TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ostatnia SP32 Przewozów Regionalnych jeszcze nie pocięta
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.01.2019 13:01:39 2 komentarze
Ostatnia SP32 Przewozów Regionalnych jeszcze nie pocięta (źródło: Wikipedia/ analmag)

Przeszło rok temu lokomotywa serii SP32 poprowadziła ostatni pociąg. Zapytaliśmy Przewozy Regionalne, właściciela maszyny, co dalej? Tradycyjnie dowiedzieliśmy się raczej nie za wiele.

Wiadomo, że lokomotywa nie została pocięta. Nie wiadomo natomiast, czy nie zostanie pocięta. Lokomotywa SP32-206 znajduje się w Krzyżu. Kwestie taborowe, w tym m.in. plany Spółki Przewozy Regionalne w tym zakresie, są objęte tajemnicą przedsiębiorstwa – stwierdził rzecznik prasowy przewoźnika Dominik Lebda. W okopach tej tajemniczości może kryć się niecny plan zezłomowania lokomotywy i zakończenia, w taki brutalny sposób, historii lokomotyw tej serii w Polsce. Może, ale nie musi, miejmy nadzieję, że jednak ktoś w Przewozach Regionalnych dojdzie do wniosku, że warto maszynę zachować. Może nawet ktoś odkoduje te plany i podzieli się nimi, jeśli, rzecz jasna, zaistnieją.

Przypomnijmy, że 29 grudnia lokomotywa SP32-206 poprowadziła swój ostatni pociąg z Piły Gł. do Krzyża. Następnie została odstawiona "w krzaki". Tym samym dołączyła do innych odstawionych w Krzyżu lokomotyw tej serii o numerach: 073, 147, 201, 202, 203, 204, 205 i 207, 208, 209 oraz 210.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl SP32-206 została odstawiona z uwagi na koniec ważności świadectwa dopuszczenia do ruchu. Była ostatnią czynną lokomotywą tej serii. Jej wycofanie z ruchu oznacza zakończenie eksploatacji maszyn, wyprodukowanych dla PKP w Rumunii. Łącznie było ich 150. Po podziale na poszczególne spółki większość trafiła do PKP CARGO, część do ówczesnego podmiotu jakim były PKP Przewozy Regionalne. Od lutego 2015 r. do grudnia 2018 r. jego jedynym czynnym egzemplarzem pozostawał ten z numerem 206. Lokomotywy tej serii były budowane przez fabrykę FAUR Bukareszt w latach 1985-1991. Cechowały się od początku ich eksploatacji dość dużą awaryjnością. W związku z tym część maszyn została zmodernizowana. Egzemplarz oznaczony numerem 206 był jednym z nich.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
lokomotywa
SP32
Przewozy Regionalne
  • DarekP – 25.01.2019

    Taki rumuński protoplasta Gamy.

  • Zdzich – 26.01.2019

    W 1996 roku kilka razy taka lokomotywa obsługiwała trasę Jelenia Góra-Karpacz.Zagadnięty maszynista powiedział że "przysłali tego rumuna z Wałbrzycha na próbę ale jest do dupy".Po kilku dniach już go więcej nie widziałem na tej trasie.Nie pamiętam jaki był numer tej lokomotywy.Może ktoś wie czy są jakieś zdjęcia tego loka na linii Jelenia-Karpacz???

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....