TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pars nova zaprezentowała pierwszy wagon po modernizacji
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 15.02.2013 15:47:17
Pars nova zaprezentowała pierwszy wagon po modernizacji

Pars nova, spółka z grupy Skoda, zaprezentowała zmodernizowany wagon dla Kolei Czeskich. Charakteryzuje się on komfortowym wnętrzem, z klimatyzacją, gniazdkami elektrycznymi, elektronicznym systemem audiowizualnym czy toaletą z zamkniętym obiegiem. W najbliższych dniach wagon ma udać się na niezbędne testy. Modernizacja została przygotowana z myślą o pasażerach Ceskich Drah. To właśnie ten przewoźnik ma w przyszłości eksploatować wagon. Planowane są kolejne face-liftnigi wagonów CD. Do połowy 2014 roku Pars nova ma przeprowadzić modernizację 40 wagonów, które zostaną włączone do składów pociągów dalekobieżnych i kategorii EuroCity.

Modernizacji poddane zostało głównie wnętrze wagonu, choć nie tylko. W jego bezprzedziałowej przestrzeni zostało zamontowanych 80 siedzeń pasażerskich. Nowe są podłogi, panele, okna, oświetlenie, jak wspomnieliśmy gruntownie przebudowano też toalety. Podróż ma być przyjemna i komfortowa, za sprawą klimatyzacji czy gniazd elektrycznych, do których można podłączyć laptopa bądź inne urządzenie elektroniczne. Dbając o bezpieczeństwo podróżnych producent zamontował blokadę drzwi wejściowych, które są sterowane elektropneumatycznie. W wagonach pojawił się także system informacji pasażerskiej. Z myślą o podróżnych z większym bagażem przygotowane zostało miejsce do jego przewożenia. Wydzielono również przestrzeń do przewozu rowerów czy wózków. Wagony będą stopniowo wprowadzane do składów pociągów kategorii Express i EuroCity –mówi JiříJešeta, dyrektor ds. przewozów dalekobieżnych CD. W pierwszej kolejności pojadą w składach relacji Praga –Ołomuniec –Ostrawa –Žilina oraz Praga –Monachium –dodaje. W wagonie zmodernizowane zostały także podwozie oraz układ hamulcowy. Tak modernizowane wagony spełniają najwyższe międzynarodowe normy bezpieczeństwa –mówi TomášIgnačák szef Pars nova. Prędkość maksymalna wagonów została utrzymana na poziomie 160 km/h.

Jak wspomnieliśmy w najbliższych dniach wagon ma udać się na testy do Velimia. Po zakończeniu prób na torze testowym zostanie dostarczony CD. Nastąpi to w połowie tego roku. Naszym celem jest rozpoczęcie próbnej eksploatacji wagonów wiosną, a następnie rozpoczęcie dostaw –mówi TomášIgnačák. Pierwsza dwudziestka ma zostać przekazana przewoźnikowi do końca stycznia 2014 roku. W ten sposób wypełnimy warunki umowy –dodaje. Pars nova wygrała przetarg, w którym brało udział czterech producentów. Wartość zawartego kontraktu to 695,6 milionów koron (bez podatku VAT). Przewoźnikowi udało się zaoszczędzić, ponieważ pierwotnie chciał przeznaczyć na modernizację wagonów o 180 mln koron więcej.                 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
CD
Pars nova
modernizacja
wagon
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....