TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Pierwszy pociąg z Pragi i Bratysławy przybył do Rijeki
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.07.2020 08:45:34
Pierwszy pociąg z Pragi i Bratysławy przybył do Rijeki

RegioJet rozpoczął realizację bezpośredniego połączenia kolejowego między chorwackim nadmorskim miastem Rijeka i Pragą w Czechach, Bratysławą na Słowacji i innymi miastami. Nowe pociągi łączą także Czechy i Słowację ze stolicą Słowenii, Lublaną.

Pierwszy pociąg RegioJet z Pragi przybył 1 lipca do Rijeki i Lublany - w pełni zarezerwowany, przewożąc ponad 500 pasażerów na pokładzie. Sprzedano już około 30 000 biletów. Do 11 lipca pociągi będą kursować 3 razy w tygodniu, potem codziennie – do końca sierpnia. We wrześniu pociągi będą kursować 3 razy w tygodniu, a ostatni pociąg odjedzie z Rijeki 26 września 2020 r.

Ceny biletów są wyjątkowo niskie - w przypadku biletu w jedną stronę obejmującego rezerwację i wszystkie usługi - na podróż wagonem z miejscami siedzącymi pasażerowie płacą cenę od 22 EUR, cena biletu w wagonie sypialnym zaczyna się od 30 EUR – podał Aleš Ondrůj, rzecznik prasowy przewoźnika.

"Nigdy wcześniej ceny biletów do Chorwacji nie były tak tanie i podróżowały tak wygodnie, jak w tym roku. Chcemy, aby nasze ceny były ustawione tak, aby po trudnych czasach każdy mógł sobie pozwolić na wakacyjną podróż do Chorwacji lub Słowenii" – mówi Ivana Kašická, dyrektor RegioJet .

Cena biletu zawsze obejmuje rezerwację miejsca i usługi pokładowe, które pasażerowie otrzymują podczas podróży - w tym bezpłatną kawę i śniadanie, dostęp do Internetu lub darmowy portal rozrywkowy oraz ofertę innych usług pokładowych.

Oprócz wakacyjnych podróży pasażerów z Czech, Słowacji lub Węgier do Chorwacji, pociąg jest również idealny na wakacyjne wycieczki obywateli Chorwacji i Słowenii do Pragi, Brna lub Bratysławy. Również dla nich daje szansę odwiedzenia Czech lub Słowacji za przystępną cenę. Pociąg może być również świetnym rozwiązaniem dla austriackich pasażerów wsiadających do pociągu w Bratysławie (z przesiadką do autobusów RegioJet z Wiednia) lub z okolic Drezna w Niemczech, z przesiadką na pociągi w Pradze.

Pociągi kursują jako usługi nocne, a pasażerowie mogą zarezerwować miejsce w następujących wagonach:

wagon Astra z indywidualnymi ekranami w fotelach - cena biletu od 590 CZK / 22 EUR,

wagon z przedziałami dla grup - cena biletu od 590 CZK / 22 EUR za osobę,

wagon z miejscami do leżenia - cena biletu od 790 CZK / 30 EUR za osobę.

Kilka dni przed odjazdem pasażerowie mogą zamówić przekąski przez Internet, które personel pokładowy przygotuje dla nich po odjeździe pociągu. Podczas podróży mogą zamawiać napoje i inne małe przekąski. Rano przed przybyciem do stacji docelowej pasażerom zostanie podana bezpłatna kawa z niewielkim śniadaniem.

Zestaw RegioJet składał się z 12 wagonów o pojemności 560 miejsc. Przewoźnik współpracuje z chorwackimi liniami kolejowymi HŽ, słoweńskimi kolejami SŽ oraz węgierską firmą Continental Railway Solution w zakresie obsługi pociągu.

W miastach Opatija Matulji i Rijeka pasażerowie mają połączenia z liniami autobusowymi, które zabiorą ich do miejsc docelowych na chorwackiej Riwierze w cenie 200 lub 300 CZK, w zależności od odległości. Autobusy zawsze odjeżdżają po przyjeździe pociągu z Pragi i transferze pasażerów. W przeciwnym kierunku pasażerowie przybędą autobusem przed odjazdem pociągu. Transfer będzie gwarantowany, a połączenia autobusowe mogą być wykorzystane do następujących miejsc docelowych: Opatja, Rabac, Medulin, Pula, Rovinj, Porec, Novigrad, Malinska, Silo, Vrbnik, Krk, Baska, Crikvenica, Novi Vinodolski, Zadar, Sukosan, Biograd, Pakostane, Omis, Brela, Baska Voda, Makarska, Podgora, Podaca, Gradac, Sibenik, Primosten, Trogir, Umag i Split.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
RegioJet
Praga
Chorwacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....