TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PESA podsumowuje targi w Berlinie: z optymizmem w przyszłość!
- Opublikowano: 24.09.2018 19:14:33
PESA podsumowuje targi w Berlinie: z optymizmem w przyszłość!

Ponad 100 spotkań na stoisku, w tym z kluczowymi klientami, jak choćby DB, konferencja prasowa z udziałem PFR jako nowego właściciela i umowa z PKP Cargo - tak w skrócie można podsumować aktywność PESA Bydgoszcz na tegorocznych targach InnoTrans.

Dla PESA Bydgoszcz berlińskie targi były bardzo ważne przede wszystkim ze względu na zainteresowanie klientów, dostawców i biznesowych partnerów ze świata sytuacją wychodzącej z kryzysu firmy. Stąd też specjalny briefing dla zagranicznych i polskich mediów z udziałem Prezesa PESA i Wiceprezesa Polskiego Funduszu Rozwoju. Podczas spotkania z mediami poinformowano o finalizacji procesu przejmowania przez PFR udziałów w spółce oraz osiągniętym porozumieniu z bankami w sprawie dalszego finansowania działalności PESA.

" - Kończymy negocjacje z bankami i ubezpieczycielami. Będziemy gotowi do podpisania umowy na przełomie września i października. W konsorcjum zaangażowane są instytucje komercyjne oraz te z udziałem Skarbu Państwa." - zapowiedział Marcin Piasecki, wiceprezes PFR.

Prezes PESA przedstawił również stan realizacji kluczowego dla spółki kontraktu na dostawę pojazdów dla Deutsche Bahn. W tej chwili w Niemczech jest już 16 dwuczłonowych LINKów, do końca października będzie ich 20, a DB Regio rozpoczęło już ich eksploatację - wyprodukowane w Bydgoszczy pojazdy wożą już pasażerów w okolicach Dortmundu.

" - Z naszego punktu widzenia bardzo ważne jest to, że po wprowadzeniu pojazdów do ruchu i dobrych opiniach, które zbierają, DB zgodziło się na zmianę sposobu rozliczenia kontraktu - pierwsze płatności już wpłynęły do PESA. Co równie ważne - rozmawiamy z władzami DB nie tylko o tym projekcie, ale o możliwościach współpracy w przyszłości" poinformował Krzysztof Sędzikowski.

Na stoisku PESA gościł w czwartek Prezes Zarządu DB AG Richard Lutz, z którym spotkali się Krzysztof Sędzikowski i Marcin Piasecki. Właśnie podczas tej rozmowy omówiono nie tylko stan realizacji obowiązującej umowy, ale także możliwości współpracy w przyszłości.

" - Prezes DB zapewnił, że jest zainteresowane dalszą współpracą z PESA i kolejnymi zamówieniami, nie tylko na pojazdy spalinowe. Mam nadzieję, że do roboczego spotkania w tej sprawie dojdzie jeszcze przed końcem tego roku" - potwierdził Prezes PESA.

Deklaracje współpracy w przyszłości padały także podczas rozmów z innymi przewoźnikami, a wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach eksport PESA wzrośnie znacząco i to zarówno na rynkach zachodniej, jak i wschodniej Europy.

Odbywające się co dwa lata w Berlinie targi InnoTrans to najważniejsze światowe spotkanie branży kolejowej, w tym roku uczestniczyło w nich 3062 wystawców, a producenci pokazali 155 pojazdów szynowych.

Mimo, że PESA nie prezentowała swoich produktów na Innotrans, to okładkę pierwszego numeru targowego Messe Kurier zdobiło, ku zaskoczeniu części mediów, zdjęcie Pesa Dart z poprzednich targów.

W najbliższym czasie bydgoską firmę czekają dwie ważne uroczystości - najpierw 27 września w Rzeszowie zakończenie kontraktu na dostawę ELF2 dla Województwa Podkarpackiego i prezentacja ELF2 w specjalnej malaturze nawiązującej do 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a 8 listopada w Dortmundzie uroczysta prezentacja spalinowych LINK dla Deutsche Bahn.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Berlin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....