TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PESA: Chcemy awansować do Ligi Mistrzów
InfoRail - Opublikowano: 14.03.2016 15:00:26 11 komentarzy
PESA: Chcemy awansować do Ligi Mistrzów

Chcemy awansować do Ligi Mistrzów ? powiedział nam Marcin Jędryczka, członek Zarządu PESY. Na razie jesteśmy w Lidze Europejskiej ? dodał. Jak dużo zatem brakuje do tego awansu? Potrzebujemy trzech goli ? mówił dalej Jędryczka.

Pozostając w tematyce piłkarskiej trzeba stwierdzić, że zwykle najtrudniejszy do zdobycia jest pierwszy z nich. Bez wątpienia w przypadku PESY takim pierwszym krokiem milowym w kierunku wspomnianej Ligi Mistrzów będzie wejście na rynek niemiecki. Potwierdził to także Marcin Jędryczka. Na pewno będzie to dla nas bardzo ważny moment ? mówił. Przypomnijmy, że przed PESĄ realizacja m.in. zamówienia dla Deutsche Bahn. W Bydgoszczy powstają też Linki dla NEB. Rynek niemiecki jest przez polskiego producenta traktowany priorytetowo. Mimo niepowodzenia, związanego z utratą zamówienia dla Regentalbahn, firma nie poddaje się. Trzeba wziąć się jeszcze mocniej do pracy ? mówił nam kilka tygodni temu Tomasz Zabokilicki, szef PESY.

W tym roku będziemy chcieli skoncentrować się na zamówieniach z Europy ? zaznacza Marcin Jędryczka. W Polsce PESA ma do zrealizowania zaledwie kilka kontraktów, część z nich obejmuje naprawy i modernizacje pojazdów. Stąd też nie dziwi poszukiwanie zamówień z innych rynków. Nie tyko z zachodu, ale także z południa, wschodu czy Skandynawii.

Paryż ? to jest moje marzenie ? mówił nam Tomasz Zaboklicki. PESA nadal interesuje się dostawą tramwajów do francuskiej stolicy. Potwierdził to w ubiegłym tygodniu Marcin Jędryczka. Wejście na rynek francuski może być zatem tym kolejnym krokiem milowym w kierunku wspomnianej na wstępie Ligi Mistrzów. Tym bardziej, że to właśnie z Francji pojawiło się swego czasu zainteresowanie Dartem.

Marcin Jedryczka nie ukrywa też, że tramwaje mają stanowić około 60% produkcji. Czy oznacza to wycofywanie się z rynku pojazdów kolejowych? Nic z tych rzeczy. To bardziej realna ocena potrzeb operatorów.

Na celowniku PESY są również bardziej egzotyczne rynki. Na razie jednak nie możemy przedstawić szczegółów tych planów.

I wreszcie metro. PESA planuje budowę składu dla podziemnych kolejek. Wspominaliśmy już o tym na łamach InfoTram, do tematu wrócimy.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Deutsche Bahn
Niemcy
 • fontanna – 14.03.2016

  Życzę tylko powodzenia ! :)

 • advisor – 14.03.2016

  Niestety, w Europie i na świecie ciężko dostać się do ligi mistrzów załatwiając sobie kontrakty wyłącznie przez zaprzyjaźnionych polityków jak u nas w kraju :-)

 • JPII – 14.03.2016

  Skandynawie mogą wziąć na celownik. Tam nie ma poważnych producentów taboru a kraje bogate wiec stać ich na kupowanie pociągów.

 • longin – 14.03.2016

  Fajne te piłkarskie porównania i tak jak zawsze kibicuje polskim klubom w eliminacjach do Ligi Mistrzów tak i za Pesę będę trzymał kciuki. Pesa to wciąż młody klub i nie będzie im łatwo w starciu ze starymi wygami, ale mają tego jakże istotnego sportowego ducha i ambicję, bez której ciężko o sukcesy.

 • fan kolei – 14.03.2016

  Pesa i jej nierzetelne podejście do klienta, nieterminowość, słaba jakość i wysoka awaryjność... Pesa ma dobry marketing, czarny PR obwiniający innych o wszelkie wpadki oraz wydział propagandy który tylko mówi o superlatywach a o wpadkach cisza!

 • XWJ – 14.03.2016

  Może głupie porównanie, ale Pesa przypomina raczej Wisłę Kraków (ze starym trenerem) czy Górnika Zabrze, niż Legię czy Piasta Gliwice. Wyczuwam drugą albo trzecią ligę.

 • slavko – 14.03.2016

  piękne plany, marzenia trzeba mieć, ale jeszcze baardzo długa droga

 • Rysiokk – 15.03.2016

  Z obecnym podejściem do pracownikow (zawodników) Pesa nie nadaje sie do ligi podwórkowej. Ludzie z doświadczeniem od nich odchodzą a zmiany zupełnie bezsensowne.Zdegradowanie Członka zarządu na stanowisko specjalisty ds marketingu jest poprostu niesmaczne.

 • hjhj – 15.03.2016

  niby kogo zdegradowali?

 • lwowiak – 15.03.2016

  Zrozumiała jest chęć dążenie ku górze, chęć bycia wśród najlepszych. Każda firma coś takiego powinna mieć, wraz ze świadomością długich lat ciężkiej pracy, które są do tego niezbędne.

 • ga – 15.03.2016

  Najpierw niech uporzadkuja sprawe lokomotyw SU160, bo to raczej nie jest I liga

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....