzy Los Angeles a San Francisco (miasta te dzieli dystans 371 mil = 593 km). Niezbędne są dalsze zakupy gruntów.
Budowa szybkiej kolei w Kalifornii była już kilkukrotnie odsuwana, m. in. ze względów finansowych w 2009 r. CHSRA ma przyznane 3 mld dolarów ze środków federalnych na budowę szybkiej kolei. Pieniądze te muszą być wydane przed wrześniem 2017 r.
Zarząd Szybkiej Kolei w Kalifornii CHSRA (California High-Speed Rail Authority) jest odpowiedzialny za zaplanowanie, zaprojektowanie, budowę i eksploatację pierwszej linii szybkiej kolei w USA. Kolej połączy najważniejsze regiony stanu, przyczyni się do rozwoju ekonomicznego i ochrony środowiska, powstania miejsc pracy, a także ochrony rejonów rolniczych i objętych ochroną przyrodniczą. Do 2029 roku linia szybkiej kolei ma docierać z San Francisco do Los Angeles w czasie poniżej 3 godzin, z prędkością ponad 200 mil na godzinę (320 km/h). System kolei zostanie przedłużony do Sacramento (86 mil z San Francisco, 137 km) oraz do San Diego (120 mil z Los Angeles, 192 km), osiągając łącznie długość 800 mil (1280 km) i 24 stacje. Dodatkowo, zarząd współpracuje z lokalnymi partnerami, tak aby wspólnie przeprowadzić modernizację kolei stanowej, co oznaczać będzie zainwestowanie miliardów dolarów w lokalne i regionalne linie kolejowe. Ma to przynieść spełnienie potrzeb transportowych 21 wieku. Tak w sposób ideowy zarysowany jest projekt szybkiej kolei na stronie kalifornijskiego zarządu.
Szybka kolej po części przebiegać będzie po trasie istniejących linii, a w części poprowadzona zostanie nowym przebiegiem.
Mapa pierwszego odcinka.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
CHSRA
Kalifornia
KDP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....