TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

PESA zawarła ugodę z Lubuskim, będą dwa dodatkowe Linki
GORZOWIANIN.COM InfoRail.pl - Opublikowano: 25.10.2017 13:28:30 5 komentarzy
PESA zawarła ugodę z Lubuskim, będą dwa dodatkowe Linki

Województwo Lubuskie zawarło sądową ugodę z PESĄ i do końca 2019 roku na nasze tory mają trafić dwa nowe, homologowane pojazdy – informuje portal gorzowianin.com.

- Na posiedzeniu Sądu Rejonowego w Zielonej Górze w dniu 2 października br. doszło do zawarcia ugody pomiędzy Województwem Lubuskim i spółką PESA Bydgoszcz S.A. w sprawie roszczenia o zapłatę kar umownych dotyczących braku niemieckiej homologacji pojazdów "Link". Ugoda w pełni zabezpiecza wspomniane roszczenie — Województwo Lubuskie otrzyma od PESA Bydgoszcz dwa dodatkowe pojazdy "Link" z homologacją niemiecką. Dostarczenie składów nastąpi pod koniec 2019 roku – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com, Sławomir Kotylak dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji.

Chodzi o dostarczenie homologacji dla szynobusów, które w 2013 roku zakupił Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, a które to miały jeździć m.in. do Berlina. Dokumenty pozwalające na wjechanie LINK-ów na niemieckie tory, producent miał dostarczyć do grudnia 2015 roku. Bydgoska PESA nie wywiązała się jednak z umowy, dlatego też zamawiający zaczął naliczać kary. Naliczył aż 19 milionów złotych. Wszystkie LINK-i, które miały jeździć do Niemiec, nie mogą przekroczyć granicy polsko-niemieckiej.

W międzyczasie PESA wyprodukowała inną wersję Link-ów, dla niemieckiego przewoźnika NEB. Pojazd oznaczony cyframi 632 ma już dopuszczenie na polskie i niemieckie tory. Te szynobusy wożą pasażerów na trasie Gorzów – Berlin Lichtenberg i właśnie takie szynobusy mają trafić pod koniec 2019 roku do województwa lubuskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Lubuskie
Link
szt
 • Rrry – 25.10.2017

  Czyli jadnak jak ktos koedys pisale ze lubuskie linki nigdy nie dostana homologacji na niemcy to mial racje... a tak po gosciu jechali jak po burej. Teraz Pesa musi zrobic nowe za friko. Niezle doloza do biznesu. Swoja droga do zachodnio pomorskie linki tez powinny być wymienione a nic w tym temacie sie nie mowi....czyzby udalo sie zamiesc pod dywan?

 • www – 25.10.2017

  Kara słuszna, bo taka była umowa. Ale z drugiej strony dobrze pokazuje "patologię" wymagań stawianych w naszych przetargach publicznych. Życie świetnie pokazuje, że projektowanie wymagań zza biurka jest prawie ok. Prawie, bo w większości przetargów w ogóle nie bierze się pod uwagę realnego procesu projektowania, testowania, produkcji, uzyskania homologacji, testowania przez zamawiającego i procesu przekazania.To co się u nas dzieje to każdą firmę puści w skarpetkach. O to chodzi? Nie do końca, bo bardziej chodzi o to, że urzędnicy dbają o swój interes. Inaczej mogą być oskarżeni o rozrzutność, niegospodarność, etc. Łatwiej zapisać kary i je egzekwować, bo wtedy mogą tylko zyskać, a nic nie stracą. A to, że przystępujący do przetargu musi z czegoś żyć to i na dziwaczne warunki musi przystać, chociaż wie, że to mało realne.Kary to zamawiający umie naliczać, ale rozłożyć sprawiedliwie ryzyk projektowych już nie. A niech tam realizujący się męczy, jego problem. Tak to nie powinno być. Ten problem dotyczy wszystkich naszych producentów i budowlańców. Z takim podejściem to żadnego KDP nigdy nie zbudujemy, bo firmy, które odważą się to zrobić z założenia wcześniej czy później padną.To podejście kiedyś zmieni się? Czarno to widzę.

 • aaa – 25.10.2017

  Jak się nie ma właściwego towaru to nie startuje się w przetargu.

 • pablo – 26.10.2017

  @www zgadzam się, właściwie nie mam nic więcej do dodania, czasami ma się wrażenie, że urzędnicy piszący przetargi nie do końca ogarniają kwestie taborowe. A co do tego, że się w tej konkretnej sprawie się dogadali, to jak najbardziej OK, o to chodzi, żeby strony się porozumiały.

 • kolejFAN – 26.10.2017

  tylko je pomalujcie w normalne kolory bo to blade coś na zdjęciu to jest kpina z barw województwa lubuskiego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....