TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PESA w lidze mistrzów
InfoRail - Opublikowano: 16.06.2016 16:55:53 21 komentarzy
PESA Link w Berlinie

Weszliśmy dziś do ligi mistrzów ? powiedział nam Tomasz Zaboklicki, szef PESY. Bydgoska firma, jako pierwszy polski producent, przekazała pojazd kolejowy niemieckiemu przewoźnikowi. To Link dla NEB. W Niemczech jest już pięć takich pojazdów. Dwa ostatnie dwuczłony zostaną dostarczone do końca czerwca.

Rynek niemiecki jest najbardziej wymagającym ze wszystkich rynków kolejowych ? tłumaczył Zaboklicki. Tym bardziej cieszy sukces polskiego producenta. Szef PESY uważa, że zdobycie homologacji na Niemcy jest pięćdziesiąt razy trudniejsze niż w Polsce. Trzy razy łatwiej dokonać tej sztuki we Włoszech twierdzi Zaboklicki.

Przekazanie Linków dla NEB odbyło się z udziałem wicepremiera Mateusza Morawickiego, który pogratulował sukcesu PESIE i zapewnił, że rząd będzie wspierał wszelkie inicjatywy polskich przedsiębiorstw.

Już dziś z powodzeniem można powiedzieć, że PESA staje się wizytówką polskiej gospodarki. Wprowadzenie pojazdu na rynek niemiecki sprawia, że wspomniana przez Tomasza Zaboklickiego Liga Mistrzów powiększyła się o kolejnego gracza. Do Alstomu, Siemensa i Bombardiera dołączyła PESA.

Pozostając w tonie nieco piłkarskim, dziś przecież gramy mecz z Niemcami, warto przywołać słowa Mateusza Morawieckiego, który słusznie zauważył, że dotychczas Polska eksporowała do Niemiec piłkarzy, teraz zaczęła także eksportować pociągi. Niezależnie od dzisiejszego wyniku wieczornego meczu jednego wygranego już mamy. Jest nim bez wątpienia PESA! Przekazanie pociągów wyprodukowanych w Polsce niemieckiemu przewoźnikowi świadczy o dalszym zacieśnianiu wiezów miedzy tymi krajami ? podkreślił Morawiecki.

Na kontakcie, z którym właśnie PESA finiszuje zyskają nie tylko przewoźnik i producent, ale także pasażerowie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w przyszłym tygodniu Linki wyjadą na trasę Berlin ? Kostrzyn. To najnowocześniejsze pociągi regionalne w Niemczech ? mówił Tomasz Zaboklicki. Słowa te są chyba najlepszą rekomendacją dla zmiany jakościowej, jaka wkrótce nastąpi na wspomnianej trasie.

Link dla NEB może zabrać na swój pokład 140 pasażerów na miejscach siedzących, 12 rowerów i dwa wózki inwalidzkie. Jest klimatyzowany. Może rozpędzić się do 140 km/h. Wartość kontaktu na dostawę siedmiu składów to około 180 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
NEB
Link
Niemcy
 • pesozłom – 16.06.2016

  Ciekawe kiedy pierwsza awaria bedzie

 • brylant – 16.06.2016

  Brawo PESA. Gratulacje!

 • WarszawskiSympatyk – 16.06.2016

  Brawo PESA !

 • Ga – 16.06.2016

  Szczegolnie na mistrzostwo zasluguja za Game spalinowa dla IC

 • Uuu – 16.06.2016

  Ciekawe kiedy beda normalne (nie mistrzowskie) pensje dla pracowników

 • BDGTOM – 16.06.2016

  Newag o podobnym sukcesie może tylko śnić!

 • Damian – 17.06.2016

  Powiedzmy sobie opiniując statystykę Pesa dlatego weszła do ligi bo o niej sie najwięcej słyszy i nie ważne co mówią ważne że w ogóle mówią a moim zdaniem Pesa robi na ilość a nie na jakość, dominujący plastik z awaryjnością elektroniki oraz słabo działających mechanicznych urządzeń to odwieczny problem usiłowania zrobienia z tramwaju pociągu. Cena przystępna tak się pokuszają przewoźnicy i rośnie w siłę dominacja Pesy.

 • Kwit – 17.06.2016

  Może się mylę ale chyba zapomnieliście dodać że Skoda również dostarcza swoje pociągi na rynek niemiecki. Wówczas fakt że Czechom również się ta sztuka udała, pokazuje że wbrew temu co artykuł sugeruje PESA nie jest jedynym dostawcą spoza producentów w niemczech, na pociągi dla Niemiec. Fragment artykułu dotyczącego dostawy tramwajów do Chemnitz "To wielki sukces, ale także odpowiedzialność. Po zamówieniu pociągów dla Deutsche Bahn i wygranie przetargu National Express (S Bahn Norymberga) to pierwszy kontrakt na tramwaje Škoda Transportation w Niemczech " ? mówił Zdenek Majer, wiceprezes Škoda Transportation.

 • W – 17.06.2016

  Nie dostarcza a ma dostarczyć. Jeszcze żadnego nie przekazała.

 • Rohan – 17.06.2016

  @Kwit nigdzie w artykule nie ma ani słowa o tym, że Pesa jest jedynym dostawcą spoza producentów z Niemczech. Komentujesz rzecz nieistniejącą, którą sam wymyśliłeś. A sama dostawa - obiektywnie trzeba przyznać, że to jest sukces bydgoskiego producenta.

 • szynobus – 17.06.2016

  http://www.wnp.pl/wiadomosci/275546.htmlOby "mistrzowie" nie skończyli z wyrokam, hehe;-)

 • spalina – 17.06.2016

  liga mistrzów tiaaaa. Bardziej bym powiedział że to eliminacje, które dla Pesy skończą się wraz z pierwszą poważniejszą padaką ich wyrobów.

 • spalina – 17.06.2016

  BTW - towarzystwo obstawia ile Linki dla NEB pojeżdżą bez poważniejszej awarii? :)

 • Btw – 17.06.2016

  Ja obstawiam 29 lat.

 • STW – 17.06.2016

  @BtwJak postawisz coś bardziej cenniejszego niż SU 160 przyjmiemy zakład. Zaryzykujemy. Byleby to coś było warte więcej niż pudełko zapałek.

 • Btw – 17.06.2016

  A ja się wcale nie chcę z tobą zakładać. Po co mi to pudełko zapałek? Zostaw sobie

 • STW – 17.06.2016

  Ja powiedziałem, że przedmiotem zakładu mogłoby być jedynie coś warte więcej niż SU 160 lub pudełko zapałek. Wybór należy do ciebie. 29 lat może jedynie przetrwać wspomnienie po Linkach.

 • Btw – 17.06.2016

  Ja tylko powiedziałem że nie chcę się z tobą zakładać bo nie potrzebne mi twoje pudełko zapałek. Już się nie mogę doczekać twojej miny za 29 lat.

 • STW – 17.06.2016

  ^Tak bedzie mniej więcej wyglądała

 • gdd – 17.06.2016

  Tak na razie wyglądają miny szczęśliwych nabywców niektórych wyrobów tego producenta. Mam nadzieję, że mocny kopniak i ścieżka zdrowia zafundowana nierzetelnemu producentowi pomoże mu w podjęciu rozsądnej decyzji (jakość).

 • wyspa etna – 20.06.2016

  Ja obstawiam 35 lat. Na stówe będą mniej awaryjne od vulkanu czy jak tam sie to włoskie badziwie z nju sącza nazywa.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....